Delfts Schaakforum DSC Forum Externe competitie DSC-H3 overtuigend kampioen na overwinning DD 3
print pagina | stuur door | voeg onderwerp toe aan favorieten
Plaats Nieuw Onderwerp Post Reply
Author
Post vorig onderwerp | volgend onderwerp
Corniel Corniel is a Male
webcommissie




geregistreerd: 28-01-2002
aantal berichten: 4426

DSC-H3 overtuigend kampioen na overwinning DD 3 Post Reply with Quote Edit/Delete Post Report Post to a Moderator       IP Information Go to the top of this page

DSC-H3 heeft gisteren middels een overtuigende 6-2 overwinning op DD 3 (de enige overgebleven concurrent) HSB 2B gewonnen. Met 30½ bordpunt uit 5 wedstrijden (dus 6,1 bordpunt gemiddeld per wedstrijd) was het team duidelijk een maatje te groot voor de rest.

De kampioenen van DSC-H3
De kampioenen van DSC-H3


Henk van den Bos speelde zijn tweede partij voor het derde. Hij won in het middenspel een pion, forceerde een vrijpion, en won zonder noemenswaardige problemen: 1-0.

Teamleider Corniel Nobel bracht de stand op 2-0. Hij won vroeg een kwaliteit, maar als het niet voor het missen van een mat-in-1 was, had het nog een stuk langer kunnen duren.


Jorick Laan speelde een stelling waarbij zijn tegenstander zijn koning de veiligheid dacht te vinden in het midden van het bord, terwijl Jorick lange rokade speelde. In de beschietingen die volgden bleek echter dat de pionnen storm richtings Joricks koning vrij ongevaarlijk waren, terwijl Jorick langzaam maar zeker het witte centrum openbrak. Dit was genoeg voor winst. 3-1.

Ahmad Diab Diaz speelde met wit een geweldige partij. In het middenspel overklaste hij zijn tegenstander volledig, hij liet een stuk hangen, kwam binnen op de h-lijn en zette zijn tegenstander fraai mat: 4-1.



Tom Broekhuizen stelde het kampioenschap veilig. In een voor de toeschouwer bizarre stelling met tegengestelde rokade en meerdere stukken van beide spelers op velden die op zijn minst ongebruikelijk waren, wist Tom een koningsaanval op te zetten. Helemaal nauwkeurig leek dit niet te gaan, maar zijn tegenstander wist het in ieder geval niet te pareren, waarna de 5-1 binnen was.

Als een-na-laatste was Sofya Blanter klaar. In het later middenspel van tegen stond ze een pion voor. Via een combinatie won ze nog een pion, en wikkelde af naar een loper­eindspel van ongelijke kleur. Met secuur spel wist ze dit te winnen: 6-1.


Arnt Veenstra worstelde de hele avond. Vroeg in de opening leverde hij een pion in, waarna hij bleef knokken. Zijn tegenstander echter ruilde langzaam maar zeker de meeste stukken af, snoepte nog een pion mee, en kwam een dubbel-loper eindspel uit. De twee pionnen extra kon Arnt niet meer stoppen: 6-2.

Individuele resultaten
Door de naween van de pandemie en de daarmee behorende team-samen­stellingen, speelden maar liefst 14 spelers 1 of meerdere wedstrijden voor dit team. Zeven van scoorden 100% en 10 scoorden beter dat je op basis van hun rating mocht verwachten.

 speleraan.pt%bordW-Werel.tpr
1Corniel Nobel55,0100%5,41,1240,2251934
2Jorick Laan33,0100%2,30,6640,2212055
3Henk van den Bos22,0100%2,00,3730,1862021
4Lars Visser22,0100%2,00,2650,1332140
5Sofya Blanter11,0100%2,00,2780,2782012
6Herman Zonderland11,0100%7,00,3260,3261733
7Christophe Rebreyend11,0100%8,00,2990,2991724
8Jouke van Goslinga32,583%1,00,3810,1271960
9Tom Broekhuizen32,583%4,70,7990,2661884
10Ahmad Diab Diaz43,075%5,50,7390,1851789
11Brent Dusseldorp32,067%5,3-0,109-0,0361731
12Arnt Veenstra52,550%5,8-1,249-0,2501574
13Alexander Bruschke21,050%2,5-0,551-0,2751572
14Rob Smits41,025%6,0-2,110-0,5281392

This post has been edited 4 time(s), it was last edited by Corniel on 12-05-2022 at 22:32.

10-05-2022 11:14 Corniel is offline Send an Email to Corniel Homepage of Corniel Search for Posts by Corniel Add Corniel to your Buddy List
Upperdog Upperdog is a Male
webcommissie


geregistreerd: 06-02-2004
aantal berichten: 891

Post Reply with Quote Edit/Delete Post Report Post to a Moderator       IP Information Go to the top of this page

Van harte proficiat; het was een spannende wedstrijd waarbij het niveauverschil uiteindelijk de doorslag gaf. Hoogtepunt was m.i. het geslaagde stukoffer van Ahmad Diab Diaz. Vermeldenswaard is de score van teamleider Corniel: 5 uit 5!

