Delfts Schaakforum » Zoeken » Zoekresultaten » Hello Guest [login|register]
Overzicht van 1 tot 20 van 141 resultaten Pages (8): [1] 2 3 next » ... last »
schrijver bericht
Onderwerp: Online Voorjaarscompetitie (V13-V14-V15): 5 t/m 22 april
Tjerk

Antwoorden: 4
Bekeken: 658

Uitslagen en tussenstanden online voorjaarscompetitie (V13) 11-04-2021 11:14 Forum: Interne competitie

Groep A
Twee remises in de eerste ronde van groep A. Dat was nog niet eerder voorgekomen. Sterker nog, er waren überhaupt nog nooit twee remises in welke ronde van welke groep dan ook. Het percentage remises in deze voorjaarscompetitie is laag.

Hoe dan ook, Tjerk Albregtse wist met zwart de winning streak van Kees Voorberg van maar liefst zes partijen te onderbreken. Kees hield in de opening en het middenspel de druk erop, maar de winstmarge werd nooit bereikt. In een gelijk eindspel, waar zwart uiteindelijk toch de iets prettiger te spelen stelling kreeg, werd remise besloten: https://lichess.org/56GCpc9y.

In de partij Ed Eveleens - Simon Broos was de stelling van begin tot eind gesloten, wat ook resulteerde in remise. Simon Broos kreeg op zet 25 de grootste kans op het binnendringen van het vijandige kamp met het fraaie 25. ..., Pb4. Zie https://lichess.org/kWUtZNxr/black#49. Wit mag het paard niet pakken, omdat alle verdedigende zetten van wit na 26. cxb4, axb4 om verschillende redenen niet werken. Dat is voor zwart echter lastig te zien, dus het is begrijpelijk dat Simon voor een andere voortzetting ging met 25. ..., Kg7.

Groep B
Sander van Gennip was net als vorige week te sterk voor Vincent Goverse, die na een reeks van zeven overwinningen in het begin van de competitie inmiddels tegen een reeks van vier verliespartijen aankijkt.

Kees Korving, eindelijk weer terug in groep B, verloor net als in de eerste groepsronde van zijn teamgenoot Gerard Bilars.

Groep C
Lars Visser speelde wederom een puike partij tegen Jan van de Donk, maar ging op zet 37 plotseling de mist in. De zet 37. De4 liet een mataanval toe die niet te stoppen is. Jan ging echter voor het terugwinnen van het paard, wat ook genoeg was voor de overwinning: https://lichess.org/fTpiWtaZ#73.

Louis Trautwein won een bloedstollende partij van Simon Dirkse, die achteraf wist te vertellen dat op zet 25: https://lichess.org/5EpSnCwE#49 (evaluatie -4.1) zijn internetverbinding er tijdelijk de brui aan gaf. De stelling was dusdanig ingewikkeld dat er nog van alles had kunnen gebeuren, en dat deed het ook. Geen goede reclame voor Ziggo in ieder geval.

Groep D
Herman Zonderland scoorde zijn dertiende (!) punt in deze voorjaarscompetitie tegen Eric Wagter en begint dus voortvarend. Kees Venema was, net als in de vorige groepsronde, te sterk voor Adri Albregtse.

Groep E
Wim Meijer speelde een prima partij tegen Edgar Huisman (https://lichess.org/UTJDysml, maar zag in een gewonnen eindspel met een kwaliteit voorsprong de weg naar de winst niet meer. Hij bood remise aan en dat kon Edgar natuurlijk niet afslaan. René Poots was met de zwarte stukken te sterk voor Dolf Mulder.

Groep F
Na zes nederlagen op rij was het gelukkig weer eens raak voor Jan Torenstra. Met wit won hij van Varun Choudary, die nog niet het maximale uit het klassieke speeltempo weet te halen. Hij eindigde met meer tijd op zijn klok dan waar hij mee was begonnen. Tijd om eens was meer te gaan rekenen dus!

Paul van Riet was met de witte stukken Joop van Ham de baas.

Groep G
Marnix Paul mocht zich na de nederlaag van vorige week revancheren tegen Bert van der Willik en deed dat ook. Met de witte stukken was hij Bert dit keer wel de baas. Kasper van den Berg verloor met wit van Hans Hendriks, die de weg terug naar groep F inmiddels goed kent.

Groep A (+7 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1 Simon Broos10100,5
2 Ed Eveleens10100,5
3(D)Tjerk Albregtse10100,5
4(D)Kees Voorberg10100,5


 Wit-ZwartUitslag
1Kees Voorberg-Tjerk Albregtse˝ - ˝
2Ed Eveleens-Simon Broos˝ - ˝
3Tjerk Albregtse-Simon Brooswo 14-04
4Kees Voorberg-Ed Eveleensdo 15-04
5Tjerk Albregtse-Ed Eveleenswo 21-04
6Simon Broos-Kees Voorbergdo 22-04


Groep B (+6 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Sander van Gennip11001,0
1(P)Gerard Bilars11001,0
3 Kees Korving10010,0
3(D)Vincent Goverse10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Gerard Bilars-Kees Korving1 - 0
2Sander van Gennip-Vincent Goverse1 - 0
3Sander van Gennip-Kees Korvingma 12-04
4Vincent Goverse-Gerard Bilarsdi 13-04
5Gerard Bilars-Sander van Gennipma 19-04
6Kees Korving-Vincent Goversewo 21-04


Groep C (+5 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Jan van de Donk11001,0
2 Louis Trautwein11001,0
3 Simon Dirkse10010,0
4(D)Lars Visser10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Lars Visser-Jan van de Donk0 - 1
2Louis Trautwein-Simon Dirkse1 - 0
3Jan van de Donk-Simon Dirksema 12-04
4Lars Visser-Louis Trautweinwo 14-04
5Simon Dirkse-Lars Visserma 19-04
6Louis Trautwein-Jan van de Donkdi 20-04


Groep D (+4 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Kees Venema11001,0
1 Herman Zonderland11001,0
3 Eric Wagter10010,0
3(D)Adri Albregtse10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Eric Wagter-Herman Zonderland0 - 1
2Adri Albregtse-Kees Venema0 - 1
3Herman Zonderland-Kees Venemama 12-04
4Eric Wagter-Adri Albregtsedi 13-04
5Kees Venema-Eric Wagterma 19-04
6Adri Albregtse-Herman Zonderlanddi 20-04


Groep E (+3 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)René Poots11001,0
2 Edgar Huisman10100,5
3 Wim Meijer10100,5
4(D)Dolf Mulder10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Wim Meijer-Edgar Huisman˝ - ˝
2Dolf Mulder-René Poots0 - 1
3Edgar Huisman-Dolf Mulderma 12-04
4Wim Meijer-René Pootsdi 13-04
5Dolf Mulder-Wim Meijerdi 20-04
6René Poots-Edgar Huismandi 20-04


Groep F (+2 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Paul van Riet11001,0
1 Jan Torenstra11001,0
3(D)Varun Choudary10010,0
3(D)Joop van Ham10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Paul van Riet-Joop van Ham1 - 0
2Jan Torenstra-Varun Choudary1 - 0
3Joop van Ham-Varun Choudaryma 12-04
4Paul van Riet-Jan Torenstrama 12-04
5Jan Torenstra-Joop van Hamma 19-04
6Varun Choudary-Paul van Rietma 19-04


Groep G (+1 bonuspunt voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Hans Hendriks11001,0
2(P)Marnix Paul11001,0
3 Bert van der Willik10010,0
4 Kasper van den Berg10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Kasper van den Berg-Hans Hendriks0 - 1
2Marnix Paul-Bert van der Willik1 - 0
3Bert van der Willik-Hans Hendriksma 12-04
4Marnix Paul-Kasper van den Bergwo 14-04
5Kasper van den Berg-Bert van der Willikma 19-04
6Hans Hendriks-Marnix Pauldi 20-04

Onderwerp: Online Voorjaarscompetitie (V13-V14-V15): 5 t/m 22 april
Tjerk

Antwoorden: 4
Bekeken: 658

Online Voorjaarscompetitie (V13-V14-V15): 5 t/m 22 april 03-04-2021 12:30 Forum: Interne competitie

Als alternatief voor de interne competitie wordt er van januari t/m juni wekelijks een ronde in de Online Voorjaarscompetitie gespeeld.

Meedoen!? Welkom!
Meld je aan door een mail te sturen naar tjerkalbregtse@gmail.com met de speeldag van jouw voorkeur en de dagen in de week (ma t/m do) waarop je beschikbaar bent (minimaal 2!). De indeling vindt zo veel mogelijk op de speeldag van jouw voorkeur plaats, maar is ook afhankelijk van de beschikbaarheid van je tegenstander in die week. Je ontvangt elk weekend een mail met indeling en instructies. Deze zijn ook op het forum te vinden. Nieuwe deelnemers worden zo veel mogelijk ingedeeld op het niveau dat bij hen past.

Format
• Wekelijkse partij
• Enkelrondige vierkampen (drie partijen verdeeld over drie weken)
• Promotie-/degradatieregeling
• Indeling: op basis van doorgegeven voorkeursdagen (onderling andere afspraken mogelijk)
• Speeldagen: maandag t/m donderdag (op basis van beschikbaarheid)
• Starttijd: 19:45 uur
• Speeltempo: 75 minuten + 20 seconden
• Elkaar uitdagen via Lichess

Toelichting
Het promotie-/degradatiesysteem is zo ingericht dat iedereen op korte termijn ergens voor speelt, namelijk voor promotie of tegen degradatie! Ook wordt op deze manier gegarandeerd dat iedereen minimaal twee nieuwe tegenstanders treft in de vierkamp daarna.

Drie partijen betekent dat per groep twee spelers twee keer met zwart spelen en twee spelers twee keer met wit spelen. In de volgende vierkamp zal dit zo veel mogelijk andersom ingedeeld worden, zodat uiteindelijk iedereen ongeveer evenveel wit- als zwartpartijen speelt. De zwartspelers krijgen wat voordeeltjes bij het bepalen van de eindstand.

De eindstand in een groep wordt bepaald door achtereenvolgens:
- totaal aantal behaalde punten
- indien gelijk: aantal gespeelde zwartpartijen
- indien gelijk: onderling resultaat
- indien remise: zwartspeler
- indien onbeslist: positie in voorjaarsstand

Voorjaarsstand
Aan het eind van het seizoen moet er natuurlijk een eindstand en dus ook een kampioen bepaald worden. Voor de kampioen en voor andere goede presteerders liggen aan het einde van het seizoen kleine prijzen zoals consumptiebonnen klaar.
In elke vierkamp zijn punten te verdienen die meegenomen worden naar de eindstand. Dit is het aantal behaalde bordpunten plus de bonuspunten die bij de groep horen waarin de deelnemer speelde. Hoe hoger de groep, hoe hoger het aantal bonuspunten.
(Voorbeeld: Een score van 3 uit 3 in groep B levert 3 + 6 bonuspunten = 9 punten op. Dit is evenveel als een score van 2 uit 3 in groep A, dat 2 + 7 bonuspunten = 9 punten oplevert.)

NB: Bij een aantal deelnemers dat niet deelbaar is door vier zal de laatste groep (of zullen de laatste twee groepen) uit drie of vijf personen bestaan. Er worden dan twee of vier partijen gespeeld door de deelnemers in drie weken. Voor de voorjaarsstand komt er bij een groep van drie 0,5 bonuspunt bij en bij een groep van vijf gaat er 0,5 bonuspunt af om het maximum aantal te behalen punten ongeveer gelijk te houden.

NB2: Als het aantal deelnemers na een vierkamp wijzigt doordat er deelnemers bijkomen of stoppen moet er een herindeling plaatsvinden, waardoor het kan voorkomen dat nummers 2 alsnog promoveren of nummers 3 alsnog degraderen.

NB3: De positie in de voorjaarsstand wordt bepaald door achtereenvolgens:
- Totaal = Gescoorde punten + bonuspunten
- Score = Totaal aantal gescoorde punten
- Play-off (indien gelijke eindstand)

NB4: Spelers die bepaalde groepsrondes niet mee hebben gespeeld krijgen voor die rondes geen scorepunten, maar wel (met terugwerkende kracht) het aantal bonuspunten van de groep waarin ze voor het laatst gespeeld hebben.

Inlichtingen
tjerkalbregtse@gmail.com

Groep A (+7 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1 Simon Broos10100,5
2 Ed Eveleens10100,5
3(D)Tjerk Albregtse10100,5
4(D)Kees Voorberg10100,5


 Wit-ZwartUitslag
1Kees Voorberg-Tjerk Albregtse˝ - ˝
2Ed Eveleens-Simon Broos˝ - ˝
3Tjerk Albregtse-Simon Brooswo 14-04
4Kees Voorberg-Ed Eveleensdo 15-04
5Tjerk Albregtse-Ed Eveleenswo 21-04
6Simon Broos-Kees Voorbergdo 22-04


Groep B (+6 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Sander van Gennip22002,0
2(P)Vincent Goverse21011,0
3 Gerard Bilars21011,0
4(D)Kees Korving20020,0


 Wit-ZwartUitslag
1Gerard Bilars-Kees Korving1 - 0
2Sander van Gennip-Vincent Goverse1 - 0
3Sander van Gennip-Kees Korving1 - 0
4Vincent Goverse-Gerard Bilars1 - 0
5Gerard Bilars-Sander van Gennipma 19-04
6Kees Korving-Vincent Goversewo 21-04


Groep C (+5 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Jan van de Donk11001,0
2 Louis Trautwein11001,0
3 Simon Dirkse10010,0
4(D)Lars Visser10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Lars Visser-Jan van de Donk0 - 1
2Louis Trautwein-Simon Dirkse1 - 0
3Jan van de Donk-Simon Dirkse1 - 0
4Lars Visser-Louis Trautweinwo 14-04
5Simon Dirkse-Lars Visserma 19-04
6Louis Trautwein-Jan van de Donkdi 20-04


Groep D (+4 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Herman Zonderland22002,0
2 Kees Venema21011,0
3 Eric Wagter21011,0
4(D)Adri Albregtse20020,0


 Wit-ZwartUitslag
1Eric Wagter-Herman Zonderland0 - 1
2Adri Albregtse-Kees Venema0 - 1
3Herman Zonderland-Kees Venema1 - 0
4Eric Wagter-Adri Albregtse1 - 0
5Kees Venema-Eric Wagterma 19-04
6Adri Albregtse-Herman Zonderlanddi 20-04


Groep E (+3 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)René Poots22002,0
2 Edgar Huisman21101,5
3 Wim Meijer20110,5
4(D)Dolf Mulder20020,0


 Wit-ZwartUitslag
1Wim Meijer-Edgar Huisman˝ - ˝
2Dolf Mulder-René Poots0 - 1
3Edgar Huisman-Dolf Mulder1 - 0
4Wim Meijer-René Poots0 - 1
5Dolf Mulder-Wim Meijerdi 20-04
6René Poots-Edgar Huismandi 20-04


Groep F (+2 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Paul van Riet22002,0
2 Joop van Ham21011,0
3(D)Jan Torenstra21011,0
4(D)Varun Choudary20020,0


 Wit-ZwartUitslag
1Paul van Riet-Joop van Ham1 - 0
2Jan Torenstra-Varun Choudary1 - 0
3Joop van Ham-Varun Choudary1 - 0
4Paul van Riet-Jan Torenstra1 - 0
5Jan Torenstra-Joop van Hamma 19-04
6Varun Choudary-Paul van Rietma 19-04


Groep G (+1 bonuspunt voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Hans Hendriks11001,0
2(P)Marnix Paul11001,0
3 Bert van der Willik10010,0
4 Kasper van den Berg10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Kasper van den Berg-Hans Hendriks0 - 1
2Marnix Paul-Bert van der Willik1 - 0
3Bert van der Willik-Hans Hendriks1 - 0
4Marnix Paul-Kasper van den Bergwo 14-04
5Kasper van den Berg-Bert van der Willikma 19-04
6Hans Hendriks-Marnix Pauldi 20-04


Aanmeldingen – Lichess gebruikersnamen

 NaamLichess gebruikersnaam
1Tjerk AlbregtseCherkov9
2Simon Brooskania789
3Kees Voorbergkv34
4Ed EveleensEdEveleens
5Sander van GennipMolurus
6Vincent Goversevgoverse
7Gerard Bilarsgeertb
8Kees KorvingKorving
9Simon Dirksesimondirkseziggo
10Louis Trautweinpittrax
11Lars Visserthemanager55
12Jan van de Donkjanvdonk
13Eric WagterSam1966
14Herman Zonderlandhzfd
15Kees VenemaVenemacp
16Adri Albregtseadrialbregtse
17Edgar HuismanPh1lh1ppoS
18René PootsDelft1955
19Wim Meijerwimmeijer
20Dolf MulderDolfius
21Jan TorenstraJan_Torenstra
22Paul van Rietgijs12
23Varun ChoudaryVendetta464
24Joop van HamJoopvanHam
25Hans Hendrikshansh249
26Bert van der Willikpinkelman
27Marnix Paulmarni0
28Kasper van den Bergsp00kje (met twee nullen)


Voorjaarsstand na groepsronde 4

S1, S2, etc. = Score ronde 1, 2, etc.
B1, B2, etc. = Bonuspunten ronde 1, 2, etc.
Score = Totaal aantal gescoorde punten
Totaal = Gescoorde punten + bonuspunten

NB: De positie in de voorjaarsstand wordt bepaald door achtereenvolgens:
- Totaal = Gescoorde punten + bonuspunten
- Score = Totaal aantal gescoorde punten
- Play-off (indien gelijke eindstand)

NB2: Spelers die bepaalde groepsrondes niet mee hebben gespeeld krijgen voor die rondes geen scorepunten, maar wel (met terugwerkende kracht) het aantal bonuspunten van de groep waarin ze voor het laatst gespeeld hebben.

