Delfts Schaakforum » Zoeken » Zoekresultaten » Hello Guest [login|register]
Overzicht van 1 tot 20 van 3138 resultaten Pages (157): [1] 2 3 next » ... last »
schrijver bericht
Onderwerp: DSC-H5 wint nipt van Botwinnik 2
Corniel

Antwoorden: 2
Bekeken: 1257

13-05-2022 15:44 Forum: Externe competitie

Ook mooi dat wij (DSC-H3) een maal verloren, en wel van Botwinnik 2. Grijns

Onderwerp: DSC-H3 overtuigend kampioen na overwinning DD 3
Corniel

Antwoorden: 12
Bekeken: 2350

13-05-2022 10:03 Forum: Externe competitie

Quote

Originally posted by Henk van den Belt
In seizoen 2005/2006 degradeerde DSC6 naar de HSB tweede klasse.
In seizoen 2006/2007 promoveerde DSC6 naar de HSB eerste klasse.
In seizoen 2007/2008 degradeerde DSC6 naar de HSB tweede klasse.
In seizoen 2008/2009 promoveerde DSC6 naar de HSB eerste klasse. Of is DSC6 misschien DSC-H4.

In seizoen 2006/2007 promoveerde DSC5 naar de HSB promotieklasse.
In seizoen 2013/2014 promoveerde DSC5 naar de HSB promotieklasse.

In seizoen 2010/2011 DSC4 kampioen van HSB
In seizoen 2011/2012 degradeerde DSC4 naar de HSB promotieklasse
In seizoen 2012/2013 promoveerde DSC4 naar de KNSB competitie


Ik denk dat het weinig nuttig is dit soort vergelijkingen te maken. Toen ik in het seizoen 1999-2000 extern ging spelen voor DSC speelde ik het het zesde, dat was toen het laagste team. Een aantal jaar later (ik weet niet precies wanneer) speelde ik ook in het zesde, maar had DSC11 teams. En nu HSB- en KNSB-competitie parallel lopen zijn zelfde eerste teams niet meer te vergelijken.

Onderwerp: DSC-H3 overtuigend kampioen na overwinning DD 3
Corniel

Antwoorden: 12
Bekeken: 2350

12-05-2022 22:32 Forum: Externe competitie

Quote

Originally posted by Martin
Dit vraagt om een diagrammetje!
Gefeliciteerd, heren!

Staat er nu!

Onderwerp: DSC-H3 overtuigend kampioen na overwinning DD 3
Corniel

Antwoorden: 12
Bekeken: 2350

DSC-H3 overtuigend kampioen na overwinning DD 3 10-05-2022 11:14 Forum: Externe competitie

DSC-H3 heeft gisteren middels een overtuigende 6-2 overwinning op DD 3 (de enige overgebleven concurrent) HSB 2B gewonnen. Met 30½ bordpunt uit 5 wedstrijden (dus 6,1 bordpunt gemiddeld per wedstrijd) was het team duidelijk een maatje te groot voor de rest.

De kampioenen van DSC-H3
De kampioenen van DSC-H3


Henk van den Bos speelde zijn tweede partij voor het derde. Hij won in het middenspel een pion, forceerde een vrijpion, en won zonder noemenswaardige problemen: 1-0.

Teamleider Corniel Nobel bracht de stand op 2-0. Hij won vroeg een kwaliteit, maar als het niet voor het missen van een mat-in-1 was, had het nog een stuk langer kunnen duren.


Jorick Laan speelde een stelling waarbij zijn tegenstander zijn koning de veiligheid dacht te vinden in het midden van het bord, terwijl Jorick lange rokade speelde. In de beschietingen die volgden bleek echter dat de pionnen storm richtings Joricks koning vrij ongevaarlijk waren, terwijl Jorick langzaam maar zeker het witte centrum openbrak. Dit was genoeg voor winst. 3-1.

Ahmad Diab Diaz speelde met wit een geweldige partij. In het middenspel overklaste hij zijn tegenstander volledig, hij liet een stuk hangen, kwam binnen op de h-lijn en zette zijn tegenstander fraai mat: 4-1.



