Delfts Schaakforum » DSC Forum » Interne competitie » Online Voorjaarscompetitie - Favorieten hebben het moeilijk in finale ronde 1
print pagina | stuur door | voeg onderwerp toe aan favorieten
Plaats Nieuw Onderwerp Post Reply
Author
Post « vorig onderwerp | volgend onderwerp »
Tjerk Tjerk is a Male
dsc activiteitencommissaris




geregistreerd: 01-03-2017
aantal berichten: 215

Online Voorjaarscompetitie - Favorieten hebben het moeilijk in finale ronde 1 Post Reply with Quote Edit/Delete Post Report Post to a Moderator       IP Information Go to the top of this page

De eerste ronde van de finale zit erop, waarin de bovenste helft van de ranglijst zoals gebruikelijk tegen de onderste helft van de ranglijst werd ingedeeld. Her en der lieten de favorieten uit de bovenste helft wat liggen. Zo wist Kees Korving een halfje af te snoepen van winnaar van de groepsfase Simon Broos. Kees Venema won knap van Ed Eveleens en René Poots versloeg Vincent Goverse. Ook nieuwkomers Arjan Drenthen en Lito van Reede wisten hun eerste partij meteen winnend af te sluiten.

In groep B was Adri Albregtse de enige (!) uit de bovenste helft van de ranglijst die wist te winnen. Alle andere partijen werden beslist in het voordeel van de underdog, de speler die lager in de voorjaarsstand stond. Kasper van den Berg won knap van Paul van Riet en boekte daarmee zijn allereerste overwinning in de voorjaarscompetitie! Debutant Marcel Essing wist ook zijn eerste partij te winnen ten koste van Piet Zonderland.

Uitslagen ronde 1

Groep A

 Wit-ZwartUitslag
1Kees Korving-Simon Broos˝ - ˝
2Tjerk Albregtse-Simon Dirkse1 - 0
3Herman Zonderland-Sander van Gennip0 - 1
4Ed Eveleens-Kees Venema0 - 1
5René Poots-Vincent Goverse1 - 0
6Lars Visser-Edgar Huisman1 - 0
7Arjan Drenthen-Jan van de Donk1 - 0
8Louis Trautwein-Lito van Reede0 - 1

Groep B

 Wit-ZwartUitslag
1Adri Albregtse-Dolf Mulder1 - 0
2Bert van der Willik-Bart van Cleef1 - 0 R.
3Wim Meijer-Varun Choudary0 - 1
4Hans Hendriks-Jan Torenstra1 - 0
5Joop van Ham-Marnix Paul0 - 1
6Kasper van den Berg-Paul van Riet1 - 0
7Piet Zonderland-Marcel Essing0 - 1


Tussenstanden na ronde 1

Groep A

PosNameGmsWDLScoreRtgTPR
1Tjerk Albregtse11001,020292406
2Sander van Gennip11001,020882444
3Lars Visser11001,019772425
4Kees Venema11001,017352688
5René Poots11001,016152588
6Arjan Drenthen11001,020042514
7Lito van Reede11001,016862451
8Simon Broos10100,519971719
9Kees Korving10100,517262004
10Wybe Sierksma00000,516000
11Ed Eveleens10010,01922969
12Vincent Goverse10010,01822849
13Jan van de Donk10010,017601250
14Louis Trautwein10010,01690925
15Simon Dirkse10010,016541277
16Herman Zonderland10010,016921336
17Edgar Huisman10010,016721224

Groep B

PosNameGmsWDLScoreRtgTPR
1Adri Albregtse11001,015482126
2Bert van der Willik11001,013230
3Varun Choudary11001,016392254
4Hans Hendriks11001,013622212
5Marnix Paul11001,013912195
6Kasper van den Berg11001,09662245
7Marcel Essing11001,012152150
8Bart van Cleef10010,015510
9Wim Meijer10010,01498883
10Jan Torenstra10010,01449599
11Joop van Ham10010,01433629
12Paul van Riet10010,01476197
13Piet Zonderland10010,01385450
14Dolf Mulder10010,01370792

__________________
Erro ergo sum.

This post has been edited 12 time(s), it was last edited by Tjerk on 22-05-2021 at 12:45.

12-05-2021 16:57 Tjerk is offline Send an Email to Tjerk Search for Posts by Tjerk Add Tjerk to your Buddy List
Tjerk Tjerk is a Male
dsc activiteitencommissaris




geregistreerd: 01-03-2017
aantal berichten: 215

Indeling ronde 1 Post Reply with Quote Edit/Delete Post Report Post to a Moderator       IP Information Go to the top of this page

Op maandag 17 mei wordt er niet geschaakt vanwege het overlijden van Arno Wiersma. In plaats daarvan organiseren we een digitale bijeenkomst voor clubgenoten, voor mensen die behoefte hebben om over Arno’s overlijden bij te praten. De details over die bijeenkomst volgen via mail en op DSC Privé.

De partijen van ronde 1 vinden plaats op dinsdag en woensdag, tenzij onderling iets anders wordt afgesproken uiteraard.