10-05-2022 12:00 Upperdog is offline Search for Posts by Upperdog Add Upperdog to your Buddy List
Tom Broekhuizen Tom Broekhuizen is a Male
DSC-lid




geregistreerd: 24-11-2015
aantal berichten: 34

Post Reply with Quote Edit/Delete Post Report Post to a Moderator       IP Information Go to the top of this page

Hoewel er in mijn partij zoals gezegd in het verslag ''stukken op ongebruikelijke velden'' stonden, was ik geen moment in gevaar, zie: https://lichess.org/fHpIyHcW#12. Het enige dat ik echt jammer vind, is dat ik d4 niet een zet eerder speelde. Maar goed, ik dacht dat ik met zwart wat risico moest nemen om te kunnen winnen en het resultaat was een interessante partij.

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by Tom Broekhuizen on 11-05-2022 at 22:08.

11-05-2022 22:05 Tom Broekhuizen is offline Send an Email to Tom Broekhuizen Search for Posts by Tom Broekhuizen Add Tom Broekhuizen to your Buddy List
Martin Martin is a Male
Penningmeester


geregistreerd: 17-03-2003
aantal berichten: 2211

Post Reply with Quote Edit/Delete Post Report Post to a Moderator       IP Information Go to the top of this page

Quote

Originally posted by Upperdog
Van harte proficiat; het was een spannende wedstrijd waarbij het niveauverschil uiteindelijk de doorslag gaf. Hoogtepunt was m.i. het geslaagde stukoffer van Ahmad Diab Diaz. Vermeldenswaard is de score van teamleider Corniel: 5 uit 5!


Dit vraagt om een diagrammetje!

Gefeliciteerd, heren!

12-05-2022 10:14 Martin is offline Send an Email to Martin Search for Posts by Martin Add Martin to your Buddy List
Henk van den Belt
DSC-verslaggever


geregistreerd: 22-11-2016
aantal berichten: 152

Post Reply with Quote Edit/Delete Post Report Post to a Moderator       IP Information Go to the top of this page

Hoe vaak is ieder team al eens gepromoveerd of gedegradeerd? Zijn daar cijfers van?

12-05-2022 12:22 Henk van den Belt is offline Send an Email to Henk van den Belt Search for Posts by Henk van den Belt Add Henk van den Belt to your Buddy List
Tom Broekhuizen Tom Broekhuizen is a Male
DSC-lid




geregistreerd: 24-11-2015
aantal berichten: 34

Post Reply with Quote Edit/Delete Post Report Post to a Moderator       IP Information Go to the top of this page

@Henk,
Sinds ik in het derde zit is dit de eerste promotie. Verder geen degradaties.

12-05-2022 17:40 Tom Broekhuizen is offline Send an Email to Tom Broekhuizen Search for Posts by Tom Broekhuizen Add Tom Broekhuizen to your Buddy List
Henk van den Belt
DSC-verslaggever


geregistreerd: 22-11-2016
aantal berichten: 152

Post Reply with Quote Edit/Delete Post Report Post to a Moderator       IP Information Go to the top of this page

In seizoen 2005/2006 degradeerde DSC6 naar de HSB tweede klasse.
In seizoen 2006/2007 promoveerde DSC6 naar de HSB eerste klasse.
In seizoen 2007/2008 degradeerde DSC6 naar de HSB tweede klasse.
In seizoen 2008/2009 promoveerde DSC6 naar de HSB eerste klasse. Of is DSC6 misschien DSC-H4.

In seizoen 2006/2007 promoveerde DSC5 naar de HSB promotieklasse.
In seizoen 2013/2014 promoveerde DSC5 naar de HSB promotieklasse.

In seizoen 2010/2011 DSC4 kampioen van HSB
In seizoen 2011/2012 degradeerde DSC4 naar de HSB promotieklasse
In seizoen 2012/2013 promoveerde DSC4 naar de KNSB competitie

This post has been edited 17 time(s), it was last edited by Henk van den Belt on 12-05-2022 at 22:47.

12-05-2022 19:21 Henk van den Belt is offline Send an Email to Henk van den Belt Search for Posts by Henk van den Belt Add Henk van den Belt to your Buddy List
Corniel Corniel is a Male
webcommissie




geregistreerd: 28-01-2002
aantal berichten: 4426

Post Reply with Quote Edit/Delete Post Report Post to a Moderator       IP Information Go to the top of this page

Quote

Originally posted by Martin
Dit vraagt om een diagrammetje!
Gefeliciteerd, heren!

Staat er nu!