 NaamS1B1S2B2S3B3S4B4ScoreTotaal
1Tjerk Albregtse2,07,01,07,02,56,03,07,08,535,5
2Simon Broos1,57,02,57,02,07,01,57,07,535,5
3Ed Eveleens2,56,02,57,01,07,01,56,07,533,5
4Vincent Goverse3,05,03,06,02,07,00,07,08,033,0
5Sander van Gennip1,57,01,56,02,56,01,57,07,033,0
6Gerard Bilars1,06,01,56,01,07,01,06,04,529,5
7Kees Voorberg0,06,00,06,03,05,03,06,06,029,0
8Simon Dirkse1,55,02,05,01,06,00,56,05,027,0
9Shyam Balasubramanian2,06,00,07,00,06,01,05,03,027,0
10Louis Trautwein2,54,02,05,01,05,01,55,07,026,0
11Kees Korving0,56,00,55,02,54,02,55,06,026,0
12Jan van de Donk1,07,00,06,01,05,02,03,54,025,5
13Eric Wagter1,54,03,04,01,05,01,05,06,524,5
14Herman Zonderland4,01,53,02,53,03,02,03,512,022,5
15Edgar Huisman0,05,02,04,02,04,02,03,56,022,5
16René Poots1,55,01,55,01,54,00,03,54,522,0
17Kees Venema2,04,01,04,01,03,03,03,07,021,0
18Bart van Cleef1,53,04,01,52,03,01,03,08,519,0
19Adri Albregtse0,04,02,02,53,02,02,03,07,018,5
20Lars Visser0,03,50,03,50,03,54,03,54,018,0
21Jan Torenstra2,03,03,02,50,04,00,03,05,017,5
22Wim Meijer2,53,00,04,00,03,02,52,05,017,0
23Joop van Ham1,51,53,01,51,02,02,50,58,013,5
24Dolf Mulder0,51,51,51,51,02,02,02,05,012,0
25Hans Hendriks2,01,51,01,52,01,00,52,05,511,5
26Bert van der Willik2,01,51,02,50,51,02,00,55,511,0
27Paul van Riet0,03,00,51,52,01,01,02,03,511,0
28Varun Choudary0,00,50,00,51,02,04,00,55,08,5
29Marnix Paul0,00,51,02,51,51,01,50,54,08,5
30Kasper van den Berg0,00,50,00,50,00,50,00,50,02,0


Uitgebreide instructies

1. Maak een account aan op Lichess.org
Als je al een account hebt kun je gewoon inloggen op https://lichess.org/ . Heb je nog geen account, dan kun je dit doen door deze link te volgen: https://lichess.org/signup . Rechtsboven kun je desgewenst de taal veranderen in Nederlands door op het op het tandwiel te klikken. Kies een gebruikersnaam en wachtwoord, geef je emailadres op en ga akkoord met de voorwaarden en bevestig door op de knop registreren te klikken. Jouw account is nu actief, en je kan inloggen. Deelname is gratis.

2. Meld je op lichess aan bij het Team "Delftse Schaakclub"
Doe dit via https://lichess.org/team/delftse-schaakclub . Dit maakt het gemakkelijker om elkaar te vinden en uit te dagen. De aanmelding moet goedgekeurd worden, dus dit kan enige tijd duren.

3. Aan-/afmelden online voorjaarscompetitie
Meld je indien nodig uiterlijk op zondag om 19:00 uur aan of af voor de eerstvolgende vierkamp. Doe dit door een email te sturen naar tjerkalbregtse@gmail.com.

4. Indeling en afspraak maken
Speel de partij op de ingedeelde dag om 19:45 uur of spreek onderling een andere datum en tijd af. Het is aan te raden om dat zo snel mogelijk af te spreken, zodat de partij binnen een week afgerond is.

5. Uitdagen voor een partij
De witspeler daagt de zwartspeler op de volgende manier uit.

a.) Ga naar https://lichess.org/ en log in met je gebruikersnaam en wachtwoord.

b.) Klik op de zoekfunctie (het vergrootglas) rechts bovenin.

c.) Typ de gebruikersnaam van de zwartspeler in het tekstvak en druk op Enter.

d.) Klik op het symbool ("Uitdagen voor een partij") met de gekruiste degens.
LET OP: Er zijn twee knoppen met gekruiste degens: een algemene "uitdagingenknop" rechtsboven en een kleiner knopje om specifiek je tegenstander uit te dagen. Het kleinere knopje dat je moet hebben staat tussen 5 andere symbooltjes in. Zie afbeelding:


 


e.) Selecteer onderstaande instellingen. Uiteraard kunnen er in onderling overleg ook andere instellingen besloten worden.
Variant: Standaard
Speelduur: Live
Minuten per speler: 75
Seconden extra per zet: 20
Met rating
Kleur: Wit

6. Uitslag doorgeven
Geef de uitslag door door een email te sturen naar tjerkalbregtse@gmail.com of door op dit bericht te reageren.


As an alternative to the internal competition, a round in the Online Spring Competition is played every week from January to June.

Please join our competition!
Register by sending an email to tjerkalbregtse@gmail.com with your preferred match day and the days of the week (Mon to Thu) when you are available (minimum 2!). The game takes place as much as possible on the match day of your preference, but also depends on the availability of your opponent in that week. You will receive an email every weekend with the pairings and instructions. These can also be found on this site.

Format
• Weekly game
• Single round-robin groups (three games spread over three weeks)
• Promotion / relegation system
• Pairings: based on preferred match days (changes can be made by mutual agreement)
• Match days: Monday to Thursday (based on availability)
• Start time: 7:45 PM
• Time control: 75 minutes + 20 seconds
• Challenge each other via Lichess

Detailed information
The promotion / relegation system is designed in such a way that everyone plays for something in the short term, namely for promotion or against relegation! In this way it is also guaranteed that everyone will meet at least two new opponents in the following round-robin group.

In a group of four two players play with black twice and two players play with white twice. In the following round-robin group this will be arranged the other way around as much as possible, in order to balance the number of white and black games played. The black players get some advantages in determining the final score.

The final score in a group is determined by successively:
- total number of points obtained
- if equal: number of black games played
- if equal: mutual result
- if a draw: black player

Total standings spring competition
At the end of the season, a final score and a champion must of course be determined. Small prizes such as drink coupons are available for the champion and other good performers at the end of the season.
In each round-robin group you can earn points that are taken to the final score. This is the number of board points achieved plus the bonus points that belong to the group in which the participant played. The higher the group, the higher the number of bonus points.
(Example: A score of 3 out of 3 in group B gives 3 + 6 bonus points = 9 points. This is the same as a score of 2 out of 3 in group A, which gives 2 + 7 bonus points = 9 points.)

Note: For a number of participants that are not divisible by 4, the last group (or the last two groups) will consist of 3 or 5 players. Two or four games are then played by the participants in three weeks.

Note 2: If the number of participants change after a round because participants join or stop, a reclassification must take place, so that numbers 2 may be promoted or numbers 3 may be relegated.

Information
tjerkalbregtse@gmail.com

Detailed instructions

1. Sign up on Lichess.org
If you're already registered, you can simply log onto https://lichess.org/. If you don't have an account yet, you can sign up by following this link: https://lichess.org/signup. Choose your user name and password, enter your email address and accept terms and conditions by clicking on Register. You now have an active account and you can log on. Participation is free.

2. Join on lichess the Team "Delftse Schaakclub"
Do this via https://lichess.org/team/delftse-schaakclub. This makes it easier to find and challenge each other. The registration must be approved, so this may take some time.

3. Joining the online spring competition
Register before Sunday 7 PM for the upcoming three week round-robin group. Do this by sending a mail to tjerkalbregtse@gmail.com.

4. Pairings and making appointments
Play the game on the scheduled day at 7:45 PM or contact your opponent to play at another date and/or time. Please make appointments as soon as possible, so the game is played within a week.

5. Challenging your opponent
White challenges Black in the following way.

a.) Go to https://lichess.org/ and log on with user name and password.

b.) Click the search bar (the magnifying glass) in the top right corner.

c.) Type the black player's username in the text box and press Enter.

d.) Click on the symbol ("Challenge for a game") with the crossed swords.
NOTE: There are two buttons with crossed swords: a general "challenge button" at the top right and a smaller button to specifically challenge your opponent. The smaller button you must use is in between 5 other symbols as shown by the blue arrow in the image above.

e.) Select the settings below. Uiteraard kunnen er in onderling overleg ook andere instellingen besloten worden.
Variant: Standard
Time control: Real time
Minuten per side: 75
Increment in seconds: 20
Rated
Colour: White

6. Pass on the result
Pass on the result by sending a mail to tjerkalbregtse@gmail.com or by replying to this post.

Onderwerp: Tjerk Albregtse weer koploper online Voorjaarscompetitie: uitslagen en eindstanden groepsronde 4
Tjerk

Antwoorden: 0
Bekeken: 400

Tjerk Albregtse weer koploper online Voorjaarscompetitie: uitslagen en eindstanden groepsronde 4 03-04-2021 12:10 Forum: Interne competitie

Het was een tijdje geleden - na groepsronde 1 - dat Tjerk Albregtse aan kop stond in de online Voorjaarscompetitie. Nadat Ed Eveleens en vervolgens Simon Broos de kop overnamen is het nu weer Tjerk die, teruggekomen van een kort uitstapje naar groep B, de leiding overneemt.

Groep A (+7 bonuspunten voor voorjaarsstand)

In een spannende pot om de groepswinst en leiding in de voorjaarsstand leek Simon Broos de betere stelling te hebben uit de opening. De computer vindt dat echter wel meevallen en na het onnauwkeurige 32. Tc5 in het eindspel, dat een pion kost, ging het mis voor Simon: https://lichess.org/KANH1TQO#63.

Sander van Gennip won relatief eenvoudig van Vincent Goverse, maar dat beide heren zouden degraderen stond al vast.

PosP/DNaamParWRVPt
1 Tjerk Albregtse33003,0
2 Simon Broos31111,5
3(D)Sander van Gennip31111,5
4(D)Vincent Goverse30030,0


 Wit-ZwartUitslag
1Tjerk Albregtse-Sander van Gennip1 - 0
2Vincent Goverse-Simon Broos0 - 1
3Sander van Gennip-Simon Broos˝ - ˝
4Tjerk Albregtse-Vincent Goverse1 - 0
5Vincent Goverse-Sander van Gennip0 - 1
6Simon Broos-Tjerk Albregtse0 - 1


Groep B (+6 bonuspunten voor voorjaarsstand)

Kees Voorberg speelde volgens de computer een foutloze (!) partij en won verdiend van Ed Eveleens: https://lichess.org/qAJo8VCj/black. Beide heren waren al zeker van promotie en spelen de volgende ronde dus in groep A.

Gerard Bilars moest winnen om degradatie te ontlopen en deed dat ook door het dubieuze 4. ..., b4 in de opening van Simon Dirkse kundig af te straffen: https://lichess.org/h1flhclL#8.

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Kees Voorberg33003,0
2(P)Ed Eveleens31111,5
3 Gerard Bilars31021,0
4(D)Simon Dirkse30120,5


 Wit-ZwartUitslag
1Kees Voorberg-Simon Dirkse1 - 0
2Ed Eveleens-Gerard Bilars1 - 0
3Simon Dirkse-Ed Eveleens˝ - ˝
4Kees Voorberg-Gerard Bilars1 - 0
5Gerard Bilars-Simon Dirkse1 - 0
6Ed Eveleens-Kees Voorberg0 - 1


Groep C (+5 bonuspunten voor voorjaarsstand)

Kees Korving begon met slechts twee halfjes uit zes partijen in de eerste twee groepsrondes van deze competitie, maar heeft inmiddels de smaak van het online schaken te pakken. In zijn laatste zes wedstrijden gaf hij namelijk slechts twee halfjes prijs en won de rest van zijn partijen. Zo ook in deze laatste ronde van Eric Wagter. Dit betekent dat hij zich als een jojo van groep B naar D en weer terug omhoog heeft gewerkt. Als hij deze vorm vasthoudt, spint hij de volgende ronde zo door naar groep A.

Louis Trautwein handhaaft zich voor de derde achtereenvolgende keer knap in groep C door een halfje tegen Shyam Balasubramanian te pakken. Shyam valt daardoor samen met Eric terug naar groep D.

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Kees Korving32102,5
2 Louis Trautwein31111,5
3(D)Eric Wagter31021,0
4(D)Shyam Balasubramanian30211,0


 Wit-ZwartUitslag
1Shyam Balasubramanian-Eric Wagter0 - 1
2Kees Korving-Louis Trautwein1 - 0
3Kees Korving-Shyam Balasubramanian˝ - ˝
4Louis Trautwein-Eric Wagter1 - 0
5Eric Wagter-Kees Korving0 - 1
6Shyam Balasubramanian-Louis Trautwein˝ - ˝


Groep D (+3,5 bonuspunten voor voorjaarsstand)

Lars Visser heeft groep D volledig naar zijn hand gezet door ook routinier Jan van de Donk te kloppen en daardoor met een score van 4 uit 4 te eindigen. Uit zijn uitvoerige analyses blijkt wel dat hij de laatste tijd niet heeft stilgezeten en als schaker reuzensprongen maakt. Het is mooi dat hij erbij is en er wordt ongetwijfeld met hoge verwachtingen uitgekeken naar zijn prestaties in groep C.

Herman Zonderland heeft voor een mirakel gezorgd door in de laatste ronde zijn beide partijen te winnen van Edgar Huisman en René Poots. Een nog niet eerder voorgekomen situatie, waarin zowel Jan, Herman als Edgar op 2 uit 4 zijn geëindigd, kan op basis van onderling resultaat niet beslist worden, want Edgar won van Jan, Jan won van Herman en Herman won van Edgar. De positie in de voorjaarsstand moet daarom uitsluitsel bieden. Jan wordt daardoor tweede en Herman blijft vanwege zijn iets betere positie in de voorjaarsstand, nota bene op basis van zelf gescoorde punten, Edgar net voor.

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Lars Visser44004,0
2(P)Jan van de Donk42022,0
3 Herman Zonderland42022,0
4(D)Edgar Huisman42022,0
5(D)René Poots40040,0


 Wit-ZwartUitslag
1Herman Zonderland-Lars Visser0 - 1
2Edgar Huisman-Jan van de Donk1 - 0
3Lars Visser-René Poots1 - 0
4Jan van de Donk-Herman Zonderland1 - 0
5Lars Visser-Edgar Huisman1 - 0
6Edgar Huisman-René Poots1 - 0
7René Poots-Jan van de Donk0 - 1
8Jan van de Donk-Lars Visser0 - 1
9Herman Zonderland-Edgar Huisman1 - 0
10René Poots-Herman Zonderland0 - 1


Groep E (+3 bonuspunten voor voorjaarsstand)

In groep E is een heldere 3-2-1-0-eindstand ontstaan. Kees Venema promoveert overtuigend met 3 uit 3 door in de laatste ronde Jan Torenstra opzij te schuiven. Adri Albregtse eindigt met 2 uit 3 op de tweede plaats door met zwart van Bart van Cleef te winnen, die daardoor op 1 uit 3 eindigt. Jan Torenstra heeft het even niet en degradeert voor de tweede maal op rij. Hij mag zich daardoor de volgende ronde terugknokken in groep F.

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Kees Venema33003,0
2(P)Adri Albregtse32012,0
3 Bart van Cleef31021,0
4(D)Jan Torenstra30030,0


 Wit-ZwartUitslag
1Adri Albregtse-Jan Torenstra1 - 0
2Kees Venema-Bart van Cleef1 - 0
3Adri Albregtse-Kees Venema0 - 1
4Jan Torenstra-Bart van Cleef0 - 1
5Kees Venema-Jan Torenstra1 - 0
6Bart van Cleef-Adri Albregtse0 - 1


Groep F (+2 bonuspunten voor voorjaarsstand)

Wim Meijer heeft bewezen dat dat kan, want na twee degradaties op rij heeft hij met 2,5 uit 3 de winst in groep F op zijn naam geschreven. Dit betekent dat hij weer terug promoveert naar groep E. Een pijnlijke paardvork kostte Dolf Mulder de partij en de groepswinst: https://lichess.org/LEOGCgqA#54.

Paul van Riet won met zwart van Hans Hendriks, maar beide heren waren helaas al zeker van de degradatieplaatsen.

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Wim Meijer32102,5
2 Dolf Mulder32012,0
3(D)Paul van Riet31021,0
4(D)Hans Hendriks30120,5


 Wit-ZwartUitslag
1Dolf Mulder-Paul van Riet1 - 0
2Hans Hendriks-Wim Meijer˝ - ˝
3Dolf Mulder-Hans Hendriks1 - 0
4Paul van Riet-Wim Meijer0 - 1
5Hans Hendriks-Paul van Riet0 - 1
6Wim Meijer-Dolf Mulder1 - 0


Groep G (+0,5 bonuspunt voor voorjaarsstand)

Varun Choudary raakt steeds meer gewend aan het klassieke speeltempo en heeft met een 100%-score de eerste plaats veiliggesteld. In de laatste ronde won hij zowel van Bert van der Willik als van Marnix Paul.

Ondanks een supersnelle winst op Marnix Paul met een fraai matje op zet 12 (https://lichess.org/Mk4lAdkt#23) wist Bert van der Willik niet te promoveren. Joop van Ham won namelijk van Kasper van den Berg en eindigt daardoor met een half puntje meer dan Bert op plek 2.

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Varun Choudary44004,0
2(P)Joop van Ham42112,5
3 Bert van der Willik42022,0
4 Marnix Paul41121,5
5 Kasper van den Berg40040,0


 Wit-ZwartUitslag
1Varun Choudary-Kasper van den Berg1 - 0
2Joop van Ham-Bert van der Willik1 - 0
3Bert van der Willik-Kasper van den Berg1 - 0
4Joop van Ham-Varun Choudary0 - 1
5Marnix Paul-Joop van Ham˝ - ˝
6Kasper van den Berg-Marnix Paul0 - 1
7Varun Choudary-Bert van der Willik1 - 0
8Kasper van den Berg-Joop van Ham0 - 1
9Bert van der Willik-Marnix Paul1 - 0
10Marnix Paul-Varun Choudary0 - 1


Voorjaarsstand na groepsronde 4

Tjerk Albregtse heeft op basis van gescoorde punten de koppositie overgenomen van Simon Broos, maar de nummers 1 t/m 5 staan nog steeds zeer dicht bij elkaar. Ook Kees Voorberg is bezig aan een opmars en zal er de volgende ronde met terugwerkende kracht twee bonuspunten bijkrijgen. Bij een goed resultaat in groep A doet hij dus ook helemaal mee voor de knikkers.