Tom Broekhuizen stelde het kampioenschap veilig. In een voor de toeschouwer bizarre stelling met tegengestelde rokade en meerdere stukken van beide spelers op velden die op zijn minst ongebruikelijk waren, wist Tom een koningsaanval op te zetten. Helemaal nauwkeurig leek dit niet te gaan, maar zijn tegenstander wist het in ieder geval niet te pareren, waarna de 5-1 binnen was.

Als een-na-laatste was Sofya Blanter klaar. In het later middenspel van tegen stond ze een pion voor. Via een combinatie won ze nog een pion, en wikkelde af naar een loper­eindspel van ongelijke kleur. Met secuur spel wist ze dit te winnen: 6-1.


Arnt Veenstra worstelde de hele avond. Vroeg in de opening leverde hij een pion in, waarna hij bleef knokken. Zijn tegenstander echter ruilde langzaam maar zeker de meeste stukken af, snoepte nog een pion mee, en kwam een dubbel-loper eindspel uit. De twee pionnen extra kon Arnt niet meer stoppen: 6-2.

Individuele resultaten
Door de naweeën van de pandemie en de daarmee behorende team-samen­stellingen, speelden maar liefst 14 spelers 1 of meerdere wedstrijden voor dit team. Zeven van scoorden 100% en 10 scoorden beter dat je op basis van hun rating mocht verwachten.

 speleraan.pt%bordW-Werel.tpr
1Corniel Nobel55,0100%5,41,1240,2251934
2Jorick Laan33,0100%2,30,6640,2212055
3Henk van den Bos22,0100%2,00,3730,1862021
4Lars Visser22,0100%2,00,2650,1332140
5Sofya Blanter11,0100%2,00,2780,2782012
6Herman Zonderland11,0100%7,00,3260,3261733
7Christophe Rebreyend11,0100%8,00,2990,2991724
8Jouke van Goslinga32,583%1,00,3810,1271960
9Tom Broekhuizen32,583%4,70,7990,2661884
10Ahmad Diab Diaz43,075%5,50,7390,1851789
11Brent Dusseldorp32,067%5,3-0,109-0,0361731
12Arnt Veenstra52,550%5,8-1,249-0,2501574
13Alexander Bruschke21,050%2,5-0,551-0,2751572
14Rob Smits41,025%6,0-2,110-0,5281392

Onderwerp: Zaterdag 2 juli NK Condichess in Zoetermeer
Corniel

Antwoorden: 1
Bekeken: 1346

28-04-2022 15:03 Forum: Toernooien & activiteiten

Hmm, volgens mij klopt het niet dat dit het enige toernooi is waarbij je mag rennen. We hebben ook de Chess Run. Maar goed, wellicht dat ik mee doe.

Onderwerp: DSC-H3 onderuit tegen Botwinnik 2
Corniel

Antwoorden: 0
Bekeken: 1027

DSC-H3 onderuit tegen Botwinnik 2 14-04-2022 23:55 Forum: Externe competitie

DSC-H3 heeft haar ongeschonden status niet kunnen vasthouden. In Zoetermeer werd met 3½-4½ verloren van Botwinnik 2. Door deze Nederlaag moet er nu gewonnen worden van DD 3 in de laatste wedstrijd.

Teamleider Corniel Nobel gaf het goede voorbeeld. Hij won met zwart in 20 zetten nadat hij vanuit een goede positie met een combinatie een vol stuk won.



Het was echter toen al duidelijk dat het geen makkelijke avond ging worden. Op bord acht stond invaller Christophe Rebreyend een stuk achter in een rommelige stelling, een aantal spelers stond wat gedrukt, en de meeste DSC-ers hadden meer tijd gebruikt dan hun tegenstanders.

De volgend partij die afgelopen was, was die van Rob Smits. Er leek niet zoveel aan de hand in het dame-toren-eindspel, waarin in Rob een pionnetje meer had. Totdat hij f2-f3 speelde; Na g5 was er een dubbele matdreiging: zowel op g2, als via e4, waarna mat achter de paaltjes of mat op f1 het alternatief volgde. En toen was het 1-1.

Enkel ongelukkig waren we niet. Het werd 1-2 voor ons doordat Christophe’s tegenstander met een stuk meer (nog steeds) mat-in-1 miste.