__________________
stukken in het gras

ik zag stukken in het gras - en paarden grazen
en een zwarte dame
ik hoopte - dat jij het was

12-05-2022 22:32 Corniel is offline Send an Email to Corniel Homepage of Corniel Search for Posts by Corniel Add Corniel to your Buddy List
Tom Broekhuizen Tom Broekhuizen is a Male
DSC-lid




geregistreerd: 24-11-2015
aantal berichten: 34

Post Reply with Quote Edit/Delete Post Report Post to a Moderator       IP Information Go to the top of this page

Quote

Originally posted by Henk van den Belt
In seizoen 2005/2006 degradeerde DSC6 naar de HSB tweede klasse.
In seizoen 2006/2007 promoveerde DSC6 naar de HSB eerste klasse.
In seizoen 2007/2008 degradeerde DSC6 naar de HSB tweede klasse.
In seizoen 2008/2009 promoveerde DSC6 naar de HSB eerste klasse. Of is DSC6 misschien DSC-H4.

In seizoen 2006/2007 promoveerde DSC5 naar de HSB promotieklasse.
In seizoen 2013/2014 promoveerde DSC5 naar de HSB promotieklasse.

In seizoen 2010/2011 DSC4 kampioen van HSB
In seizoen 2011/2012 degradeerde DSC4 naar de HSB promotieklasse
In seizoen 2012/2013 promoveerde DSC4 naar de KNSB competitie


Dan is het toch nog redelijk bijzonder!

13-05-2022 08:54 Tom Broekhuizen is offline Send an Email to Tom Broekhuizen Search for Posts by Tom Broekhuizen Add Tom Broekhuizen to your Buddy List
Corniel Corniel is a Male
webcommissie




geregistreerd: 28-01-2002
aantal berichten: 4426

Post Reply with Quote Edit/Delete Post Report Post to a Moderator       IP Information Go to the top of this page

Quote

Originally posted by Henk van den Belt
In seizoen 2005/2006 degradeerde DSC6 naar de HSB tweede klasse.
In seizoen 2006/2007 promoveerde DSC6 naar de HSB eerste klasse.
In seizoen 2007/2008 degradeerde DSC6 naar de HSB tweede klasse.
In seizoen 2008/2009 promoveerde DSC6 naar de HSB eerste klasse. Of is DSC6 misschien DSC-H4.

In seizoen 2006/2007 promoveerde DSC5 naar de HSB promotieklasse.
In seizoen 2013/2014 promoveerde DSC5 naar de HSB promotieklasse.

In seizoen 2010/2011 DSC4 kampioen van HSB
In seizoen 2011/2012 degradeerde DSC4 naar de HSB promotieklasse
In seizoen 2012/2013 promoveerde DSC4 naar de KNSB competitie


Ik denk dat het weinig nuttig is dit soort vergelijkingen te maken. Toen ik in het seizoen 1999-2000 extern ging spelen voor DSC speelde ik het het zesde, dat was toen het laagste team. Een aantal jaar later (ik weet niet precies wanneer) speelde ik ook in het zesde, maar had DSC11 teams. En nu HSB- en KNSB-competitie parallel lopen zijn zelfde eerste teams niet meer te vergelijken.

__________________
stukken in het gras

ik zag stukken in het gras - en paarden grazen
en een zwarte dame
ik hoopte - dat jij het was

13-05-2022 10:03 Corniel is offline Send an Email to Corniel Homepage of Corniel Search for Posts by Corniel Add Corniel to your Buddy List
Zonderland Zonderland is a Male
clubfotograaf




geregistreerd: 13-04-2004
aantal berichten: 285

Post Reply with Quote Edit/Delete Post Report Post to a Moderator       IP Information Go to the top of this page

Heren en dame, namens het 5e, welk team jullie ongenadigd, wreed en schaamteloos hebben verslagen, van harte gefeliciteerd met het behalen van de promotie. Ja!

__________________
www.zonderland.nl Prodent

13-05-2022 10:23 Zonderland is offline Homepage of Zonderland Search for Posts by Zonderland Add Zonderland to your Buddy List
Henk van den Belt
DSC-verslaggever


geregistreerd: 22-11-2016
aantal berichten: 152

Post Reply with Quote Edit/Delete Post Report Post to a Moderator       IP Information Go to the top of this page

Hi hi hi. DSC-H3 verliest van Botwinnik2 en promoveert. DSC-H5 wint van Botwinnik2 maar degradeert.

This post has been edited 2 time(s), it was last edited by Henk van den Belt on 13-05-2022 at 10:34.

13-05-2022 10:26 Henk van den Belt is offline Send an Email to Henk van den Belt Search for Posts by Henk van den Belt Add Henk van den Belt to your Buddy List
Henrik Henrik is a Male
kroegloper




geregistreerd: 29-03-2002
aantal berichten: 715

Post Reply with Quote Edit/Delete Post Report Post to a Moderator       IP Information Go to the top of this page

Zo zie je maar weer Henk, het kan raar lopen Glimlach

Hoe dan ook felicitaties voor DSC-H3!

14-05-2022 09:59 Henrik is offline Send an Email to Henrik Homepage of Henrik Search for Posts by Henrik Add Henrik to your Buddy List Add Henrik to your Contact List AIM Screenname: n/a YIM Screenname: n/a
 
Plaats Nieuw Onderwerp Post Reply
Go to:

Powered by Burning Board Lite 1.0.1 2001-2004 WoltLab GmbH Nedstat Basic - Gratis web site statistieken. Eigen homepage website teller