S1, S2, etc. = Score ronde 1, 2, etc.
B1, B2, etc. = Bonuspunten ronde 1, 2, etc.
Score = Totaal aantal gescoorde punten
Totaal = Gescoorde punten + bonuspunten

NB: De positie in de voorjaarsstand wordt bepaald door achtereenvolgens:
- Totaal = Gescoorde punten + bonuspunten
- Score = Totaal aantal gescoorde punten
- Play-off (indien gelijke eindstand)

NB2: Spelers die bepaalde groepsrondes niet mee hebben gespeeld krijgen voor die rondes geen scorepunten, maar wel (met terugwerkende kracht) het aantal bonuspunten van de groep waarin ze voor het laatst gespeeld hebben.

 NaamS1B1S2B2S3B3S4B4ScoreTotaal
1Tjerk Albregtse2,07,01,07,02,56,03,07,08,535,5
2Simon Broos1,57,02,57,02,07,01,57,07,535,5
3Ed Eveleens2,56,02,57,01,07,01,56,07,533,5
4Vincent Goverse3,05,03,06,02,07,00,07,08,033,0
5Sander van Gennip1,57,01,56,02,56,01,57,07,033,0
6Gerard Bilars1,06,01,56,01,07,01,06,04,529,5
7Kees Voorberg0,06,00,06,03,05,03,06,06,029,0
8Simon Dirkse1,55,02,05,01,06,00,56,05,027,0
9Shyam Balasubramanian2,06,00,07,00,06,01,05,03,027,0
10Louis Trautwein2,54,02,05,01,05,01,55,07,026,0
11Kees Korving0,56,00,55,02,54,02,55,06,026,0
12Jan van de Donk1,07,00,06,01,05,02,03,54,025,5
13Eric Wagter1,54,03,04,01,05,01,05,06,524,5
14Herman Zonderland4,01,53,02,53,03,02,03,512,022,5
15Edgar Huisman0,05,02,04,02,04,02,03,56,022,5
16René Poots1,55,01,55,01,54,00,03,54,522,0
17Kees Venema2,04,01,04,01,03,03,03,07,021,0
18Bart van Cleef1,53,04,01,52,03,01,03,08,519,0
19Adri Albregtse0,04,02,02,53,02,02,03,07,018,5
20Lars Visser0,03,50,03,50,03,54,03,54,018,0
21Jan Torenstra2,03,03,02,50,04,00,03,05,017,5
22Wim Meijer2,53,00,04,00,03,02,52,05,017,0
23Joop van Ham1,51,53,01,51,02,02,50,58,013,5
24Dolf Mulder0,51,51,51,51,02,02,02,05,012,0
25Hans Hendriks2,01,51,01,52,01,00,52,05,511,5
26Bert van der Willik2,01,51,02,50,51,02,00,55,511,0
27Paul van Riet0,03,00,51,52,01,01,02,03,511,0
28Varun Choudary0,00,50,00,51,02,04,00,55,08,5
29Marnix Paul0,00,51,02,51,51,01,50,54,08,5
30Kasper van den Berg0,00,50,00,50,00,50,00,50,02,0

Onderwerp: Online Voorjaarscompetitie (V10-V11-V12): 15 maart t/m 2 april
Tjerk

Antwoorden: 6
Bekeken: 1193

Uitslagen en tussenstanden online voorjaarscompetitie (V11) 28-03-2021 21:12 Forum: Interne competitie

Groep A
Sander van Gennip kwam weer eens niet verder dan remise tegen Simon Broos. Tjerk Albregtse won met wit van Vincent Goverse.

Aangezien Simon twee zwartpartijen heeft in deze groep, kan Sander hem niet meer passeren. Dit betekent dat Sander en Vincent degradatie niet meer kunnen ontlopen. Tjerk heeft in de laatste ronde kans om de koppositie in de totale voorjaarsstand over te nemen, maar dan zal hij wel van Simon moeten winnen.

Groep B
Kees Voorberg heeft na zijn winst op Gerard Bilars een winning streak van 5 en is bovendien zeker van een plek in groep A. Simon Dirkse en Ed Eveleens deelden het punt, waardoor Ed ook een goede uitgangspositie heeft voor een terugkeer naar groep A.

De enige manier waarop het nog fout kan gaan voor Ed is als hij verliest van Kees terwijl Simon wint van Gerard. Gerard heeft nog een kans om degradatie te ontlopen en zal all-in moeten gaan tegen Simon.

Groep C
Shyam Balasubramanian heeft een einde gemaakt aan zijn losing streak met een remise tegen Kees Korving. Louis Trautwein heeft er met een overwinning op Eric Wagter voor gezorgd dat de ontknoping van deze groep spannend zal zijn.

Iedereen in deze groep kan nog degraderen. Tegelijkertijd maken Kees, Louis en Eric allen nog kans om eerste te worden en te promoveren.

Groep D
Jan van de Donk heeft zich na zijn nederlaag van vorige week teruggeknokt in de groep door zowel Herman Zonderland als René Poots te verslaan. Lars Visser won ook zijn derde partij van Edgar Huisman, maar Edgar wist wel van René te winnen.

Lars, Edgar en Jan maken nog kans op groepswinst, terwijl Herman en René beslag hebben gelegd op de twee degradatieplaatsen. Alleen als Herman voor een verrassing zorgt door van zowel Edgar als René te winnen kan hij degradatie nog ontlopen.

Groep E
Kees Venema staat op 2 uit 2 nadat hij ook Adri Albregtse wist te verslaan. Jan Torenstra draait niet zo lekker de laatste tijd en verloor dit keer van Bart van Cleef.

Kees is zeker van een promotieplaats. Bart en Adri strijden in de laatste ronde onderling om de tweede promotieplaats, waarbij Bart genoeg heeft aan remise. Jan Torenstra kan degradatie ontlopen als hij wint van Kees, maar dan moet Adri wel van Bart verliezen.

Groep F
Dolf Mulder won opnieuw, dit keer van Hans Hendriks. Paul van Riet verloor zijn tweede partij van Wim Meijer, die een fraaie mat-in-twee-combinatie vond: https://lichess.org/DlvyB6aq/black#61.

Hans Hendriks en Paul van Riet kunnen de degradatieplaatsen niet meer ontlopen. Wim Meijer en Dolf Mulder strijden in een onderling duel om promotie, waarbij Wim met de witte stukken zal moeten winnen om de leiding over te nemen.

Groep G
Varun Choudary won ook zijn tweede partij van Joop van Ham, die op zijn beurt wel een half puntje tegen Marnix Paul wist te behalen. Bert van der Willik en Marnix Paul wisten allebei Kasper van den Berg te verslaan, die als beginnend schaker natuurlijk een flinke kluif heeft aan de concurrentie, maar ongetwijfeld snel sterker zal worden.

Varun en Marnix hebben met nog twee partijen te spelen de beste papieren om op de promotieplekken te eindigen. Joop en Bert maken echter ook nog kans.

Groep A (+7 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1 Tjerk Albregtse22002,0
2 Simon Broos21101,5
3(D)Sander van Gennip20110,5
4(D)Vincent Goverse20020,0


 Wit-ZwartUitslag
1Tjerk Albregtse-Sander van Gennip1 - 0
2Vincent Goverse-Simon Broos0 - 1
3Sander van Gennip-Simon Broos˝ - ˝
4Tjerk Albregtse-Vincent Goverse1 - 0
5Vincent Goverse-Sander van Gennipwo 31-03
6Simon Broos-Tjerk Albregtsewo 31-03


Groep B (+6 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Kees Voorberg22002,0
2(P)Ed Eveleens21101,5
3 Simon Dirkse20110,5
4(D)Gerard Bilars20020,0


 Wit-ZwartUitslag
1Kees Voorberg-Simon Dirkse1 - 0
2Ed Eveleens-Gerard Bilars1 - 0
3Simon Dirkse-Ed Eveleens˝ - ˝
4Kees Voorberg-Gerard Bilars1 - 0
5Gerard Bilars-Simon Dirksema 29-03
6Ed Eveleens-Kees Voorbergdo 01-04


Groep C (+5 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Kees Korving21101,5
2 Louis Trautwein21011,0
3(D)Eric Wagter21011,0
4(D)Shyam Balasubramanian20110,5


 Wit-ZwartUitslag
1Shyam Balasubramanian-Eric Wagter0 - 1
2Kees Korving-Louis Trautwein1 - 0
3Kees Korving-Shyam Balasubramanian˝ - ˝
4Louis Trautwein-Eric Wagter1 - 0
5Eric Wagter-Kees Korvingma 29-03
6Shyam Balasubramanian-Louis Trautweindi 30-03


Groep D (+3,5 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Lars Visser33003,0
2(P)Edgar Huisman32012,0
3 Jan van de Donk32012,0
4(D)Herman Zonderland20020,0
5(D)René Poots30030,0


 Wit-ZwartUitslag
1Herman Zonderland-Lars Visser0 - 1
2Edgar Huisman-Jan van de Donk1 - 0
3Lars Visser-René Poots1 - 0
4Jan van de Donk-Herman Zonderland1 - 0
5Lars Visser-Edgar Huisman1 - 0
6Edgar Huisman-René Poots1 - 0
7René Poots-Jan van de Donk0 - 1
8Jan van de Donk-Lars Visserma 29-03
9Herman Zonderland-Edgar Huismanma 29-03
10René Poots-Herman Zonderlandwo 31-03


Groep E (+3 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Kees Venema22002,0
2(P)Bart van Cleef21011,0
3 Adri Albregtse21011,0
4(D)Jan Torenstra20020,0


 Wit-ZwartUitslag
1Adri Albregtse-Jan Torenstra1 - 0
2Kees Venema-Bart van Cleef1 - 0
3Adri Albregtse-Kees Venema0 - 1
4Jan Torenstra-Bart van Cleef0 - 1
5Kees Venema-Jan Torenstrama 29-03
6Bart van Cleef-Adri Albregtsevr 02-04


Groep F (+2 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Dolf Mulder22002,0
2 Wim Meijer21101,5
3(D)Hans Hendriks20110,5
4(D)Paul van Riet20020,0


 Wit-ZwartUitslag
1Dolf Mulder-Paul van Riet1 - 0
2Hans Hendriks-Wim Meijer˝ - ˝
3Dolf Mulder-Hans Hendriks1 - 0
4Paul van Riet-Wim Meijer0 - 1
5Hans Hendriks-Paul van Rietma 29-03
6Wim Meijer-Dolf Mulderdi 30-03


Groep G (+0,5 bonuspunt voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Varun Choudary22002,0
2(P)Marnix Paul21101,5
3 Joop van Ham31111,5
4 Bert van der Willik21011,0
5 Kasper van den Berg30030,0


 Wit-ZwartUitslag
1Varun Choudary-Kasper van den Berg1 - 0
2Joop van Ham-Bert van der Willik1 - 0
3Bert van der Willik-Kasper van den Berg1 - 0
4Joop van Ham-Varun Choudary0 - 1
5Marnix Paul-Joop van Ham˝ - ˝
6Kasper van den Berg-Marnix Paul0 - 1
7Varun Choudary-Bert van der Willikma 29-03
8Marnix Paul-Varun Choudarydi 30-03
9Kasper van den Berg-Joop van Hamwo 01-04
10Bert van der Willik-Marnix Paulwo 01-04

Onderwerp: Online Voorjaarscompetitie (V10-V11-V12): 15 maart t/m 2 april
Tjerk

Antwoorden: 6
Bekeken: 1193

Uitslagen en tussenstanden online voorjaarscompetitie (V10) 19-03-2021 23:49 Forum: Interne competitie

Groep A
Vincent Goverse mocht het opnieuw proberen tegen Simon Broos en kreeg een goede kans op de overwinning op zet 35: https://lichess.org/bvcQ87eO#68. Helaas voor Vincent zag hij niet hoe sterk 35. Pxf7 was en uiteindelijk was Simon de betere in een gelijkwaardig eindspel. Tjerk Albregtse was naarstig op zoek naar zijn eerste overwinning op Sander van Gennip in een klassieke partij en dat lukte zowaar. Een sterke partij werd afgesloten met een fraai matje: https://lichess.org/siYGpb3Q#85.

Groep B
Promovendus Kees Voorberg is hard op weg naar groep A, waar hij gezien zijn rating ook thuishoort. Hij boekte zijn vierde overwinning op rij, dit maal ten koste van Simon Dirkse. Ed Eveleens had het met de witte stukken zwaar tegen Gerard Bilars, maar won met wat geluk dankzij een aftrekschaak dat Gerard zijn toren kostte.

Groep C
Shyam Balasubramanian heeft na zijn opmars naar groep A in groepsronde 1 een afdaling ingezet. Na twee degradaties is het hoog tijd de draad weer op te pakken. Tegen Eric Wagter lukte dat echter nog niet, want in een verder uiterst nauwkeurige partij blunderde hij op het eind zijn dame weg. Kees Korving won in een adembenemende partij van Louis Trautwein.

Groep D
Voor de derde keer op rij is Edgar Huisman voortvarend van start gegaan in groep D. Zal hij, in het zadel geholpen door zijn teamgenoot Jan van de Donk die zijn dame liet vangen, nu eindelijk de weg naar groep C terugvinden? Het lijkt erop dat Lars Visser, na overwinningen op Herman Zonderland en René Poots, de "man(ager) to beat" is. Maar ook de tweede plaats is goed genoeg voor promotie in deze groep van vijf.

Groep E
Twee degradatieplaatsen in groep D betekent twee promotieplekken in groep E. Adri Albregtse en Kees Venema staan er wat dat betreft uitstekend voor na overwinningen op respectievelijk Jan Torenstra en Bart van Cleef. Zullen ze onderling een veilige, strategische remise besluiten in ronde 11 of elkaar met grof geschut het leven zuur maken?

Groep F
Dolf Mulder deed een remiseaanbod, dat afgeslagen werd door Paul van Riet. Paul blunderde echter meteen een loper doordat hij verderop in de variant mat op de achterste rij over het hoofd zag: https://lichess.org/vigsl3Vp#45. Dolf gaat door deze overwinning alleen aan kop in groep F. Dat betekent dat de andere partij, tussen Hans Hendriks en Wim Meijer, in remise geëindigd is. Daarmee maakt Wim een einde aan een vervelende losing streak.

Groep G
In groep G debuteerde Kasper van den Berg met de zwarte stukken tegen Varun Choudary. De pas begonnen schaker kon vrij lang stand houden, maar gaf uiteindelijk toch twee pionnen prijs en daarmee de partij. Joop van Ham won van Bert van der Willik en had daarover het volgende te zeggen:

Quote

Na een heel spannende partij gewonnen van Bert. Hij had eerder kans gezien mijn dame te pakken, maar dank zij mijn goed geplaatste loperpaar en een paard kreeg zijn aanval op mijn koningsstelling geen kans, terwijl de bescherming van zijn koning slechter beschermd raakte.


Groep A (+7 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1 Simon Broos11001,0
2 Tjerk Albregtse11001,0
3(D)Sander van Gennip10010,0
4(D)Vincent Goverse10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Tjerk Albregtse-Sander van Gennip1 - 0
2Vincent Goverse-Simon Broos0 - 1
3Sander van Gennip-Simon Broosdi 23-03
4Tjerk Albregtse-Vincent Goversewo 24-03
5Vincent Goverse-Sander van Gennipwo 31-03
6Simon Broos-Tjerk Albregtsewo 31-03


Groep B (+6 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Kees Voorberg11001,0
1(P)Ed Eveleens11001,0
3 Gerard Bilars10010,0
3(D)Simon Dirkse10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Kees Voorberg-Simon Dirkse1 - 0
2Ed Eveleens-Gerard Bilars1 - 0
3Simon Dirkse-Ed Eveleensdi 23-03
4Kees Voorberg-Gerard Bilarsdi 23-03
5Gerard Bilars-Simon Dirksema 29-03
6Ed Eveleens-Kees Voorbergdo 01-04


Groep C (+5 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Eric Wagter11001,0
2 Kees Korving11001,0
3(D)Louis Trautwein10010,0
4(D)Shyam Balasubramanian10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Shyam Balasubramanian-Eric Wagter0 - 1
2Kees Korving-Louis Trautwein1 - 0
3Kees Korving-Shyam Balasubramanianma 22-03
4Louis Trautwein-Eric Wagterdi 23-03
5Eric Wagter-Kees Korvingma 29-03
6Shyam Balasubramanian-Louis Trautweindi 30-03


Groep D (+3,5 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Lars Visser22002,0
2(P)Edgar Huisman11001,0
3 Herman Zonderland10010,0
3(D)Jan van de Donk10010,0
3(D)René Poots10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Herman Zonderland-Lars Visser0 - 1
2Edgar Huisman-Jan van de Donk1 - 0
3Lars Visser-René Poots1 - 0
4Jan van de Donk-Herman Zonderlandma 22-03
5Lars Visser-Edgar Huismanma 22-03
6Edgar Huisman-René Pootsdi 23-03
7René Poots-Jan van de Donkwo 24-03
8Jan van de Donk-Lars Visserma 29-03
9Herman Zonderland-Edgar Huismanma 29-03
10René Poots-Herman Zonderlandwo 31-03


Groep E (+3 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Adri Albregtse11001,0
1(P)Kees Venema11001,0
3 Bart van Cleef10010,0
3(D)Jan Torenstra10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Adri Albregtse-Jan Torenstra1 - 0
2Kees Venema-Bart van Cleef1 - 0
3Adri Albregtse-Kees Venemama 22-03
4Jan Torenstra-Bart van Cleefdi 23-03
5Kees Venema-Jan Torenstrama 29-03
6Bart van Cleef-Adri Albregtsedi 30-03


Groep F (+2 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Dolf Mulder11001,0
2 Wim Meijer10100,5
3(D)Hans Hendriks10100,5
4(D)Paul van Riet10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Dolf Mulder-Paul van Riet1 - 0
2Hans Hendriks-Wim Meijer˝ - ˝
3Dolf Mulder-Hans Hendriksma 22-03
4Paul van Riet-Wim Meijerdi 23-03
5Hans Hendriks-Paul van Rietma 29-03
6Wim Meijer-Dolf Mulderdi 30-03


Groep G (+0,5 bonuspunt voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Varun Choudary11001,0
1(P)Joop van Ham11001,0
3 Marnix Paul00000,0
4 Kasper van den Berg10010,0
4 Bert van der Willik10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Varun Choudary-Kasper van den Berg1 - 0
2Joop van Ham-Bert van der Willik1 - 0
3Bert van der Willik-Kasper van den Bergma 22-03
4Joop van Ham-Varun Choudaryma 22-03
5Marnix Paul-Joop van Hamdi 23-03
6Kasper van den Berg-Marnix Paulwo 24-03
7Varun Choudary-Bert van der Willikma 29-03
8Marnix Paul-Varun Choudarydi 30-03
9Kasper van den Berg-Joop van Hamwo 01-04
10Bert van der Willik-Marnix Paulwo 01-04

Onderwerp: Online Voorjaarscompetitie (V10-V11-V12): 15 maart t/m 2 april
Tjerk

Antwoorden: 6
Bekeken: 1193

Online Voorjaarscompetitie (V10-V11-V12): 15 maart t/m 2 april 12-03-2021 00:09 Forum: Interne competitie

Als alternatief voor de interne competitie wordt er van januari t/m juni wekelijks een ronde in de Online Voorjaarscompetitie gespeeld.