Het duurde enigde tijd tot Ahmad Diab Diaz als vierde klaar was. Hij stond lange tijd onder druk, en dat brak hem uiteindelijk op: 2-2.

Niet veel later won Jorick Laan zijn partij. Op bord een had hij met wit een leuke pot gespeeld waarbij hij een kleine kwaliteit had tegen een pion, maar actiever spel, en een veiligere koning. In de tijdnood van zijn tegenstander wist hij dat mooi om te zetten in winst. Het was nu 2-3, maar de resterende borden gaven weinig hoop op een overwinning, en nauwelijks meer op gelijkspel.

Brent Dusseldorp stond tegen de onderste rij aan gedrukt een stelling met dame+loper en twee pionnen meer voor zijn tegenstander, waarvan eentje dicht bij promotie. Hij probeerde nog middels een stukoffer eeuwig­schaak opties af te dwingen, maar dat mocht niet baten: 3-3.

Tom Broekhuizen stond de hele avond niet echt slechter, maar ook winst zat er ook nimmer in. In een stelling met ongelijke lopers koos hij uiteindelijk voor zetherhaling: kamikaze ging noch hem, noch het team helpen: 3½-3½.

Als laatste was Arnt Veenstra klaar. Hij stond lange tijd prima, maar verloor ergens een kwaliteit. Dat leek gezien de compensatie op zich goed te verdedigen (zij het lastig), maar in tijdnood greep hij mis, verloor een vol stuk, en dus de partij, en daarmee de match: 4½-3½.

Hopelijk kunnen we thuis tegen DD 3 het kampioenschap toch opeisen: winnen is voldoende.

Onderwerp: DSC-H5 verliest met grote cijfers van Lierse 1
Corniel

Antwoorden: 4
Bekeken: 1912

09-04-2022 12:00 Forum: Externe competitie

Spijtig voor DSC-H5. Met 4½ bordpunt uit 3 wedstrijden gaat het duidelijk niet lekker. Jullie moeten nog tegen Botwinnik 2 en Schaakhuis 2 die het ook nog niet heel goed hebben gedaan, wellicht dat jullie daar nog wat (bord)punten kunnen pakken.

Onderwerp: Interne competitie V5: Volle zaal
Corniel

Antwoorden: 5
Bekeken: 1932

05-04-2022 19:37 Forum: Interne competitie

Quote

Originally posted by Legemaat
Gert wint, maar vraag niet hoe.

Hoe?

Onderwerp: Interne competitie V5: Volle zaal
Corniel

Antwoorden: 5
Bekeken: 1932

05-04-2022 09:41 Forum: Interne competitie

Ik speelde gisteren een leuke en korte partij tegen Henk Stipdonk, een vriendelijke, joviale (dat woord lijkt bedacht om hem te omschrijven) man, en een fijne tegenstander. Achter het bord ging het er wild aan toe:



Hij vertrouwde mij vooraf nog toe dat ik zijn angstgegner was. We hadden het er over dat je je eigen angstgegners helder voor ogen hebt, maar dat het vaak veel minder duidelijk is voor wie jij dat bent.

Onderwerp: Inhaalrace DSC-H2 te laat voor kampioenschap
Corniel

Antwoorden: 3
Bekeken: 1338

29-03-2022 23:03 Forum: Externe competitie

Leuk verslag Arjan!

Onderwerp: Inhaalrace DSC-H2 te laat voor kampioenschap
Corniel

Antwoorden: 3
Bekeken: 1338

29-03-2022 17:26 Forum: Externe competitie

Of ik wilde invallen? O ja wel. Of ik nu intern speel, of thuis tegen iemand anders. Zetjes zijn zetjes.

En zo geschiede. Op bord 8 met wit. De opening ging zeer voorspoedig. Zwart heeft al een aantal (bekende) keuzes gemaakt die denk ik niet optimaal zijn:



Ik had een voldaan gevoel over deze partij. Een gevoel dat ditmaal niet verstoord werd door de (computer)analyse.

Onderwerp: Interne competitie V3: Het lijkt wel lente
Corniel

Antwoorden: 3
Bekeken: 1446

22-03-2022 11:27 Forum: Interne competitie

Ik mocht tegen Jan van den Donk. Helaas maakte hij een blunder, net op het moment dat de partij echt leuk begon te worden.