Groep A

 Wit-ZwartDatum
1Kees Korving-Simon Brooswo 19-05
2Tjerk Albregtse-Simon Dirksedi 18-05
3Herman Zonderland-Sander van Gennipdi 18-05
4Ed Eveleens-Kees Venemadi 18-05
5René Poots-Vincent Goversedi 18-05
6Lars Visser-Edgar Huismanwo 19-05
7Arjan Drenthen-Jan van de Donkdi 18-05
8Louis Trautwein-Lito van Reededi 18-05

Groep B

 Wit-ZwartDatum
1Adri Albregtse-Dolf Mulderdi 18-05
2Bert van der Willik-Bart van Cleefwo 19-05
3Wim Meijer-Varun Choudarydi 18-05
4Hans Hendriks-Jan Torenstradi 18-05
5Joop van Ham-Marnix Paulwo 19-05
6Kasper van den Berg-Paul van Rietdi 18-05
7Piet Zonderland-Marcel Essingwo 19-05


Aanmeldingen – Lichess gebruikersnamen

Groep A

 NaamLichess gebruikersnaam
1Simon Brooskania789
2Tjerk AlbregtseCherkov9
3Sander van GennipMolurus
4Ed EveleensEdEveleens
5Vincent Goversevgoverse
6Lars Visserthemanager55
7Jan van de Donkjanvdonk
8Louis Trautweinpittrax
9Kees KorvingKorving
10Simon Dirksesimondirkseziggo
11Herman Zonderlandhzfd
12Kees VenemaVenemacp
13René PootsDelft1955
14Edgar HuismanPh1lh1ppoS
15Arjan DrenthenArjanD
16Lito van Reedelivrede1

Groep B

 NaamLichess gebruikersnaam
1Adri Albregtseadrialbregtse
2Bart van CleefBartjedelft
3Wim Meijerwimmeijer
4Jan TorenstraJan_Torenstra
5Joop van HamJoopvanHam
6Paul van Rietgijs12
7Piet ZonderlandPietZ
8Dolf MulderDolfius
9Bert van der Willikpinkelman
10Varun ChoudaryVendetta464
11Hans Hendrikshansh249
12Marnix Paulmarni0
13Kasper van den Bergsp00kje (met twee nullen)
14Marcel EssingMars8305

__________________
Erro ergo sum.

This post has been edited 2 time(s), it was last edited by Tjerk on 16-05-2021 at 21:33.

16-05-2021 21:31 Tjerk is offline Send an Email to Tjerk Search for Posts by Tjerk Add Tjerk to your Buddy List
Sander Sander is a Male
DSC-forummeester


geregistreerd: 23-01-2002
aantal berichten: 892

Post Reply with Quote Edit/Delete Post Report Post to a Moderator       IP Information Go to the top of this page

Ik win van Herman Zonderland.

https://lichess.org/GPqQch5XhMjw

Het was in de opening even zoeken naar een plan. Na een wat ongelukkige ruil van Herman had ik een loperpaar, maar het was lastig om daar voordeel uit te halen. Het was daarna vooral mijn betere activiteit die de doorslag gaf.

__________________
guest6447(U)(100): [79] (B2.34.en) why cant a player of any color capture its own pieces if need be to avoid smothered mate?

18-05-2021 22:07 Sander is offline Send an Email to Sander Homepage of Sander Search for Posts by Sander Add Sander to your Buddy List
Lars Visser Lars Visser is a Male
DSC bestuur


geregistreerd: 13-03-2020
aantal berichten: 52

Post Reply with Quote Edit/Delete Post Report Post to a Moderator       IP Information Go to the top of this page

Ik win van Edgar https://lichess.org/6QolAhMr/white

Na een ietwat dubieuze opening van Edgar, waarin het duidelijk wordt waarom de Taimanov gespeeld wordt met 4...e6 en 5...a6 en niet andersom, miste ik met 9.Dxg7 in plaats van het sterkere 9.cxd5 een kans op een beslissend voordeel. Ik kwam alsnog een pion voor maar de partij is verre van beslist.

Met 17.f3 bega ik een instructieve fout. Ik speelde het binnen een paar seconden en wist meteen dat het een gigantische fout was. Door de combinatie van de toren op g8 en de loper op d5 is mijn g2 pion nu een permanent probleem. Wit heeft geen manier om de pion te behouden en de koningsvleugel te ontwikkelen en zal de pion op g2 dus verliezen. Het correcte plan was natuurlijk 17.Tg1 met g3 en Lg2 te volgen waar wit zijn extra pion consolideert.

Met 27. Lc3 mis ik het antwoord 27... Lxa3 dat Edgar gelukkig ook over het hoofd zag en daarna win ik het eindspel met een pion meer.

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by Lars Visser on 21-05-2021 at 11:21.

21-05-2021 11:21 Lars Visser is offline Send an Email to Lars Visser Search for Posts by Lars Visser Add Lars Visser to your Buddy List
 
Plaats Nieuw Onderwerp Post Reply
Go to:

Powered by Burning Board Lite 1.0.1 © 2001-2004 WoltLab GmbH Nedstat Basic - Gratis web site statistieken. Eigen homepage website teller