Meedoen!? Welkom!
Meld je aan door een mail te sturen naar tjerkalbregtse@gmail.com met de speeldag van jouw voorkeur en de dagen in de week (ma t/m do) waarop je beschikbaar bent (minimaal 2!). De indeling vindt zo veel mogelijk op de speeldag van jouw voorkeur plaats, maar is ook afhankelijk van de beschikbaarheid van je tegenstander in die week. Je ontvangt elk weekend een mail met indeling en instructies. Deze zijn ook op het forum te vinden.

Format
• Wekelijkse partij
• Enkelrondige vierkampen (drie partijen verdeeld over drie weken)
• Promotie-/degradatieregeling
• Indeling: op basis van doorgegeven voorkeursdagen (onderling andere afspraken mogelijk)
• Speeldagen: maandag t/m donderdag (op basis van beschikbaarheid)
• Starttijd: 19:45 uur
• Speeltempo: 75 minuten + 20 seconden
• Elkaar uitdagen via Lichess

Toelichting
Het promotie-/degradatiesysteem is zo ingericht dat iedereen op korte termijn ergens voor speelt, namelijk voor promotie of tegen degradatie! Ook wordt op deze manier gegarandeerd dat iedereen minimaal twee nieuwe tegenstanders treft in de vierkamp daarna.

Drie partijen betekent dat per groep twee spelers twee keer met zwart spelen en twee spelers twee keer met wit spelen. In de volgende vierkamp zal dit zo veel mogelijk andersom ingedeeld worden, zodat uiteindelijk iedereen ongeveer evenveel wit- als zwartpartijen speelt. De zwartspelers krijgen wat voordeeltjes bij het bepalen van de eindstand.

De eindstand in een groep wordt bepaald door achtereenvolgens:
- totaal aantal behaalde punten
- indien gelijk: aantal gespeelde zwartpartijen
- indien gelijk: onderling resultaat
- indien remise: zwartspeler
- indien onbeslist: positie in voorjaarsstand

Voorjaarsstand
Aan het eind van het seizoen moet er natuurlijk een eindstand en dus ook een kampioen bepaald worden. Voor de kampioen en voor andere goede presteerders liggen aan het einde van het seizoen kleine prijzen zoals consumptiebonnen klaar.
In elke vierkamp zijn punten te verdienen die meegenomen worden naar de eindstand. Dit is het aantal behaalde bordpunten plus de bonuspunten die bij de groep horen waarin de deelnemer speelde. Hoe hoger de groep, hoe hoger het aantal bonuspunten.
(Voorbeeld: Een score van 3 uit 3 in groep B levert 3 + 6 bonuspunten = 9 punten op. Dit is evenveel als een score van 2 uit 3 in groep A, dat 2 + 7 bonuspunten = 9 punten oplevert.)

NB: Bij een aantal deelnemers dat niet deelbaar is door vier zal de laatste groep (of zullen de laatste twee groepen) uit drie of vijf personen bestaan. Er worden dan twee of vier partijen gespeeld door de deelnemers in drie weken. Voor de voorjaarsstand komt er bij een groep van drie 0,5 bonuspunt bij en bij een groep van vijf gaat er 0,5 bonuspunt af om het maximum aantal te behalen punten ongeveer gelijk te houden.

NB2: Als het aantal deelnemers na een vierkamp wijzigt doordat er deelnemers bijkomen of stoppen moet er een herindeling plaatsvinden, waardoor het kan voorkomen dat nummers 2 alsnog promoveren of nummers 3 alsnog degraderen.

Inlichtingen
tjerkalbregtse@gmail.com

Groep A (+7 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1 Tjerk Albregtse33003,0
2 Simon Broos31111,5
3(D)Sander van Gennip31111,5
4(D)Vincent Goverse30030,0


 Wit-ZwartUitslag
1Tjerk Albregtse-Sander van Gennip1 - 0
2Vincent Goverse-Simon Broos0 - 1
3Sander van Gennip-Simon Broos˝ - ˝
4Tjerk Albregtse-Vincent Goverse1 - 0
5Vincent Goverse-Sander van Gennip0 - 1
6Simon Broos-Tjerk Albregtse0 - 1


Groep B (+6 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Kees Voorberg33003,0
2(P)Ed Eveleens31111,5
3 Gerard Bilars31021,0
4(D)Simon Dirkse30120,5


 Wit-ZwartUitslag
1Kees Voorberg-Simon Dirkse1 - 0
2Ed Eveleens-Gerard Bilars1 - 0
3Simon Dirkse-Ed Eveleens˝ - ˝
4Kees Voorberg-Gerard Bilars1 - 0
5Gerard Bilars-Simon Dirkse1 - 0
6Ed Eveleens-Kees Voorberg0 - 1


Groep C (+5 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Kees Korving32102,5
2 Louis Trautwein31111,5
3(D)Eric Wagter31021,0
4(D)Shyam Balasubramanian30211,0


 Wit-ZwartUitslag
1Shyam Balasubramanian-Eric Wagter0 - 1
2Kees Korving-Louis Trautwein1 - 0
3Kees Korving-Shyam Balasubramanian˝ - ˝
4Louis Trautwein-Eric Wagter1 - 0
5Eric Wagter-Kees Korving0 - 1
6Shyam Balasubramanian-Louis Trautwein˝ - ˝


Groep D (+3,5 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Lars Visser44004,0
2(P)Jan van de Donk42022,0
3 Herman Zonderland42022,0
4(D)Edgar Huisman42022,0
5(D)René Poots40040,0


 Wit-ZwartUitslag
1Herman Zonderland-Lars Visser0 - 1
2Edgar Huisman-Jan van de Donk1 - 0
3Lars Visser-René Poots1 - 0
4Jan van de Donk-Herman Zonderland1 - 0
5Lars Visser-Edgar Huisman1 - 0
6Edgar Huisman-René Poots1 - 0
7René Poots-Jan van de Donk0 - 1
8Jan van de Donk-Lars Visser0 - 1
9Herman Zonderland-Edgar Huisman1 - 0
10René Poots-Herman Zonderland0 - 1


Groep E (+3 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Kees Venema33003,0
2(P)Adri Albregtse32012,0
3 Bart van Cleef31021,0
4(D)Jan Torenstra30030,0


 Wit-ZwartUitslag
1Adri Albregtse-Jan Torenstra1 - 0
2Kees Venema-Bart van Cleef1 - 0
3Adri Albregtse-Kees Venema0 - 1
4Jan Torenstra-Bart van Cleef0 - 1
5Kees Venema-Jan Torenstra1 - 0
6Bart van Cleef-Adri Albregtse0 - 1


Groep F (+2 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Wim Meijer32102,5
2 Dolf Mulder32012,0
3(D)Paul van Riet31021,0
4(D)Hans Hendriks30120,5


 Wit-ZwartUitslag
1Dolf Mulder-Paul van Riet1 - 0
2Hans Hendriks-Wim Meijer˝ - ˝
3Dolf Mulder-Hans Hendriks1 - 0
4Paul van Riet-Wim Meijer0 - 1
5Hans Hendriks-Paul van Riet0 - 1
6Wim Meijer-Dolf Mulder1 - 0


Groep G (+0,5 bonuspunt voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Varun Choudary44004,0
2(P)Joop van Ham42112,5
3 Bert van der Willik42022,0
4 Marnix Paul41121,5
5 Kasper van den Berg40040,0


 Wit-ZwartUitslag
1Varun Choudary-Kasper van den Berg1 - 0
2Joop van Ham-Bert van der Willik1 - 0
3Bert van der Willik-Kasper van den Berg1 - 0
4Joop van Ham-Varun Choudary0 - 1
5Marnix Paul-Joop van Ham˝ - ˝
6Kasper van den Berg-Marnix Paul0 - 1
7Varun Choudary-Bert van der Willik1 - 0
8Kasper van den Berg-Joop van Ham0 - 1
9Bert van der Willik-Marnix Paul1 - 0
10Marnix Paul-Varun Choudary0 - 1


Aanmeldingen – Lichess gebruikersnamen

 NaamLichess gebruikersnaam
1Simon Brooskania789
2Vincent Goversevgoverse
3Tjerk AlbregtseCherkov9
4Sander van GennipMolurus
5Gerard Bilarsgeertb
6Ed EveleensEdEveleens
7Simon Dirksesimondirkseziggo
8Kees Voorbergkv34
9Shyam Balasubramanianthelittlekoning
10Louis Trautweinpittrax
11Eric WagterSam1966
12Kees KorvingKorving
13Jan van de Donkjanvdonk
14Edgar HuismanPh1lh1ppoS
15René PootsDelft1955
16Lars Visserthemanager55
17Herman Zonderlandhzfd
18Jan TorenstraJan_Torenstra
19Bart van CleefBartjedelft
20Adri Albregtseadrialbregtse
21Kees VenemaVenemacp
22Wim Meijerwimmeijer
23Dolf MulderDolfius
24Hans Hendrikshansh249
25Paul van Rietgijs12
26Varun ChoudaryVendetta464
27Joop van HamJoopvanHam
28Marnix Paulmarni0
29Bert van der Willikpinkelman
30Kasper van den Bergsp00kje (met twee nullen)


Uitgebreide instructies

1. Maak een account aan op Lichess.org
Als je al een account hebt kun je gewoon inloggen op https://lichess.org/ . Heb je nog geen account, dan kun je dit doen door deze link te volgen: https://lichess.org/signup . Rechtsboven kun je desgewenst de taal veranderen in Nederlands door op het op het tandwiel te klikken. Kies een gebruikersnaam en wachtwoord, geef je emailadres op en ga akkoord met de voorwaarden en bevestig door op de knop registreren te klikken. Jouw account is nu actief, en je kan inloggen. Deelname is gratis.

2. Meld je op lichess aan bij het Team "Delftse Schaakclub"
Doe dit via https://lichess.org/team/delftse-schaakclub . Dit maakt het gemakkelijker om elkaar te vinden en uit te dagen. De aanmelding moet goedgekeurd worden, dus dit kan enige tijd duren.

3. Aan-/afmelden online voorjaarscompetitie
Meld je indien nodig uiterlijk op zondag om 19:00 uur aan of af voor de eerstvolgende vierkamp. Doe dit door een email te sturen naar tjerkalbregtse@gmail.com.

4. Indeling en afspraak maken
Speel de partij op de ingedeelde dag om 19:45 uur of spreek onderling een andere datum en tijd af. Het is aan te raden om dat zo snel mogelijk af te spreken, zodat de partij binnen een week afgerond is.

5. Uitdagen voor een partij
De witspeler daagt de zwartspeler op de volgende manier uit.

a.) Ga naar https://lichess.org/ en log in met je gebruikersnaam en wachtwoord.

b.) Klik op de zoekfunctie (het vergrootglas) rechts bovenin.

c.) Typ de gebruikersnaam van de zwartspeler in het tekstvak en druk op Enter.

d.) Klik op het symbool ("Uitdagen voor een partij") met de gekruiste degens.
LET OP: Er zijn twee knoppen met gekruiste degens: een algemene "uitdagingenknop" rechtsboven en een kleiner knopje om specifiek je tegenstander uit te dagen. Het kleinere knopje dat je moet hebben staat tussen 5 andere symbooltjes in. Zie afbeelding:


 


e.) Selecteer onderstaande instellingen. Uiteraard kunnen er in onderling overleg ook andere instellingen besloten worden.
Variant: Standaard
Speelduur: Live
Minuten per speler: 75
Seconden extra per zet: 20
Met rating
Kleur: Wit

6. Uitslag doorgeven
Geef de uitslag door door een email te sturen naar tjerkalbregtse@gmail.com of door op dit bericht te reageren.


As an alternative to the internal competition, a round in the Online Spring Competition is played every week from January to June.

Please join our competition!
Register by sending an email to tjerkalbregtse@gmail.com with your preferred match day and the days of the week (Mon to Thu) when you are available (minimum 2!). The game takes place as much as possible on the match day of your preference, but also depends on the availability of your opponent in that week. You will receive an email every weekend with the pairings and instructions. These can also be found on this site.

Format
• Weekly game
• Single round-robin groups (three games spread over three weeks)
• Promotion / relegation system
• Pairings: based on preferred match days (changes can be made by mutual agreement)
• Match days: Monday to Thursday (based on availability)
• Start time: 7:45 PM
• Time control: 75 minutes + 20 seconds
• Challenge each other via Lichess

Detailed information
The promotion / relegation system is designed in such a way that everyone plays for something in the short term, namely for promotion or against relegation! In this way it is also guaranteed that everyone will meet at least two new opponents in the following round-robin group.

In a group of four two players play with black twice and two players play with white twice. In the following round-robin group this will be arranged the other way around as much as possible, in order to balance the number of white and black games played. The black players get some advantages in determining the final score.

The final score in a group is determined by successively:
- total number of points obtained
- if equal: number of black games played
- if equal: mutual result
- if a draw: black player

Total standings spring competition
At the end of the season, a final score and a champion must of course be determined. Small prizes such as drink coupons are available for the champion and other good performers at the end of the season.
In each round-robin group you can earn points that are taken to the final score. This is the number of board points achieved plus the bonus points that belong to the group in which the participant played. The higher the group, the higher the number of bonus points.
(Example: A score of 3 out of 3 in group B gives 3 + 6 bonus points = 9 points. This is the same as a score of 2 out of 3 in group A, which gives 2 + 7 bonus points = 9 points.)

Note: For a number of participants that are not divisible by 4, the last group (or the last two groups) will consist of 3 or 5 players. Two or four games are then played by the participants in three weeks.

Note 2: If the number of participants change after a round because participants join or stop, a reclassification must take place, so that numbers 2 may be promoted or numbers 3 may be relegated.

Information
tjerkalbregtse@gmail.com

Detailed instructions

1. Sign up on Lichess.org
If you're already registered, you can simply log onto https://lichess.org/. If you don't have an account yet, you can sign up by following this link: https://lichess.org/signup. Choose your user name and password, enter your email address and accept terms and conditions by clicking on Register. You now have an active account and you can log on. Participation is free.

2. Join on lichess the Team "Delftse Schaakclub"
Do this via https://lichess.org/team/delftse-schaakclub. This makes it easier to find and challenge each other. The registration must be approved, so this may take some time.

3. Joining the online spring competition
Register before Sunday 7 PM for the upcoming three week round-robin group. Do this by sending a mail to tjerkalbregtse@gmail.com.

4. Pairings and making appointments
Play the game on the scheduled day at 7:45 PM or contact your opponent to play at another date and/or time. Please make appointments as soon as possible, so the game is played within a week.

5. Challenging your opponent
White challenges Black in the following way.

a.) Go to https://lichess.org/ and log on with user name and password.

b.) Click the search bar (the magnifying glass) in the top right corner.

c.) Type the black player's username in the text box and press Enter.

d.) Click on the symbol ("Challenge for a game") with the crossed swords.
NOTE: There are two buttons with crossed swords: a general "challenge button" at the top right and a smaller button to specifically challenge your opponent. The smaller button you must use is in between 5 other symbols as shown by the blue arrow in the image above.

e.) Select the settings below. Uiteraard kunnen er in onderling overleg ook andere instellingen besloten worden.
Variant: Standard
Time control: Real time
Minuten per side: 75
Increment in seconds: 20
Rated
Colour: White

6. Pass on the result
Pass on the result by sending a mail to tjerkalbregtse@gmail.com or by replying to this post.

Onderwerp: Simon Broos neemt leiding over in online Voorjaarscompetitie: uitslagen en eindstanden groepsronde 3
Tjerk

Antwoorden: 0
Bekeken: 617

Simon Broos neemt leiding over in online Voorjaarscompetitie: uitslagen en eindstanden groepsronde 3 11-03-2021 23:54 Forum: Interne competitie

De derde groepsronde zit er inmiddels ook op en het aantal deelnemers groeit gestaag. De competitieopzet lijkt aan te slaan en de strijd om het kampioenschap is spannend.

Groep A (+7 bonuspunten voor voorjaarsstand)

Een teleurstellende afloop in de superspannende groep A waarin de leider in de voorjaarsstand Ed Eveleens door koorts is geveld en noodgedwongen zijn punt cadeau heeft moeten doen aan Vincent Goverse. Beterschap Ed! Simon Broos handhaaft zich opnieuw knap in groep A door een overwinning op Gerard Bilars, die daardoor samen met Ed degradeert.

PosP/DNaamParWRVPt
1 Simon Broos32012,0
2 Vincent Goverse32012,0
3(D)Gerard Bilars31021,0
4(D)Ed Eveleens31021,0


 Wit-ZwartUitslag
1Vincent Goverse-Gerard Bilars1 - 0
2Ed Eveleens-Simon Broos1 - 0
3Gerard Bilars-Ed Eveleens1 - 0
4Simon Broos-Vincent Goverse1 - 0
5Simon Broos-Gerard Bilars1 - 0
6Vincent Goverse-Ed Eveleens1 - 0 R.


Groep B (+6 bonuspunten voor voorjaarsstand)

Tjerk Albregtse en Sander van Gennip promoveren terug naar groep A door overwinningen op respectievelijk Shyam Balasubramanian en Simon Dirkse. Tjerk won na terug te komen uit verloren positie een bloedstollende vechtpartij: https://lichess.org/bZpOidBo. Shyam degradeert daardoor naar groep C.