Onderwerp: DSC-H3 neemt alle punten mee bij Lierse
Corniel

Antwoorden: 2
Bekeken: 1250

DSC-H3 neemt alle punten mee bij Lierse 08-03-2022 10:30 Forum: Externe competitie

DSC-H3 heeft gisteren in De Lier huisgehouden. De gastheren/-dames kregen een 0-8 nederlaag te verwerken.

De teamleider had voorafgaande aan deze wedstrijd wel de nodige kopzorgen; er moesten uit eindelijk 3 invallers worden opgetrommeld, waarvan er eentje - Sofya Blanter - zelf weer vervangen diende te worden op de avond zelf; de NS hield haar langer in Eindhoven dan wij ons konden permitteren. Gelukkig wilde Herman Zonderland ons ten laatste ure uit de brand helpen, en konden we toch nog met 8 spelers afreizen naar het Westland.

Als eerste was Lars Visser klaar. Zijn tegenstander speelde het Koningsgambiet, maar dat was koren op Lars’ molen: hij overspeelde zijn tegenstander en wist via een open h-lijn en ontwikkelingsvoorsprong zijn tegenstander op te rollen.

Kort daarna was Corniel Nobel klaar. In de opening had hij zijn hand iets overspeeld, maar zijn tegenstander had geen plan. Toen de damevleugel werd dichtgeschoven ging het snel de goede kant op voor DSC: 0-2.



Min of meer tegelijkertijd was Arnt Veenstra klaar. Zijn tegenstander verzuimde tijdig te rokeren. Arnt had een toren op de e-lijn die wits loper pende, en in een poging zich te bevrijden maakte de zaken alleen maar erger: 0-3.

Tom Broekhuizen had een stelling op het bord waar e.a. behoorlijk dichtgeschoven was, maar hij - met wit - wel veel ruimtevoordeel had. Hoe hij dat precies naar winst voerde is me ontgaan, maar de 0-4 was binnen.

Jorick Laan speelde een bizarre partij. Zijn tegenstander ging va-banque: vroeg in de opening ging zijn paard en prix op f2. Wat volgde was een heksenketel, waarbij Jorick door een klein foutje niet een toren, maar slechts een kwaliteit (en een pion) voor kwam te staan. Toen de rookwolken echter optrokken bleef er de zwarte aanval niet veel meer over, en voerde Jorick de patij soepel naar winst: 0-5.

Herman Zonderland tikte de 0-6 binnen. Toen ik hem ’s avond belde of hij kon invallen was hij bang als kansnonnenvoer te moeten dienen, maar op bord zeven trof hij een tegenstander die hij duidelijk kon hebben. In het middenspel wist hij zijn ruimte­overwicht een activiteit om te zetten in een koningsaanval. Dit bleek winnend.

Jouke van Goslinga was als een-na-laatste klaar. Hij had vroeg in de opening een gezonde plus ontwikkeld, en ik had ook geen enkele zorg of het uiteindelijk niet genoeg voor winst zou zijn, maar het koste tijd. Die tijd nam Jouke, en zo was de 0-7 een feit.

Ahmad Diab Diaz wist met het nodige geluk zelfs de clean-sweep binnen te harken; daar zag het lange tijd niet naar uit. Hij speelde tegen de vader van Henrik Tamerus, die Ahmad in de opening met actief paardenspel twee pionnen afhandig maakte, zonder dat Ahmad daar enige compensatie voor had. Hoe is mij niet bekend (ik was met mijn tegenstander analyseren) maar ergens kreeg hij een stuk cadeau.

Een klein foutenfestijn later probeerde zijn tegenstander middels een combinatie af te ruilen naar een remise-pionneneindspel middels een randpion. Zonder deze poging was de wedstrijd waarschijnlijk remise geworden, nu won Ahmad alsnog: 0-8.

Onderwerp: DSC-H3 eenvoudig langs Schaakhuis 2
Corniel

Antwoorden: 2
Bekeken: 1530

DSC-H3 eenvoudig langs Schaakhuis 2 22-02-2022 11:13 Forum: Externe competitie

DSC-H3 heeft gisteren eenvoudig van Schaakhuis 2 gewonnen. Op de bouwplaats - de verbouwing is nog steeds in volle gang - wonnen de Delftenaren met 2#1/2-5½.