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Tjerk Albregtse32102,5
2(P)Sander van Gennip32102,5
3 Simon Dirkse31021,0
4(D)Shyam Balasubramanian30030,0


 Wit-ZwartUitslag
1Sander van Gennip-Tjerk Albregtse˝ - ˝
2Simon Dirkse-Shyam Balasubramanian1 - 0
3Tjerk Albregtse-Simon Dirkse1 - 0
4Sander van Gennip-Shyam Balasubramanian1 - 0
5Simon Dirkse-Sander van Gennip0 - 1
6Shyam Balasubramanian-Tjerk Albregtse0 - 1


Groep C (+5 bonuspunten voor voorjaarsstand)

Kees Voorberg was al zeker van promotie, maar won ook zijn derde partij van Jan van de Donk, die wederom een goed opgebouwde stelling weg blunderde. Extra zuur voor Jan, omdat Louis Trautwein een uitstekende partij - volgens Lichess slechts 1 mistake en 1 inaccuracy - speelde en won van Eric Wagter: https://lichess.org/CZhReW3b. Daarmee komen Louis, Eric en Jan allen op 1 punt te staan. Louis wordt tweede dankzij zijn twee zwartpartijen en Eric handhaaft zich op basis van onderling resultaat ten koste van Jan.

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Kees Voorberg33003,0
2 Louis Trautwein31021,0
3 Eric Wagter31021,0
4(D)Jan van de Donk31021,0


 Wit-ZwartUitslag
1Jan van de Donk-Louis Trautwein1 - 0
2Eric Wagter-Kees Voorberg0 - 1
3Eric Wagter-Jan van de Donk1 - 0
4Kees Voorberg-Louis Trautwein1 - 0
5Jan van de Donk-Kees Voorberg0 - 1
6Louis Trautwein-Eric Wagter1 - 0


Groep D (+4 bonuspunten voor voorjaarsstand)

Zoals altijd speelde Edgar Huisman weer een vermakelijke partij tegen Kees Korving met kansen over en weer: https://lichess.org/mVP1haIy. Kees trok dit keer aan het langste eind en dat betekent dat hij Edgar voorbijgaat en promoveert. René Poots liet zich niet verrassen door Jan Torenstra en stelde met een snelle overwinning zijn derde plaats veilig: https://lichess.org/k7vRYdmB.

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Kees Korving32102,5
2 Edgar Huisman32012,0
3 René Poots31111,5
4(D)Jan Torenstra30030,0


 Wit-ZwartUitslag
1Kees Korving-Jan Torenstra1 - 0
2René Poots-Edgar Huisman0 - 1 R.
3Jan Torenstra-Edgar Huisman0 - 1
4Kees Korving-René Poots˝ - ˝
5Edgar Huisman-Kees Korving0 - 1
6René Poots-Jan Torenstra1 - 0


Groep E (+3 bonuspunten voor voorjaarsstand)

In groep E pakte Herman Zonderland met zwart tegen Kees Venema alweer zijn tiende bordpunt van de voorjaarscompetitie. Een knappe prestatie die hem ook nog eens naar zijn teamgenoten in groep D brengt. Wim Meijer verloor van Bart van Cleef en degradeert voor de tweede keer op rij met 0 uit 3. Tijd voor een ommekeer, Wim!

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Herman Zonderland33003,0
2 Bart van Cleef32012,0
3 Kees Venema31021,0
4(D)Wim Meijer30030,0


 Wit-ZwartUitslag
1Herman Zonderland-Bart van Cleef1 - 0
2Wim Meijer-Kees Venema0 - 1
3Bart van Cleef-Kees Venema1 - 0
4Herman Zonderland-Wim Meijer1 - 0
5Kees Venema-Herman Zonderland0 - 1
6Wim Meijer-Bart van Cleef0 - 1


Groep F (+2 bonuspunten voor voorjaarsstand)

In groep F was Adri Albregtse al zeker van promotie en dat speelt lekker. Hij won ook zijn derde partij van Varun Choudary. Dolf Mulder verloor van Joop van Ham, maar handhaaft zich alsnog door zijn twee zwartpartijen. Joop en Varun degraderen daardoor.

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Adri Albregtse33003,0
2 Dolf Mulder31021,0
3(D)Varun Choudary31021,0
4(D)Joop van Ham31021,0


 Wit-ZwartUitslag
1Varun Choudary-Dolf Mulder0 - 1
2Joop van Ham-Adri Albregtse0 - 1
3Varun Choudary-Joop van Ham1 - 0
4Dolf Mulder-Adri Albregtse0 - 1
5Joop van Ham-Dolf Mulder1 - 0
6Adri Albregtse-Varun Choudary1 - 0


Groep G (+1 bonuspunt voor voorjaarsstand)

In groep G won Paul van Riet na twee halfjes dan eindelijk zijn eerste voorjaarspartij van Hans Hendriks. Beide heren eindigen daardoor op een prima score van 2 uit 3 en promoveren. Marnix Paul won met wit van Bert van der Willik, maar heeft pech met het resultaat in de andere partij.

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Hans Hendriks32012,0
2(P)Paul van Riet31202,0
3 Marnix Paul31111,5
4 Bert van der Willik30120,5


 Wit-ZwartUitslag
1Paul van Riet-Bert van der Willik˝ - ˝
2Marnix Paul-Hans Hendriks0 - 1
3Bert van der Willik-Hans Hendriks0 - 1
4Paul van Riet-Marnix Paul˝ - ˝
5Hans Hendriks-Paul van Riet0 - 1
6Marnix Paul-Bert van der Willik1 - 0


Voorjaarsstand na groepsronde 3

Simon Broos heeft als enige al zijn partijen in groep A gespeeld en gaat verdiend aan kop. De nummers 2 t/m 5 staan echter niet ver daarachter en maken allen kans om de koppositie al na de volgende vierkamp over te nemen.

S1, S2, S3 = Score ronde 1, 2 en 3
B1, B2, B3 = Bonuspunten ronde 1, 2 en 3
Score = Totaal aantal gescoorde punten
Totaal = Gescoorde punten + bonuspunten

 NaamS1B1S2B2S3B3ScoreTotaal
1Simon Broos1,57,02,57,02,07,06,027,0
2Vincent Goverse3,05,03,06,02,07,08,026,0
3Ed Eveleens2,56,02,57,01,07,06,026,0
4Tjerk Albregtse2,07,01,07,02,56,05,525,5
5Sander van Gennip1,57,01,56,02,56,05,524,5
6Gerard Bilars1,06,01,56,01,07,03,522,5
7Shyam Balasubramanian2,06,00,07,00,06,02,021,0
8Simon Dirkse1,55,02,05,01,06,04,520,5
9Jan van de Donk1,07,00,06,01,05,02,020,0
10Louis Trautwein2,54,02,05,01,05,05,519,5
11Eric Wagter1,54,03,04,01,05,05,518,5
12René Poots1,55,01,55,01,54,04,518,5
13Kees Korving0,56,00,55,02,54,03,518,5
14Kees Voorberg0,05,00,05,03,05,03,018,0
15Herman Zonderland4,01,53,02,53,03,010,017,0
16Edgar Huisman0,05,02,04,02,04,04,017,0
17Bart van Cleef1,53,04,01,52,03,07,515,0
18Kees Venema2,04,01,04,01,03,04,015,0
19Jan Torenstra2,03,03,02,50,04,05,014,5
20Adri Albregtse0,04,02,02,53,02,05,013,5
21Wim Meijer2,53,00,04,00,03,02,512,5
22Joop van Ham1,51,53,01,51,02,05,510,5
23Hans Hendriks2,01,51,01,52,01,05,09,0
24Bert van der Willik2,01,51,02,50,51,03,58,5
25Dolf Mulder0,51,51,51,51,02,03,08,0
26Paul van Riet0,03,00,51,52,01,02,58,0
27Marnix Paul0,01,01,02,51,51,02,57,0
28Varun Choudary0,02,00,02,01,02,01,07,0

Onderwerp: Online Voorjaarscompetitie (V7-V8-V9): 22 februari t/m 11 maart
Tjerk

Antwoorden: 4
Bekeken: 1091

Uitslagen en tussenstanden online voorjaarscompetitie (V8) 07-03-2021 12:37 Forum: Interne competitie

Groep A
Op het hoogste podium hebben de verliezers van vorige week zich terug geknokt in de groep. Gerard Bilars won van Ed Eveleens en Simon Broos won van Vincent Goverse, waardoor Vincent zijn indrukwekkende serie winstpartijen een halt werd toegebracht. Dit alles heeft geleid tot een nog niet eerder voorgekomen situatie. Alle witpartijen zijn tot nu toe gewonnen en iedereen staat op 1 uit 2.

In de laatste ronde kan dus nog van alles gebeuren. Simon Broos en Vincent Goverse spelen met de witte stukken, maar moeten daardoor wel winnen. Gerard Bilars en Ed Eveleens hebben dankzij hun zwartpartijen genoeg aan remise voor handhaving.

Groep B
Tjerk Albregtse heeft de leiding in groep B overgenomen door Simon Dirkse - de enige winnaar van vorige week - met wit te verslaan. Sander van Gennip won eveneens met wit van Shyam Balasubramanian.

Tjerk is al zeker van promotie, aangezien hij niet tegelijkertijd door zowel Sander als Simon gepasseerd kan worden. Voor Simon is de opdracht simpel: met wit winnen van Sander. De uitvoering zal ongetwijfeld wat minder eenvoudig zijn. Sander heeft dus genoeg aan remise voor promotie. Shyam moet winnen van Tjerk en hopen dat Simon verliest van Sander. Alleen dan ontloopt hij, dankzij zijn twee zwartpartijen, degradatie ten koste van Simon.

Groep C
Eric Wagter won dankzij een blunder van Jan van de Donk in het eindspel. Kees Voorberg boekte zijn tweede overwinning op rij ten koste van Louis Trautwein.

Kees is al zeker van promotie, want Eric en Jan kunnen nog wel op gelijk puntenaantal komen, maar leggen het in dat geval alsnog af omdat Kees tweemaal met zwart moest aantreden. Louis moet met wit winnen van Eric om degradatie te ontlopen. Jan heeft alleen in dat laatste geval een halfje nodig tegen Kees om niet te degraderen.

Groep D
In groep D won Edgar Huisman ook zijn tweede partij met zwart, dit keer van Jan Torenstra. Kees Korving en René Poots speelden net als in de vorige vierkamp remise.

Edgar en Kees strijden in de laatste ronde in een onderling duel voor promotie. Voor Kees een lastige opgave, want hij moet met zwart winnen om Edgar voorbij te gaan. Maar Edgar staat bekend om wilde partijen in plaats van solide remises, dus die strijd is volledig open. René en Jan strijden in een onderling duel tegen degradatie. Dat zal een pittige kluif worden voor Jan, die met de zwarte stukken een vol punt zal moeten binnenslepen.

Groep E
Herman Zonderland blijft het goed doen in de voorjaarscompetitie met alweer een overwinning op Wim Meijer. Bart van Cleef maakte zijn nederlaag van vorige week goed met een knappe overwinning op Kees Venema.

De strijd om de eerste plaats en dus promotie naar groep D ligt nog open voor Herman, Kees en Bart. Herman heeft genoeg aan remise tegen Kees. Kees moet winnen van Herman en hopen dat Bart punten verspeelt tegen Wim. Bart moet winnen van Wim en hopen dat Herman verliest van Kees. Helaas voor Wim staat degradatie vast. Door zijn twee witpartijen kan hij, zelfs als hij op gelijke hoogte komt qua puntenaantal, Bart en Kees niet meer voorbij.

Groep F
In groep F won Adri Albregtse ook zijn tweede zwartpartij, dit keer van Dolf Mulder. Varun Choudary won zijn tweede partij met wit wel van Joop van Ham en had daarover het volgende te zeggen:

Quote

I got an early advantage in the game when I pinned Joop's bishop and knight with my pawn. But Joop came back really strong in the endgame by taking my rook and made me stand on my toes for every move from there on. The initial advantage I had saved the day for me. Honestly I felt the game would have been even more exciting if not for the initial overlook by Joop. Thoroughly relished each and every moment of the game.


Adri is zeker van promotie, want Dolf kan hem niet meer passeren vanwege het onderlinge resultaat en ook Varun is daartoe niet in staat doordat hij twee keer met wit speelt in deze groep. De strijd tegen degradatie gaat tussen Dolf en Varun. Dolf heeft het in eigen hand, want als hij van Joop wint is hij zeker van de tweede plaats. Varun moet winnen of remise spelen tegen Adri en hopen dat Dolf het slechter doet tegen Joop. Helaas voor Joop is hij al zeker van de laatste plaats. Door zijn twee witpartijen en onderling resultaat tegen Varun kan hij beide heren niet meer voorbijstreven.

Groep G
In groep G won Hans Hendriks ook zijn tweede zwartpartij van Bert van der Willik. Paul van Riet speelde opnieuw remise in een spectaculaire partij tegen Marnix Paul. Volgens de computer staat zwart gewonnen in de slotstelling, maar durf die stelling maar eens door te spelen met een stuk achterstand: https://lichess.org/m4rRhQdt/black#52.

Hans Hendriks is met 2 uit 2 en door zijn twee zwartpartijen al zeker van de eerste plaats. De tweede promotieplaats kan nog door alle drie andere spelers ingenomen worden. Paul is bij winst op Hans zeker van promotie. Bert moet hopen dat Paul minimaal een halfje verspeelt en het vervolgens beter doen dan Paul in zijn partij tegen Marnix. Voor Marnix is winst op Bert nodig en dan moet hij bovendien hopen dat Paul niet wint van Hans.


Groep A (+7 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1 Gerard Bilars21011,0
2 Ed Eveleens21011,0
3(D)Simon Broos21011,0
4(D)Vincent Goverse21011,0


 Wit-ZwartUitslag
1Vincent Goverse-Gerard Bilars1 - 0
2Ed Eveleens-Simon Broos1 - 0
3Gerard Bilars-Ed Eveleens1 - 0
4Simon Broos-Vincent Goverse1 - 0
5Simon Broos-Gerard Bilarsdi 09-03
6Vincent Goverse-Ed Eveleenswo 10-03


Groep B (+6 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Tjerk Albregtse21101,5
2(P)Sander van Gennip21101,5
3 Simon Dirkse21011,0
4(D)Shyam Balasubramanian20020,0


 Wit-ZwartUitslag
1Sander van Gennip-Tjerk Albregtse˝ - ˝
2Simon Dirkse-Shyam Balasubramanian1 - 0
3Tjerk Albregtse-Simon Dirkse1 - 0
4Sander van Gennip-Shyam Balasubramanian1 - 0
5Simon Dirkse-Sander van Gennipma 08-03
6Shyam Balasubramanian-Tjerk Albregtsewo 10-03


Groep C (+5 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Kees Voorberg22002,0
2 Eric Wagter21011,0
3 Jan van de Donk21011,0
4(D)Louis Trautwein20020,0


 Wit-ZwartUitslag
1Jan van de Donk-Louis Trautwein1 - 0
2Eric Wagter-Kees Voorberg0 - 1
3Eric Wagter-Jan van de Donk1 - 0
4Kees Voorberg-Louis Trautwein1 - 0
5Jan van de Donk-Kees Voorbergma 08-03
6Louis Trautwein-Eric Wagterdi 09-03


Groep D (+4 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Edgar Huisman22002,0
2 Kees Korving21101,5
3 René Poots20110,5
4(D)Jan Torenstra20020,0


 Wit-ZwartUitslag
1Kees Korving-Jan Torenstra1 - 0
2René Poots-Edgar Huisman0 - 1
3Jan Torenstra-Edgar Huisman0 - 1
4Kees Korving-René Poots˝ - ˝
5Edgar Huisman-Kees Korvingma 08-03
6René Poots-Jan Torenstradi 09-03


Groep E (+3 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Herman Zonderland22002,0
2 Bart van Cleef21011,0
3 Kees Venema21011,0
4(D)Wim Meijer20020,0


 Wit-ZwartUitslag
1Herman Zonderland-Bart van Cleef1 - 0
2Wim Meijer-Kees Venema0 - 1
3Bart van Cleef-Kees Venema1 - 0
4Herman Zonderland-Wim Meijer1 - 0
5Kees Venema-Herman Zonderlandma 08-03
6Wim Meijer-Bart van Cleefdi 09-03


Groep F (+2 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Adri Albregtse22002,0
2 Dolf Mulder21011,0
3(D)Varun Choudary21011,0
4(D)Joop van Ham20020,0


 Wit-ZwartUitslag
1Varun Choudary-Dolf Mulder0 - 1
2Joop van Ham-Adri Albregtse0 - 1
3Varun Choudary-Joop van Ham1 - 0
4Dolf Mulder-Adri Albregtse0 - 1
5Joop van Ham-Dolf Mulderma 08-03
6Adri Albregtse-Varun Choudaryma 08-03


Groep G (+1 bonuspunt voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Hans Hendriks22002,0
2(P)Paul van Riet20201,0
3 Bert van der Willik20110,5
4 Marnix Paul20110,5


 Wit-ZwartUitslag
1Paul van Riet-Bert van der Willik˝ - ˝
2Marnix Paul-Hans Hendriks0 - 1
3Bert van der Willik-Hans Hendriks0 - 1
4Paul van Riet-Marnix Paul˝ - ˝
5Hans Hendriks-Paul van Rietma 08-03
6Marnix Paul-Bert van der Willikwo 10-03

Onderwerp: Online Voorjaarscompetitie (V7-V8-V9): 22 februari t/m 11 maart
Tjerk

Antwoorden: 4
Bekeken: 1091

Uitslagen en tussenstanden online voorjaarscompetitie (V7) 27-02-2021 00:29 Forum: Interne competitie

Groep A
De vierkamp trapte meteen mooi af met dé voorjaarstopper tussen Ed Eveleens en Simon Broos. Ed is bezig aan een indrukwekkende reeks. Met tweemaal 2˝ uit 3 in de eerste twee vierkampen heeft hij in de gehele voorjaarscompetitie nog een ongeslagen status. Er is slechts een andere deelnemer die dat ook kan zeggen. Denkt u maar even na over wie die ander dan is. Het is niet Simon, alhoewel hij op zijn beurt de enige is die alle ronden in groep A heeft gespeeld en net als Ed op 18 voorjaarspunten staat. Kortom, een mooi affiche.

Met 1. e4, c5 2. a3 ging Ed alle theorie uit de weg, speelde ook geen bijzonder goede opening en middenspel, maar maakte in de belangrijkste fase van het schaakspel - het eindspel - geen fouten, waar Simon dat wel deed: https://lichess.org/5BtxEIXw#59

Die andere speler met een ongeslagen status - sterker nog, een 100%-score - is Vincent Goverse. Hij wist zijn zegereeks voort te zetten tegen Gerard Bilars, die in volledig gelijke stelling een pion weg blunderde: https://lichess.org/0eRmsYmH#63. Vincent maakte het eindspel vervolgens koelbloedig af.

Simon zal vanaf volgende week alle zeilen bij moeten zetten om niet te degraderen. Hij heeft een overwinning nodig tegen Vincent, want zelfs bij remise zou het wel eens meteen een gelopen zaak kunnen zijn in de strijd om handhaving op het hoogste podium.

Groep B
In groep B verzuimde Tjerk Albregtse om 12. ..., Pc5 te spelen en daarmee het winnende voordeel dat hij uit de opening tegen Sander van Gennip had verkregen te behouden: https://lichess.org/4IaTWyU4/black#23. De partij eindigde in remise.

Hoofdsponsor Ziggo zal blij zijn met de overwinning van hun schakende uithangbord Simon Dirkse. Na promotie uit groep C is hij met deze overwinning op Shyam Balasubramanian hard op weg naar groep A. Op voor Simon karakteristieke wijze was hij in tijdnood toch zijn tegenstander te slim af in het eindspel.

Groep C
In groep C pakte Jan van de Donk de overwinning waar hij in de voorjaarscompetitie nog naar op zoek was geweest. Louis Trautwein was zijn slachtoffer. Nieuwe ratingfavoriet Kees Voorberg debuteerde in de voorjaarscompetitie met een overwinning op Eric Wagter.

Kees en Jan zijn de favorieten om volgende week op 2 uit 2 te komen en het in de laatste ronde onderling uit te vechten, maar eerst zullen Louis en Eric er nog alles aan doen om zich terug te knokken.

Groep D
In groep D kan Edgar Huisman opnieuw op zoek gaan naar promotie na een overwinning op René Poots. Dit keer zal Kees Korving misschien wel zijn voornaamste concurrent worden, die blij was eindelijk de zoete smaak van de overwinning te mogen proeven. Jan Torenstra verweerde zich kranig, maar liep met 30. ..., g6 in het mes van Kees: https://lichess.org/weIyIIdE#59.

Groep E
Niemand in de gehele voorjaarscompetitie heeft zoveel bordpunten verzameld als Herman Zonderland. Deze week scoorde hij alweer zijn achtste punt uit negen partijen. Hij kreeg het punt dit keer min of meer cadeau van Bart van Cleef, die al snel een pion en ook een paard weggaf.

Wim Meijer kon zich met de witte stukken revancheren tegen Kees Venema, maar dat lukte allesbehalve. Opnieuw moest hij de witte vlag hijsen tegen zijn Angstgegner.

Kees en Herman hebben dus de beste uitgangspositie, maar ontmoeten elkaar pas in de laatste ronde. Dat betekent dat Bart en Wim het tij volgende week nog kunnen keren door een van de - of beide - heren terug te wijzen.

Groep F
Debutant Varun Choudary speelde voor het eerst een partij in het klassieke speeltempo. Dat was natuurlijk even wennen. Hij verloor, maar zeker niet zonder kansen:

Quote

The game was really exciting to be frank. Dolf Mulder played really well. I was up by a couple of pawns in most parts of the game but during the middle and end game I did not capitalize on the advantage. I will surely give a better performance in the upcoming matches.


Adri Albregtse won met zwart van Joop van Ham en zal volgende week met Dolf Mulder strijden om de eerste plek.

Groep G
In groep G is Hans Hendriks na een frustrerende "mouse slip" in de vorige ronde overgestapt van slepen naar klikken. Deze nieuwe zettechniek heeft hem in ieder geval gevrijwaard van blunders. Met zwart wist hij Marnix Paul te verslaan, die zijn draai in de langere schaakpartijen nog moet vinden. Dat zal ongetwijfeld nog gaan gebeuren.

Ook Paul van Riet draait nog niet zo lekker, maar wie weet is het halfje tegen Bert van der Willik de opmaat voor zijn eerste overwinning in de voorjaarscompetitie.


Groep A (+7 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1 Ed Eveleens11001,0
2 Vincent Goverse11001,0
3(D)Gerard Bilars10010,0
4(D)Simon Broos10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Vincent Goverse-Gerard Bilars1 - 0
2Ed Eveleens-Simon Broos1 - 0
3Gerard Bilars-Ed Eveleensdi 02-03
4Simon Broos-Vincent Goversewo 03-03
5Simon Broos-Gerard Bilarsdi 09-03
6Vincent Goverse-Ed Eveleenswo 10-03


Groep B (+6 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Simon Dirkse11001,0
2(P)Tjerk Albregtse10100,5
3 Sander van Gennip10100,5
4(D)Shyam Balasubramanian10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Sander van Gennip-Tjerk Albregtse˝ - ˝
2Simon Dirkse-Shyam Balasubramanian1 - 0
3Tjerk Albregtse-Simon Dirksema 01-03
4Sander van Gennip-Shyam Balasubramanianma 01-03
5Simon Dirkse-Sander van Gennipma 08-03
6Shyam Balasubramanian-Tjerk Albregtsewo 10-03


Groep C (+5 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Kees Voorberg11001,0
2 Jan van de Donk11001,0
3 Louis Trautwein10010,0
4(D)Eric Wagter10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Jan van de Donk-Louis Trautwein1 - 0
2Eric Wagter-Kees Voorberg0 - 1
3Eric Wagter-Jan van de Donkma 01-03
4Kees Voorberg-Louis Trautweindi 02-03
5Jan van de Donk-Kees Voorbergma 08-03
6Louis Trautwein-Eric Wagterdi 09-03


Groep D (+4 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Edgar Huisman11001,0
2 Kees Korving11001,0
3 Jan Torenstra10010,0
4(D)René Poots10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Kees Korving-Jan Torenstra1 - 0
2René Poots-Edgar Huisman0 - 1
3Jan Torenstra-Edgar Huismanma 01-03
4Kees Korving-René Pootswo 03-03
5Edgar Huisman-Kees Korvingma 08-03
6René Poots-Jan Torenstradi 09-03


Groep E (+3 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Kees Venema11001,0
2 Herman Zonderland11001,0
3 Bart van Cleef10010,0
4(D)Wim Meijer10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Herman Zonderland-Bart van Cleef1 - 0
2Wim Meijer-Kees Venema0 - 1
3Bart van Cleef-Kees Venemadi 02-03
4Herman Zonderland-Wim Meijerdi 02-03
5Kees Venema-Herman Zonderlandma 08-03
6Wim Meijer-Bart van Cleefdi 09-03


Groep F (+2 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Adri Albregtse11001,0
1 Dolf Mulder11001,0
3(D)Varun Choudary10010,0
3(D)Joop van Ham10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Varun Choudary-Dolf Mulder0 - 1
2Joop van Ham-Adri Albregtse0 - 1
3Varun Choudary-Joop van Hamma 01-03
4Dolf Mulder-Adri Albregtsedi 02-03
5Joop van Ham-Dolf Mulderma 08-03
6Adri Albregtse-Varun Choudaryma 08-03


Groep G (+1 bonuspunt voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Hans Hendriks11001,0
2(P)Bert van der Willik10100,5
3 Paul van Riet10100,5
4 Marnix Paul10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Paul van Riet-Bert van der Willik˝ - ˝
2Marnix Paul-Hans Hendriks0 - 1
3Bert van der Willik-Hans Hendriksma 01-03
4Paul van Riet-Marnix Pauldi 02-03
5Hans Hendriks-Paul van Rietma 08-03
6Marnix Paul-Bert van der Willikwo 10-03

Onderwerp: Online Voorjaarscompetitie (V7-V8-V9): 22 februari t/m 11 maart
Tjerk

Antwoorden: 4
Bekeken: 1091

Online Voorjaarscompetitie (V7-V8-V9): 22 februari t/m 11 maart 20-02-2021 20:57 Forum: Interne competitie

Als alternatief voor de interne competitie wordt er van januari t/m juni wekelijks een ronde in de Online Voorjaarscompetitie gespeeld.

Meedoen!? Welkom!
Meld je aan door een mail te sturen naar tjerkalbregtse@gmail.com met de speeldag van jouw voorkeur en de dagen in de week (ma t/m do) waarop je beschikbaar bent (minimaal 2!). De indeling vindt zo veel mogelijk op de speeldag van jouw voorkeur plaats, maar is ook afhankelijk van de beschikbaarheid van je tegenstander in die week. Je ontvangt elk weekend een mail met indeling en instructies. Deze zijn ook op het forum te vinden.

Format
• Wekelijkse partij
• Enkelrondige vierkampen (drie partijen verdeeld over drie weken)
• Promotie-/degradatieregeling
• Indeling: op basis van doorgegeven voorkeursdagen (onderling andere afspraken mogelijk)
• Speeldagen: maandag t/m donderdag (op basis van beschikbaarheid)
• Starttijd: 19:45 uur
• Speeltempo: 75 minuten + 20 seconden
• Elkaar uitdagen via Lichess

Toelichting
Het promotie-/degradatiesysteem is zo ingericht dat iedereen op korte termijn ergens voor speelt, namelijk voor promotie of tegen degradatie! Ook wordt op deze manier gegarandeerd dat iedereen minimaal twee nieuwe tegenstanders treft in de vierkamp daarna.

Drie partijen betekent dat per groep twee spelers twee keer met zwart spelen en twee spelers twee keer met wit spelen. In de volgende vierkamp zal dit zo veel mogelijk andersom ingedeeld worden, zodat uiteindelijk iedereen ongeveer evenveel wit- als zwartpartijen speelt. De zwartspelers krijgen wat voordeeltjes bij het bepalen van de eindstand.

De eindstand in een groep wordt bepaald door achtereenvolgens:
- totaal aantal behaalde punten
- indien gelijk: aantal gespeelde zwartpartijen
- indien gelijk: onderling resultaat
- indien remise: zwartspeler

Voorjaarsstand
Aan het eind van het seizoen moet er natuurlijk een eindstand en dus ook een kampioen bepaald worden. Voor de kampioen en voor andere goede presteerders liggen aan het einde van het seizoen kleine prijzen zoals consumptiebonnen klaar.
In elke vierkamp zijn punten te verdienen die meegenomen worden naar de eindstand. Dit is het aantal behaalde bordpunten plus de bonuspunten die bij de groep horen waarin de deelnemer speelde. Hoe hoger de groep, hoe hoger het aantal bonuspunten.
(Voorbeeld: Een score van 3 uit 3 in groep B levert 3 + 6 bonuspunten = 9 punten op. Dit is evenveel als een score van 2 uit 3 in groep A, dat 2 + 7 bonuspunten = 9 punten oplevert.)

NB: Bij een aantal deelnemers dat niet deelbaar is door vier zal de laatste groep (of zullen de laatste twee groepen) uit drie of vijf personen bestaan. Er worden dan twee of vier partijen gespeeld door de deelnemers in drie weken. Voor de voorjaarsstand komt er bij een groep van drie 0,5 bonuspunt bij en bij een groep van vijf gaat er 0,5 bonuspunt af om het maximum aantal te behalen punten ongeveer gelijk te houden.

NB2: Als het aantal deelnemers na een vierkamp wijzigt doordat er deelnemers bijkomen of stoppen moet er een herindeling plaatsvinden, waardoor het kan voorkomen dat nummers 2 alsnog promoveren of nummers 3 alsnog degraderen.

Inlichtingen
tjerkalbregtse@gmail.com

Groep A (+7 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1 Simon Broos32012,0
2 Vincent Goverse32012,0
3(D)Gerard Bilars31021,0
4(D)Ed Eveleens31021,0


 Wit-ZwartUitslag
1Vincent Goverse-Gerard Bilars1 - 0
2Ed Eveleens-Simon Broos1 - 0
3Gerard Bilars-Ed Eveleens1 - 0
4Simon Broos-Vincent Goverse1 - 0
5Simon Broos-Gerard Bilars1 - 0
6Vincent Goverse-Ed Eveleens1 - 0 R.


Groep B (+6 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Tjerk Albregtse32102,5
2(P)Sander van Gennip32102,5
3 Simon Dirkse31021,0
4(D)Shyam Balasubramanian30030,0


 Wit-ZwartUitslag
1Sander van Gennip-Tjerk Albregtse˝ - ˝
2Simon Dirkse-Shyam Balasubramanian1 - 0
3Tjerk Albregtse-Simon Dirkse1 - 0
4Sander van Gennip-Shyam Balasubramanian1 - 0
5Simon Dirkse-Sander van Gennip0 - 1
6Shyam Balasubramanian-Tjerk Albregtse0 - 1


Groep C (+5 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Kees Voorberg33003,0
2 Louis Trautwein31021,0
3 Eric Wagter31021,0
4(D)Jan van de Donk31021,0


 Wit-ZwartUitslag
1Jan van de Donk-Louis Trautwein1 - 0
2Eric Wagter-Kees Voorberg0 - 1
3Eric Wagter-Jan van de Donk1 - 0
4Kees Voorberg-Louis Trautwein1 - 0
5Jan van de Donk-Kees Voorberg0 - 1
6Louis Trautwein-Eric Wagter1 - 0


Groep D (+4 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Kees Korving32102,5
2 Edgar Huisman32012,0
3 René Poots31111,5
4(D)Jan Torenstra30030,0


 Wit-ZwartUitslag
1Kees Korving-Jan Torenstra1 - 0
2René Poots-Edgar Huisman0 - 1 R.
3Jan Torenstra-Edgar Huisman0 - 1
4Kees Korving-René Poots˝ - ˝
5Edgar Huisman-Kees Korving0 - 1
6René Poots-Jan Torenstra1 - 0


Groep E (+3 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Herman Zonderland33003,0
2 Bart van Cleef32012,0
3 Kees Venema31021,0
4(D)Wim Meijer30030,0


 Wit-ZwartUitslag
1Herman Zonderland-Bart van Cleef1 - 0
2Wim Meijer-Kees Venema0 - 1
3Bart van Cleef-Kees Venema1 - 0
4Herman Zonderland-Wim Meijer1 - 0
5Kees Venema-Herman Zonderland0 - 1
6Wim Meijer-Bart van Cleef0 - 1


Groep F (+2 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Adri Albregtse33003,0
2 Dolf Mulder31021,0
3(D)Varun Choudary31021,0
4(D)Joop van Ham31021,0


 Wit-ZwartUitslag
1Varun Choudary-Dolf Mulder0 - 1
2Joop van Ham-Adri Albregtse0 - 1
3Varun Choudary-Joop van Ham1 - 0
4Dolf Mulder-Adri Albregtse0 - 1
5Joop van Ham-Dolf Mulder1 - 0
6Adri Albregtse-Varun Choudary1 - 0


Groep G (+1 bonuspunt voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Hans Hendriks32012,0
2(P)Paul van Riet31202,0
3 Marnix Paul31111,5
4 Bert van der Willik30120,5


 Wit-ZwartUitslag
1Paul van Riet-Bert van der Willik˝ - ˝
2Marnix Paul-Hans Hendriks0 - 1
3Bert van der Willik-Hans Hendriks0 - 1
4Paul van Riet-Marnix Paul˝ - ˝
5Hans Hendriks-Paul van Riet0 - 1
6Marnix Paul-Bert van der Willik1 - 0


Aanmeldingen – Lichess gebruikersnamen

 NaamLichess gebruikersnaam
1Ed EveleensEdEveleens
2Simon Brooskania789
3Vincent Goversevgoverse
4Gerard Bilarsgeertb
5Tjerk AlbregtseCherkov9
6Shyam Balasubramanianthelittlekoning
7Sander van GennipMolurus
8Simon Dirksesimondirkseziggo
9Jan van de Donkjanvdonk
10Louis Trautweinpittrax
11Kees Voorbergkv34
12Eric WagterSam1966
13René PootsDelft1955
14Kees KorvingKorving
15Edgar HuismanPh1lh1ppoS
16Jan TorenstraJan_Torenstra
17Herman Zonderlandhzfd
18Kees VenemaVenemacp
19Wim Meijerwimmeijer
20Bart van CleefBartjedelft
21Joop van HamJoopvanHam
22Adri Albregtseadrialbregtse
23Varun ChoudaryVendetta464
24Dolf MulderDolfius
25Bert van der Willikpinkelman
26Marnix Paulmarni0
27Hans Hendrikshansh249
28Paul van Rietgijs12


Uitgebreide instructies

1. Maak een account aan op Lichess.org
Als je al een account hebt kun je gewoon inloggen op https://lichess.org/ . Heb je nog geen account, dan kun je dit doen door deze link te volgen: https://lichess.org/signup . Rechtsboven kun je desgewenst de taal veranderen in Nederlands door op het op het tandwiel te klikken. Kies een gebruikersnaam en wachtwoord, geef je emailadres op en ga akkoord met de voorwaarden en bevestig door op de knop registreren te klikken. Jouw account is nu actief, en je kan inloggen. Deelname is gratis.

2. Meld je op lichess aan bij het Team "Delftse Schaakclub"
Doe dit via https://lichess.org/team/delftse-schaakclub . Dit maakt het gemakkelijker om elkaar te vinden en uit te dagen. De aanmelding moet goedgekeurd worden, dus dit kan enige tijd duren.

3. Aan-/afmelden online voorjaarscompetitie
Meld je indien nodig uiterlijk op zondag om 19:00 uur aan of af voor de eerstvolgende vierkamp. Doe dit door een email te sturen naar tjerkalbregtse@gmail.com.

4. Indeling en afspraak maken
Speel de partij op de ingedeelde dag om 19:45 uur of spreek onderling een andere datum en tijd af. Het is aan te raden om dat zo snel mogelijk af te spreken, zodat de partij binnen een week afgerond is.

5. Uitdagen voor een partij
De witspeler daagt de zwartspeler op de volgende manier uit.

a.) Ga naar https://lichess.org/ en log in met je gebruikersnaam en wachtwoord.

b.) Klik op de zoekfunctie (het vergrootglas) rechts bovenin.

c.) Typ de gebruikersnaam van de zwartspeler in het tekstvak en druk op Enter.

d.) Klik op het symbool ("Uitdagen voor een partij") met de gekruiste degens.
LET OP: Er zijn twee knoppen met gekruiste degens: een algemene "uitdagingenknop" rechtsboven en een kleiner knopje om specifiek je tegenstander uit te dagen. Het kleinere knopje dat je moet hebben staat tussen 5 andere symbooltjes in. Zie afbeelding:


 


e.) Selecteer onderstaande instellingen. Uiteraard kunnen er in onderling overleg ook andere instellingen besloten worden.
Variant: Standaard
Speelduur: Live
Minuten per speler: 75
Seconden extra per zet: 20
Met rating
Kleur: Wit

6. Uitslag doorgeven
Geef de uitslag door door een email te sturen naar tjerkalbregtse@gmail.com of door op dit bericht te reageren.