Tom Broekhuizen was als eerste klaar. Zijn tegenstander kwam niet opdagen en hij boekte dus een reglementair punt. De rapid-pot die volgde tegen de wedstrijdleider was vermakelijk, maar van bedenkelijk niveau.

Kort daarop won Henk van den Bos. De routinier was het duidelijk nog niet verleerd en overspeelde zijn tegenstander in het vroege middenspel. Ook de andere borden gaven de burger moed.

Rob Smits was de volgende die de partij beëindigde. Hij stond lange tijd goed, miste een zeer belangrijke pointe, verloor een stuk, en kon daarna direct opgeven. Hij speelde nog even door, maar de nederlaag was onafwendbaar.

Brent van Dusseldorp zette DSC op een 1-3 voorsprong. Ik heb niets van zijn partij meegekregen, maar volgens eigen zeggen ging het eenvoudig, en was hij nooit in gevaar.

Corniel Nobel sleepte het eerste matchpunt binnen. In een partij met tegengestelde rokade miste zwart een kans op actief spel, daarna was het niet moeilijk meer. Zeker toen zwart een stuk tegen een pion gaf in de hoop om erger te voorkomen. Wit ruilde af naar een soepel gewonnen stellen, en kreeg e.p. ook nog een toren cadeau.

De resterende borden zouden zeker dat halfje nog binnenbrengen, maar een grote overwinning zat er niet zomaar in. Arnt Veenstra stond iets minder, en had minder tijd, Alexander Bruschke had een kwaliteit gepakt, maar hiermee ruilde hij zijn enige verdedigende stuk af. Ook Jouke van Goslinga had een kwaliteit gewonnen, maar zijn vooruitzichten waren wel beter, al was het zeker niet makkelijk.

Arnt wist vrij snel remise overeen te komen; iets wat mij verbaasde gezien de stand op de andere borden. Wij maalden er niet om, de overwinning was binnen.

Alexander werd vervolgens fraai en hard van het bord geschopt middels een koningsaanval. Het mat - wellicht wordt dit nog gepost - dat volgde idem.

Jouke ging er nog eens goed voor zitten. De compensatie van zijn tegenstander was enigszins verdampt, maar het voordeel verzilveren was lastig. Met actief spel wist Jouke de vrijpion van zijn tegenstander te neutraliseren en in wederzijdse tijdnood verslechterde de coördinatie van de zwarte stukken, waarna Jouke het punt binnensleepte.

Onderwerp: DSC-H3 pleegt broedermoord op DSC-H5
Corniel

Antwoorden: 2
Bekeken: 2274

10-11-2021 21:50 Forum: Externe competitie

Deze competitie had ik al eens met wit tegen Simon gespeeld. Ik kwam toen zeer sterk uit de opening, stond op winst, vergooide al mijn kansen om in zijn tijdnood toch nog het volle pond binnen te halen. Maandag gebeurde eigenlijk het zelfde.

Onderwerp: DSC-H3 pleegt broedermoord op DSC-H5
Corniel

Antwoorden: 2
Bekeken: 2274

DSC-H3 pleegt broedermoord op DSC-H5 09-11-2021 12:25 Forum: Externe competitie

In de externe competitie van de HSB stond in 2B de onderlinge strijd tussen DSC-H3 en DSC-H5 op het programma. Gezamenlijk eten vooraf tussen beide teamleiders, en de speculaas die Herman Zonderland (teamleider van het vijfde) vooraf uitdeelde waren typerend voor de gemoedelijke sfeer waarin deze wedstrijd gespeeld werd. Al leek het met een 7½=½ overwinning toch meer op broeder moord.

Op papier was het een uitgemaakte zaak: DSC-H3 zou op alle borden (behalve op bord 1) een groot to zeer groot rating­overwicht hebben, en het was voor het vijfde te hopen op een paar spelers die boven zichzelf uit zouden schieten, om het spannend te maken.

Op bord vijf leek het daar ook zeker op: René Poots was bezig Rob Smits van het bord te drukken. Op bord zes kreeg Simon Dirkse ook goede kansen door onnauwkeurig spel van Corniel Nobel, en op bord 1 bleef Tjerk Albregtse de gehele partij goed partij geven. Tot slot had Edgar Huisman in de afwikkeling die Alexander Bruschke koos ook een goede kans.

Maar, en daarin was de analyse van René Poots vooraf al heel raak: het moest mee zitten op te veel borden. En dat gebeurde uiteindelijk niet. Rob vond het gaatje toen René verslapte, Simon Dirkse gaf ik een stuk weg, en ook Edgar Huisman lukte het niet. Alleen Tjerk bleef in tijdnood in een ingewikkeld eindspel op de been, en voorkwam een clean sweep.

Op de andere borden was het sowieso eenrichtingsverkeer. Nu maar hopen dat DSC-H3 deze goede start kan voortzetten, en DSC-H5 zich tegen de overige tegenstanders kan herpakken. Het seizoen is immers nog lang.

Gedetailleerde Uitslag:

 DSC H31790-DSC H515677½-½
1Jouke van Gosliga1869-Tjerk Albregtse1809½-½
2Lars Visser--Jan van de Donk17081 - 0
3Alexander Bruschke1779-Edgar Huisman15521 - 0
4Arnt Veenstra1761-Lito van Reede15021 - 0
5Rob Smits1807-René Poots15551 - 0
6Corniel Nobel1765-Simon Dirkse14401 - 0
7Brent van Dusseldorp1758-Arzhang Davazdahemami14841 - 0
8Ahmad Diab Diaz--Herman Zonderland14881 - 0

Onderwerp: Interne competitie N4: Kopgroepjes vormen zich
Corniel

Antwoorden: 1
Bekeken: 2433

12-10-2021 22:25 Forum: Interne competitie

Ik mocht tegen Hugo van der Laan. Ik stond de hele partij waardeloos, maar kreeg aan het eind een kansje, en heb die gepakt.

Onderwerp: Interne competitie N3: Nog steeds volle zalen
Corniel

Antwoorden: 3
Bekeken: 2798

06-10-2021 10:40 Forum: Interne competitie

Quote

Originally posted by Martin
Interessante partij, maar ik zal nooit begrijpen hoe die partij zo snel klaar kan zijn. Ik snap dat jij sneller speelt dan ik, maar deze variant is zo complex....

Dat is heel simpel. Soms kan ik het gewoon niet opbrengen: er voor gaan zitten en denken. Afgelopen maandag had ik zo'n dag.

Quote

Verder vind ik zelf de variant die je zelf al geeft met 8. 0-0 veel aanlokkelijker dan 8. dxe5. De koning is meteen uit het midden, de toren op zijn ideale veld, je behoudt een mooi centrum, wat wil je nog meer?

Ik geef het niet voor niets als variant. Knipoog De pion op e5 is voor zwart (mits goed ingezet) een enorme handenbinder. Alleen ging daar wel iets mis aan witte zijde...

Onderwerp: Interne competitie N3: Nog steeds volle zalen
Corniel

Antwoorden: 3
Bekeken: 2798

05-10-2021 20:09 Forum: Interne competitie

Ik heb aan mijn vruchteloze pogingen om Sofia te verslaan een nieuwe poging toegevoegd. In weerwil van wat Sofia dacht, kwam ik (veel) beter uit de opening. Om het daarna rap weg te geven. Credits voor Sofia, die vanaf de voor zwart niet zo goed verlopen opening de boel snel deed kantelen met goede zetten.

Onderwerp: Interne competitie N2: Volle zalen
Corniel

Antwoorden: 1
Bekeken: 2905

28-09-2021 11:56 Forum: Interne competitie

Het lot heeft Theo en mij de laatste tijd relatief vaak tot elkaar veroordeeld. Zo ook gisteren. Gelukkig (voor mij) heb ik eindelijk een modus gevonden waarbij ik zijn spel goed kan pareren. In een grijs verleden bleek hij vaak mijn angstgegner, maar als ik mijn twee laatste partijen tegen hem bekijk denk ik dat ik die angst heb overwonnen.

Overzicht van 1 tot 20 van 3138 resultaten Pages (157): [1] 2 3 next » ... last »

Powered by Burning Board Lite 1.0.1 © 2001-2004 WoltLab GmbH Nedstat Basic - Gratis web site statistieken. Eigen homepage website teller