As an alternative to the internal competition, a round in the Online Spring Competition is played every week from January to June.

Please join our competition!
Register by sending an email to tjerkalbregtse@gmail.com with your preferred match day and the days of the week (Mon to Thu) when you are available (minimum 2!). The game takes place as much as possible on the match day of your preference, but also depends on the availability of your opponent in that week. You will receive an email every weekend with the pairings and instructions. These can also be found on this site.

Format
• Weekly game
• Single round-robin groups (three games spread over three weeks)
• Promotion / relegation system
• Pairings: based on preferred match days (changes can be made by mutual agreement)
• Match days: Monday to Thursday (based on availability)
• Start time: 7:45 PM
• Time control: 75 minutes + 20 seconds
• Challenge each other via Lichess

Detailed information
The promotion / relegation system is designed in such a way that everyone plays for something in the short term, namely for promotion or against relegation! In this way it is also guaranteed that everyone will meet at least two new opponents in the following round-robin group.

In a group of four two players play with black twice and two players play with white twice. In the following round-robin group this will be arranged the other way around as much as possible, in order to balance the number of white and black games played. The black players get some advantages in determining the final score.

The final score in a group is determined by successively:
- total number of points obtained
- if equal: number of black games played
- if equal: mutual result
- if a draw: black player

Total standings spring competition
At the end of the season, a final score and a champion must of course be determined. Small prizes such as drink coupons are available for the champion and other good performers at the end of the season.
In each round-robin group you can earn points that are taken to the final score. This is the number of board points achieved plus the bonus points that belong to the group in which the participant played. The higher the group, the higher the number of bonus points.
(Example: A score of 3 out of 3 in group B gives 3 + 6 bonus points = 9 points. This is the same as a score of 2 out of 3 in group A, which gives 2 + 7 bonus points = 9 points.)

Note: For a number of participants that are not divisible by 4, the last group (or the last two groups) will consist of 3 or 5 players. Two or four games are then played by the participants in three weeks.

Note 2: If the number of participants change after a round because participants join or stop, a reclassification must take place, so that numbers 2 may be promoted or numbers 3 may be relegated.

Information
tjerkalbregtse@gmail.com

Detailed instructions

1. Sign up on Lichess.org
If you're already registered, you can simply log onto https://lichess.org/. If you don't have an account yet, you can sign up by following this link: https://lichess.org/signup. Choose your user name and password, enter your email address and accept terms and conditions by clicking on Register. You now have an active account and you can log on. Participation is free.

2. Join on lichess the Team "Delftse Schaakclub"
Do this via https://lichess.org/team/delftse-schaakclub. This makes it easier to find and challenge each other. The registration must be approved, so this may take some time.

3. Joining the online spring competition
Register before Sunday 7 PM for the upcoming three week round-robin group. Do this by sending a mail to tjerkalbregtse@gmail.com.

4. Pairings and making appointments
Play the game on the scheduled day at 7:45 PM or contact your opponent to play at another date and/or time. Please make appointments as soon as possible, so the game is played within a week.

5. Challenging your opponent
White challenges Black in the following way.

a.) Go to https://lichess.org/ and log on with user name and password.

b.) Click the search bar (the magnifying glass) in the top right corner.

c.) Type the black player's username in the text box and press Enter.

d.) Click on the symbol ("Challenge for a game") with the crossed swords.
NOTE: There are two buttons with crossed swords: a general "challenge button" at the top right and a smaller button to specifically challenge your opponent. The smaller button you must use is in between 5 other symbols as shown by the blue arrow in the image above.

e.) Select the settings below. Uiteraard kunnen er in onderling overleg ook andere instellingen besloten worden.
Variant: Standard
Time control: Real time
Minuten per side: 75
Increment in seconds: 20
Rated
Colour: White

6. Pass on the result
Pass on the result by sending a mail to tjerkalbregtse@gmail.com or by replying to this post.

Onderwerp: Ed Eveleens aan kop in online Voorjaarscompetitie: uitslagen en eindstanden tweede vierkampen
Tjerk

Antwoorden: 0
Bekeken: 736

Ed Eveleens aan kop in online Voorjaarscompetitie: uitslagen en eindstanden tweede vierkampen 20-02-2021 14:33 Forum: Interne competitie

Ook de tweede vierkampen zijn weer succesvol verlopen en volledig afgerond. En ook dit keer waren er weer een aantal verrassende wendingen in de laatste ronde.

Groep A (+7 bonuspunten voor voorjaarsstand)

In groep A gebeurde weinig boeiends meer. Ed Eveleens pakt de groepswinst door met de zwarte stukken Simon Broos op remise te houden. Tjerk Albregtse won de strijd tegen de laatste plaats van Shyam Balasubramanian, al stond van tevoren al vast dat beide heren naar groep B zouden degraderen.

PosP/DNaamParWRVPt
1 Ed Eveleens32102,5
2 Simon Broos32102,5
3(D)Tjerk Albregtse31021,0
4(D)Shyam Balasubramanian30030,0


 Wit-ZwartUitslag
1Shyam Balasubramanian-Ed Eveleens0 - 1
2Simon Broos-Tjerk Albregtse1 - 0
3Shyam Balasubramanian-Simon Broos0 - 1
4Ed Eveleens-Tjerk Albregtse1 - 0
5Simon Broos-Ed Eveleens˝ - ˝
6Tjerk Albregtse-Shyam Balasubramanian1 - 0


Groep B (+6 bonuspunten voor voorjaarsstand)

Vincent Goverse boekte ten koste van Jan van de Donk zijn zesde overwinning uit evenzovele partijen in de voorjaarscompetitie. Dit betekent zijn tweede achtereenvolgende promotie, waardoor hij zich als een raket van groep C naar groep A gelanceerd heeft. Vanaf volgende week mag hij proberen deze lijn door te zetten en zal duidelijk worden of hij aan de zwaartekracht van onze aarde kan ontsnappen met nogmaals 3 uit 3 of dat hij weer met beide benen op de grond gezet wordt.

De strijd om de tweede promotieplaats tussen Sander van Gennip en Gerard Bilars werd een hevige. Volgens de computer had Sander gedurende geruime tijd beslissend voordeel met een kwaliteit tegen een pion voorsprong, maar zie dat maar eens te converteren. Het lukte Gerard uiteindelijk om Sander op remise te houden (https://lichess.org/Xp2UpmHN) en omdat hij dat met de zwarte stukken voor elkaar kreeg, levert Gerard dat op onderling resultaat promotie naar groep A op.

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Vincent Goverse33003,0
2(P)Gerard Bilars31111,5
3 Sander van Gennip31111,5
4(D)Jan van de Donk30030,0


 Wit-ZwartUitslag
1Gerard Bilars-Jan van de Donk1 - 0
2Sander van Gennip-Vincent Goverse0 - 1
3Jan van de Donk-Sander van Gennip0 - 1
4Gerard Bilars-Vincent Goverse0 - 1
5Sander van Gennip-Gerard Bilars˝ - ˝
6Vincent Goverse-Jan van de Donk1 - 0


Groep C (+5 bonuspunten voor voorjaarsstand)

Louis Trautwein was ook op koers om twee keer achter elkaar te promoveren, maar werd overtuigend tot stilstand gebracht door Simon Dirkse. Na een onorthodoxe opening (zie https://lichess.org/DCssYG3R#9) domineerde Simon op creatieve wijze beide vleugels van het bord, terwijl zijn koning gedurende de gehele partij op e1 steeds meer onderdanen naar de vijand zag marcheren. Ondanks dat is hij geen moment in gevaar geweest. Simon promoveert dankzij dit kunststukje naar groep B.

Louis Trautwein en René Poots, die Kees Korving achter zich hield door in een onderling duel te remiseren, mogen het nog een keer in groep C proberen. Kees Korving is nog zoekende naar zijn digitale gaspedaal, maar is gebrand om een groepje lager orde op zaken te stellen.

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Simon Dirkse32012,0
2 Louis Trautwein32012,0
3 René Poots31111,5
4(D)Kees Korving30120,5


 Wit-ZwartUitslag
1René Poots-Simon Dirkse1 - 0
2Louis Trautwein-Kees Korving1 - 0
3Kees Korving-Simon Dirkse0 - 1
4Louis Trautwein-René Poots1 - 0
5Simon Dirkse-Louis Trautwein1 - 0
6René Poots-Kees Korving˝ - ˝


Groep D (+4 bonuspunten voor voorjaarsstand)

In groep D is over drie ronden een duidelijke hiërarchie vastgesteld met puntenaantallen van 3, 2, 1 en 0 per deelnemer.

Eric Wagter bestreed in het promotieduel het Hollands van Edgar Huisman met twee gefianchetteerde lopers: https://lichess.org/GZOKZJDQ. Zo won Eric met buitengewoon sterk spel, waardoor hij bovendien met 3 uit 3 overtuigend groepswinnaar is geworden. Edgar mag het met 2 uit 3 nogmaals proberen in groep D.

De degradatieplaatsen waren al bekend. Kees Venema won de strijd om de eer van Wim Meijer.

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Eric Wagter33003,0
2 Edgar Huisman32012,0
3(D)Kees Venema31021,0
4(D)Wim Meijer30030,0


 Wit-ZwartUitslag
1Kees Venema-Eric Wagter0 - 1
2Edgar Huisman-Wim Meijer1 - 0
3Edgar Huisman-Kees Venema1 - 0
4Wim Meijer-Eric Wagter0 - 1
5Eric Wagter-Edgar Huisman1 - 0
6Kees Venema-Wim Meijer1 - 0


Groep E (+2,5 bonuspunt voor voorjaarsstand)

In groep E is het Adri Albregtse gelukt om niet te degraderen door de tot dan toe onverslaanbare Jan Torenstra met de zwarte stukken te vloeren. Jan Torenstra krabbelde echter overeind, won vervolgens zelf met de zwarte stukken van Marnix Paul en is daardoor alsnog eerste geworden. Marnix, die deze week zijn verjaardag mocht vieren, kreeg helaas voor hem geen cadeaus van zijn tegenstanders. Herman Zonderland was hem ook de baas en pakt, door ook Bert van der Willik te verschalken, met 3 uit 4 zijn tweede achtereenvolgende promotie op rij. Voor Bert en Marnix is er vanaf volgende week weer gelegenheid om met een schone lei de weg terug naar boven te zoeken.

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Jan Torenstra43013,0
2(P)Herman Zonderland43013,0
3 Adri Albregtse42022,0
4(D)Bert van der Willik41031,0
5(D)Marnix Paul41031,0


 Wit-ZwartUitslag
1Herman Zonderland-Adri Albregtse1 - 0
2Bert van der Willik-Jan Torenstra0 - 1
3Adri Albregtse-Marnix Paul0 - 1
4Adri Albregtse-Bert van der Willik1 - 0
5Jan Torenstra-Herman Zonderland1 - 0
6Bert van der Willik-Marnix Paul1 - 0
7Jan Torenstra-Adri Albregtse0 - 1
8Marnix Paul-Jan Torenstra0 - 1
9Herman Zonderland-Bert van der Willik1 - 0
10Marnix Paul-Herman Zonderland0 - 1


Groep F (+1,5 bonuspunt voor voorjaarsstand)

Na degradatie uit groep E is het Bart van Cleef gelukt om direct weer terug te promoveren. Dat ging echter niet zo makkelijk als de 4 uit 4 score doet vermoeden, want hij werd deze week flink in het zadel geholpen door zijn tegenstanders Hans Hendriks en Paul van Riet. Voor Joop van Ham betekende dit dat hij Dolf Mulder op remise moest houden om zich zeker te stellen van promotie. Ondanks een zwakke koningsstelling, lukte het hem zelfs om met de zwarte stukken van Dolf te winnen: https://lichess.org/r0BpzfiN/black.

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Bart van Cleef44004,0
2(P)Joop van Ham43013,0
3 Dolf Mulder41121,5
4 Hans Hendriks41031,0
5 Paul van Riet40130,5


 Wit-ZwartUitslag
1Joop van Ham-Hans Hendriks1 - 0
2Paul van Riet-Dolf Mulder˝ - ˝
3Bart van Cleef-Joop van Ham1 - 0
4Paul van Riet-Hans Hendriks0 - 1
5Dolf Mulder-Bart van Cleef0 - 1
6Joop van Ham-Paul van Riet1 - 0
7Hans Hendriks-Dolf Mulder0 - 1
8Hans Hendriks-Bart van Cleef0 - 1
9Bart van Cleef-Paul van Riet1 - 0
10Dolf Mulder-Joop van Ham0 - 1


Voorjaarsstand na eerste vierkampen

Ed Eveleens gaat aan kop in de voorjaarsstand, omdat hij 18 punten heeft verzameld. Simon Broos staat met hetzelfde aantal punten tweede omdat er bij gelijke stand gekeken wordt naar het totaal aantal zelf gescoorde punten in de een-na-laatste kolom. Vincent Goverse en Tjerk Albregtse staan op 1 punt achterstand en Sander van Gennip zal met twee punten achterstand in groep B nu echt gas moeten geven om de koplopers bij te halen.

De bonuspunten zijn met terugwerkende kracht verhoogd naar 7 punten voor groep A, 6 punten voor groep B, et cetera om een uitbreiding van het aantal groepen mogelijk te maken.

In een groep van vijf spelers is er 0,5 bonuspunt minder toegekend om het maximumaantal te behalen punten per groep ongeveer gelijk te houden. In een eventuele groep van drie zal om dezelfde reden 0,5 bonuspunt meer worden toegekend.

 NaamS1B1S2B2ScoreTotaal
1Ed Eveleens2,56,02,57,05,018,0
2Simon Broos1,57,02,57,04,018,0
3Vincent Goverse3,05,03,06,06,017,0
4Tjerk Albregtse2,07,01,07,03,017,0
5Sander van Gennip1,57,01,56,03,016,0
6Shyam Balasubramanian2,06,00,07,02,015,0
7Gerard Bilars1,06,01,56,02,514,5
8Jan van de Donk1,07,00,06,01,014,0
9Louis Trautwein2,54,02,05,04,513,5
10Simon Dirkse1,55,02,05,03,513,5
11René Poots1,55,01,55,03,013,0
12Eric Wagter1,54,03,04,04,512,5
13Kees Korving0,56,00,55,01,012,0
14Herman Zonderland4,01,53,02,57,011,0
15Kees Venema2,04,01,04,03,011,0
16Edgar Huisman0,05,02,04,02,011,0
17Jan Torenstra2,03,03,02,55,010,5
18Bart van Cleef1,53,04,01,55,510,0
19Wim Meijer2,53,00,04,02,59,5
20Adri Albregtse0,04,02,02,52,08,5
21Joop van Ham1,51,53,01,54,57,5
22Bert van der Willik2,01,51,02,53,07,0
23Marnix Paul0,03,01,02,51,06,5
24Hans Hendriks2,01,51,01,53,06,0
25Dolf Mulder0,51,51,51,52,05,0
26Paul van Riet0,03,00,51,50,55,0

Onderwerp: Online Voorjaarscompetitie (V4-V5-V6): 1 t/m 18 februari
Tjerk

Antwoorden: 6
Bekeken: 1472

Uitslagen en tussenstanden online voorjaarscompetitie (V5) 13-02-2021 23:20 Forum: Interne competitie

Groep A
In groep A mochten de winnaars van vorige week het opnemen tegen de verliezers van vorige week. Beide winnaars zegevierden opnieuw en zijn daarmee verzekerd van handhaving in groep A. Simon Broos won met zwart van Shyam Balasubramanian en Ed Eveleens was met de witte stukken te sterk voor Tjerk Albregtse. Voor Tjerk en Shyam betekent dat degradatie naar groep B.

De laatste ronde is er voornamelijk een voor de eer, maar natuurlijk ook om punten voor de voorjaarsstand te verzamelen. Simon en Ed spelen voor de winst in groep A, waarbij zwartspeler Ed genoeg heeft aan remise. Tjerk en Shyam strijden om niet laatste te eindigen, waarbij Tjerk genoeg heeft aan remise, omdat hij in deze groep meer partijen met zwart speelt dan Shyam.

Groep B
In groep B ging het bij ratingfavoriet Sander van Gennip opnieuw niet van een leien dakje, maar toch wist hij een late fout van Jan van de Donk af te straffen en de winst binnen te slepen. Vincent Goverse won opnieuw met zwart in een spectaculaire partij tegen Gerard Bilars: https://lichess.org/oXmJyiLD/black. Daarmee heeft Vincent zich verzekerd van de eerste plaats en promotie naar groep A.

Sander en Gerard mogen in de laatste ronde strijden voor de tweede promotieplek. Daarbij heeft Gerard als zwartspeler genoeg aan remise. Toch zullen de spelers niet all-in gaan, want beide lopen ook nog gevaar om te degraderen. De verliezer kan namelijk nog voorbijgestreefd worden door een winnende Jan.
Jan heeft dus sowieso een overwinning nodig om niet te degraderen en moet bovendien hopen dat de partij tussen Sander en Gerard niet in een gelijkspel eindigt.

Groep C
Louis Trautwein won deze week opnieuw met wit, dit keer van een kwakkelende René Poots. Kees Korving verloor op een vervelende manier van Simon Dirkse. In een stand waarin het remise kon worden door zetherhaling liet hij zijn toren op het verkeerde veld vallen, waarna Simon er met de winst vandoor ging.

Louis kan twee keer op rij promoveren. Daarvoor moet hij met de zwarte stukken Simon Dirkse op remise houden. Simon Dirkse moet dus winnen om er op het nippertje met de groepswinst vandoor te gaan.
Kees kan nog stuivertje wisselen met René en zo degradatie ontlopen als hij het onderlinge duel met zwart weet te winnen. René heeft geen kans meer op de groepswinst, omdat hij Louis vanwege het onderling resultaat nooit meer voorbij kan gaan.

Groep D
In groep D gebeurde hetzelfde scenario als in groep A. De winnaars van vorige week wonnen opnieuw en de verliezers verloren opnieuw. Kees Venema en Wim Meijer zijn daardoor verzekerd van de degradatieplaatsen. Eric Wagter, die met zwart van Wim won, en Edgar Huisman, die met wit Kees Venema opzij zette, staan dus allebei op 2 uit 2.

Omdat Eric in deze groep twee keer met zwart speelt en Edgar twee keer met wit heeft Eric de beste uitgangspositie. In zijn witpartij tegen Edgar heeft hij dus genoeg aan remise voor de groepswinst en bijbehorende promotie naar groep C.

Groep E
In groep E is Jan Torenstra na winst op Herman Zonderland als enige nog ongeslagen. Adri Albregtse won voor de verandering weer eens een partijtje van Bert van der Willik, die op zijn beurt knap van Marnix Paul wist te winnen.

Jan heeft dus de beste uitgangspositie voor de groepswinst, maar met nog vier partijen te gaan en alle andere deelnemers op 1 punt kan er nog van alles gebeuren. Marnix heeft de groepswinst ook nog in eigen hand, maar moet daarvoor in ieder geval Jan verslaan.
Herman heeft - net als Jan en Marnix - nog twee partijen te gaan en dus nog alle kans op promotie, maar ook op degradatie.
Bert en Adri moeten - met slechts één partij te gaan - vechten tegen degradatie en mogen bij winst zelfs nog hopen op een wondertje waarmee ze zouden promoveren.

Groep F
In groep F is Bart van Cleef na winst op Dolf Mulder de enige met een 100%-score. Voor Paul van Riet was het geen beste week. Hij verloor met wit van Hans Hendriks en met zwart van Joop van Ham.

Ook in deze groep kan er nog van alles gebeuren. Nog niemand is zeker van promotie en naast Bart en Joop hebben ook Hans en Dolf nog kans.


Groep A (+5 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1 Ed Eveleens22002,0
2 Simon Broos22002,0
3(D)Tjerk Albregtse20020,0
4(D)Shyam Balasubramanian20020,0


 Wit-ZwartUitslag
1Shyam Balasubramanian-Ed Eveleens0 - 1
2Simon Broos-Tjerk Albregtse1 - 0
3Shyam Balasubramanian-Simon Broos0 - 1
4Ed Eveleens-Tjerk Albregtse1 - 0
5Simon Broos-Ed Eveleenswo 17-02
6Tjerk Albregtse-Shyam Balasubramanianwo 17-02


Groep B (+4 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Vincent Goverse22002,0
2(P)Gerard Bilars21011,0
2 Sander van Gennip21011,0
4(D)Jan van de Donk20020,0


 Wit-ZwartUitslag
1Gerard Bilars-Jan van de Donk1 - 0
2Sander van Gennip-Vincent Goverse0 - 1
3Jan van de Donk-Sander van Gennip0 - 1
4Gerard Bilars-Vincent Goverse0 - 1
5Sander van Gennip-Gerard Bilarsma 15-02
6Vincent Goverse-Jan van de Donkdi 16-02


Groep C (+3 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Louis Trautwein22002,0
2 Simon Dirkse21011,0
3 René Poots21011,0
4(D)Kees Korving20020,0


 Wit-ZwartUitslag
1René Poots-Simon Dirkse1 - 0
2Louis Trautwein-Kees Korving1 - 0
3Kees Korving-Simon Dirkse0 - 1
4Louis Trautwein-René Poots1 - 0
5Simon Dirkse-Louis Trautweindi 16-02
6René Poots-Kees Korvingwo 17-02


Groep D (+2 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Eric Wagter22002,0
2 Edgar Huisman22002,0
3(D)Wim Meijer20020,0
4(D)Kees Venema20020,0


 Wit-ZwartUitslag
1Kees Venema-Eric Wagter0 - 1
2Edgar Huisman-Wim Meijer1 - 0
3Edgar Huisman-Kees Venema1 - 0
4Wim Meijer-Eric Wagter0 - 1
5Eric Wagter-Edgar Huismanma 15-02
6Kees Venema-Wim Meijerdi 16-02


Groep E (+1 bonuspunt voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Jan Torenstra22002,0
2(P)Herman Zonderland21011,0
2 Marnix Paul21011,0
4(D)Adri Albregtse31021,0
5(D)Bert van der Willik31021,0


 Wit-ZwartUitslag
1Herman Zonderland-Adri Albregtse1 - 0
2Bert van der Willik-Jan Torenstra0 - 1
3Adri Albregtse-Marnix Paul0 - 1
4Adri Albregtse-Bert van der Willik1 - 0
5Jan Torenstra-Herman Zonderland1 - 0
6Bert van der Willik-Marnix Paul1 - 0
7Jan Torenstra-Adri Albregtsema 15-02
8Marnix Paul-Herman Zonderlanddi 16-02
9Marnix Paul-Jan Torenstrawo 17-02
10Herman Zonderland-Bert van der Willikwo 17-02


Groep F

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Bart van Cleef22002,0
2(P)Joop van Ham32012,0
3 Hans Hendriks21011,0
4 Dolf Mulder20110,5
5 Paul van Riet30120,5


 Wit-ZwartUitslag
1Joop van Ham-Hans Hendriks1 - 0
2Paul van Riet-Dolf Mulder˝ - ˝
3Bart van Cleef-Joop van Ham1 - 0
4Paul van Riet-Hans Hendriks0 - 1
5Dolf Mulder-Bart van Cleef0 - 1
6Joop van Ham-Paul van Riet1 - 0
7Hans Hendriks-Dolf Mulderma 15-02
8Hans Hendriks-Bart van Cleefdi 16-02
9Bart van Cleef-Paul van Rietwo 17-02
10Dolf Mulder-Joop van Hamwo 17-02

Onderwerp: Online Voorjaarscompetitie (V4-V5-V6): 1 t/m 18 februari
Tjerk

Antwoorden: 6
Bekeken: 1472

Uitslagen en tussenstanden online voorjaarscompetitie (V4) 06-02-2021 13:57 Forum: Interne competitie

Groep A
Simon Broos kon zich na de nederlaag van vorige week in de laatste ronde direct revancheren tegen Tjerk Albregtse. Met de witte stukken speelde hij een secure partij, kreeg een voordeeltje en maakte het eindspel kundig af. De kritieke stelling was https://lichess.org/ROkd04kz#57 waar Tjerk een flink voordeel had kunnen krijgen door 29. ..., Tb4 te spelen. Dit levert óf de controle over de b-lijn met binnenkomende torens op, óf na torenruil een mooie vrijpion op b4 op. Tjerk zag dit niet, waarna Simon curieus genoeg precies hetzelfde idee maar dan voor wit kon uitvoeren met 30. Tb5. Simon zag het wel en won uiteindelijk verdiend.

Ed Eveleens koos voor het Hollands tegen Shyam Balasubramanian. De gesloten stelling werd opengebroken door Shyam, waardoor Eds stukken tot leven kwamen en Shyam zijn eigen lot bezegeld leek te hebben. Ed liet echter een paardvorkje toe waardoor de computer het weer gelijkwaardig vond. Ed hield nog steeds een fijne aanvalsstelling over met oprukkende pionnen ondersteund door het loperpaar. De druk werd te hoog voor Shyam en een mooie matcombinatie eindigde de partij: https://lichess.org/W1diivyG/black.

Groep B
In groep B speelde Gerard Bilars een puike partij (https://lichess.org/jf9Gn4nl) en won met de witte stukken knap van Jan van de Donk.

Promovendus Vincent Goverse zette zijn goede vorm voort tegen ratingkanon Sander van Gennip en verraste vriend en vijand toen Sander zich verslikte na een veelbelovende damewinst. De twee torens en de zwarte loper van Vincent bleken opeens een gevaarlijke matdreiging te vormen die op geen goede manier meer te pareren was: https://lichess.org/M9KQyovD/black#62.

Groep C
Ook promovendus Louis Trautwein deed goede zaken. Hij won knap van de uit groep B gedegradeerde Kees Korving.
Waar het in de eerste vierkamp nog remise werd, bleek René Poots dit keer met wit wel te sterk voor Simon Dirkse.

Groep D
Edgar Huisman mocht het met wit opnemen tegen de pas gepromoveerde Wim Meijer. Wim wist dit keer niet te stunten en moest berusten in een nederlaag.
Eric Wagter heeft een uitstekende uitgangspositie ingenomen door met zwart van Kees Venema te winnen.

Groep E
In groep E zette promovendus Herman Zonderland zijn zegereeks voort tegen de pas gedegradeerde Adri Albregtse, die daarmee op zijn beurt zijn reeks verliespartijen wist voort te zetten.
Ook debutant Marnix Paul bleek te sterk voor Adri en won zijn eerste partij in de voorjaarscompetitie met zwart.
Jan Torenstra liet zich niet verrassen tegen de andere promovendus Bert van der Willik en won.

Groep F
In groep F verloor Joop van Ham van Bart van Cleef, maar won hij vervolgens van Hans Hendriks. In beide partijen was het de witspeler die aan het langste eind trok.
Paul van Riet en Dolf Mulder tekenden na een spannende strijd toch maar voor de vrede.

Groep A (+5 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1 Ed Eveleens11001,0
2 Simon Broos11001,0
3(D)Tjerk Albregtse10010,0
4(D)Shyam Balasubramanian10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Shyam Balasubramanian-Ed Eveleens0 - 1
2Simon Broos-Tjerk Albregtse1 - 0
3Shyam Balasubramanian-Simon Broosdi 09-02
4Ed Eveleens-Tjerk Albregtsewo 10-02
5Simon Broos-Ed Eveleenswo 17-02
6Tjerk Albregtse-Shyam Balasubramanianwo 17-02


Groep B (+4 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Vincent Goverse11001,0
2(P)Gerard Bilars11001,0
3 Jan van de Donk10010,0
4(D)Sander van Gennip10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Gerard Bilars-Jan van de Donk1 - 0
2Sander van Gennip-Vincent Goverse0 - 1
3Jan van de Donk-Sander van Gennipma 08-02
4Gerard Bilars-Vincent Goversedi 09-02
5Sander van Gennip-Gerard Bilarsma 15-02
6Vincent Goverse-Jan van de Donkdi 16-02


Groep C (+3 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Louis Trautwein11001,0
2 René Poots11001,0
3 Simon Dirkse10010,0
4(D)Kees Korving10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1René Poots-Simon Dirkse1 - 0
2Louis Trautwein-Kees Korving1 - 0
3Kees Korving-Simon Dirksema 08-02
4Louis Trautwein-René Pootsdi 09-02
5Simon Dirkse-Louis Trautweindi 16-02
6René Poots-Kees Korvingwo 17-02


Groep D (+2 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Eric Wagter11001,0
2 Edgar Huisman11001,0
3(D)Wim Meijer10010,0
4(D)Kees Venema10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Kees Venema-Eric Wagter0 - 1
2Edgar Huisman-Wim Meijer1 - 0
3Edgar Huisman-Kees Venemama 08-02
4Wim Meijer-Eric Wagterdi 09-02
5Eric Wagter-Edgar Huismanma 15-02
6Kees Venema-Wim Meijerdi 16-02


Groep E (+1 bonuspunt voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Herman Zonderland11001,0
2(P)Jan Torenstra11001,0
3 Marnix Paul11001,0
4(D)Bert van der Willik10010,0
5(D)Adri Albregtse20020,0


 Wit-ZwartUitslag
1Herman Zonderland-Adri Albregtse1 - 0
2Bert van der Willik-Jan Torenstra0 - 1
3Adri Albregtse-Marnix Paul0 - 1
4Adri Albregtse-Bert van der Willikma 08-02
5Jan Torenstra-Herman Zonderlandwo 10-02
6Bert van der Willik-Marnix Paulwo 10-02
7Jan Torenstra-Adri Albregtsema 15-02
8Marnix Paul-Herman Zonderlanddi 16-02
9Marnix Paul-Jan Torenstrawo 17-02
10Herman Zonderland-Bert van der Willikwo 17-02


Groep F

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Bart van Cleef11001,0
2(P)Joop van Ham21011,0
3 Dolf Mulder10100,5
4 Paul van Riet10100,5
5 Hans Hendriks10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Joop van Ham-Hans Hendriks1 - 0
2Paul van Riet-Dolf Mulder˝ - ˝
3Bart van Cleef-Joop van Ham1 - 0
4Paul van Riet-Hans Hendriksma 08-02
5Dolf Mulder-Bart van Cleefdi 09-02
6Joop van Ham-Paul van Rietwo 10-02
7Hans Hendriks-Dolf Mulderma 15-02
8Hans Hendriks-Bart van Cleefdi 16-02
9Bart van Cleef-Paul van Rietwo 17-02
10Dolf Mulder-Joop van Hamwo 17-02

Onderwerp: Online Voorjaarscompetitie (V4-V5-V6): 1 t/m 18 februari
Tjerk

Antwoorden: 6
Bekeken: 1472

04-02-2021 10:00 Forum: Interne competitie

Knappe overwinning hoor, misschien niet helemaal clean, maar Vincent gaat snel vooruit.

Onderwerp: Online Voorjaarscompetitie (V4-V5-V6): 1 t/m 18 februari
Tjerk

Antwoorden: 6
Bekeken: 1472

Online Voorjaarscompetitie (V4-V5-V6): 1 t/m 18 februari 30-01-2021 17:57 Forum: Interne competitie

Als alternatief voor de interne competitie wordt er van januari t/m juni wekelijks een ronde in de Online Voorjaarscompetitie gespeeld.

Meedoen!? Welkom!
Meld je aan door een mail te sturen naar tjerkalbregtse@gmail.com met de speeldag van jouw voorkeur en de dagen in de week (ma t/m do) waarop je beschikbaar bent (minimaal 2!). De indeling vindt zo veel mogelijk op de speeldag van jouw voorkeur plaats, maar is ook afhankelijk van de beschikbaarheid van je tegenstander in die week. Je ontvangt elk weekend een mail met indeling en instructies. Deze zijn ook op het forum te vinden.

Format
• Wekelijkse partij
• Enkelrondige vierkampen (drie partijen verdeeld over drie weken)
• Promotie-/degradatieregeling
• Indeling: op basis van doorgegeven voorkeursdagen (onderling andere afspraken mogelijk)
• Speeldagen: maandag t/m donderdag (op basis van beschikbaarheid)
• Starttijd: 19:45 uur
• Speeltempo: 75 minuten + 20 seconden
• Elkaar uitdagen via Lichess

Toelichting
Het promotie-/degradatiesysteem is zo ingericht dat iedereen op korte termijn ergens voor speelt, namelijk voor promotie of tegen degradatie! Ook wordt op deze manier gegarandeerd dat iedereen minimaal twee nieuwe tegenstanders treft in de vierkamp daarna.

Drie partijen betekent dat per groep twee spelers twee keer met zwart spelen en twee spelers twee keer met wit spelen. In de volgende vierkamp zal dit zo veel mogelijk andersom ingedeeld worden, zodat uiteindelijk iedereen ongeveer evenveel wit- als zwartpartijen speelt. De zwartspelers krijgen wat voordeeltjes bij het bepalen van de eindstand.

De eindstand in een groep wordt bepaald door achtereenvolgens:
- totaal aantal behaalde punten
- indien gelijk: aantal gespeelde zwartpartijen
- indien gelijk: onderling resultaat
- indien remise: zwartspeler

Voorjaarsstand
Aan het eind van het seizoen moet er natuurlijk een eindstand en dus ook een kampioen bepaald worden. Voor de kampioen en voor andere goede presteerders liggen aan het einde van het seizoen kleine prijzen zoals consumptiebonnen klaar.
In elke vierkamp zijn punten te verdienen die meegenomen worden naar de eindstand. Dit is het aantal behaalde bordpunten plus de bonuspunten die bij de groep horen waarin de deelnemer speelde. Hoe hoger de groep, hoe hoger het aantal bonuspunten.
(Voorbeeld: Een score van 3 uit 3 in groep B levert 3 + 4 bonuspunten = 7 punten op. Dit is evenveel als een score van 2 uit 3 in groep A, dat 2 + 5 bonuspunten = 7 punten oplevert.)

NB: Bij een aantal deelnemers dat niet deelbaar is door 4 zal de laatste groep (of zullen de laatste twee of drie groepen) uit 5 personen bestaan, waaruit twee spelers promoveren (en twee degraderen indien mogelijk). Er worden dan vier partijen gespeeld door de deelnemers in drie weken.

NB2: Als het aantal deelnemers na een vierkamp wijzigt doordat er deelnemers bijkomen of stoppen moet er een herindeling plaatsvinden, waardoor het kan voorkomen dat nummers 2 alsnog promoveren of nummers 3 alsnog degraderen.

Inlichtingen
tjerkalbregtse@gmail.com

Groep A (+7 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1 Ed Eveleens32102,5
2 Simon Broos32102,5
3(D)Tjerk Albregtse31021,0
4(D)Shyam Balasubramanian30030,0


 Wit-ZwartUitslag
1Shyam Balasubramanian-Ed Eveleens0 - 1
2Simon Broos-Tjerk Albregtse1 - 0
3Shyam Balasubramanian-Simon Broos0 - 1
4Ed Eveleens-Tjerk Albregtse1 - 0
5Simon Broos-Ed Eveleens˝ - ˝
6Tjerk Albregtse-Shyam Balasubramanian1 - 0


Groep B (+6 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Vincent Goverse33003,0
2(P)Gerard Bilars31111,5
3 Sander van Gennip31111,5
4(D)Jan van de Donk30030,0


 Wit-ZwartUitslag
1Gerard Bilars-Jan van de Donk1 - 0
2Sander van Gennip-Vincent Goverse0 - 1
3Jan van de Donk-Sander van Gennip0 - 1
4Gerard Bilars-Vincent Goverse0 - 1
5Sander van Gennip-Gerard Bilars˝ - ˝
6Vincent Goverse-Jan van de Donk1 - 0


Groep C (+5 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Simon Dirkse32012,0
2 Louis Trautwein32012,0
3 René Poots31111,5
4(D)Kees Korving30120,5


 Wit-ZwartUitslag
1René Poots-Simon Dirkse1 - 0
2Louis Trautwein-Kees Korving1 - 0
3Kees Korving-Simon Dirkse0 - 1
4Louis Trautwein-René Poots1 - 0
5Simon Dirkse-Louis Trautwein1 - 0
6René Poots-Kees Korving˝ - ˝


Groep D (+4 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Eric Wagter33003,0
2 Edgar Huisman32012,0
3(D)Kees Venema31021,0
4(D)Wim Meijer30030,0


 Wit-ZwartUitslag
1Kees Venema-Eric Wagter0 - 1
2Edgar Huisman-Wim Meijer1 - 0
3Edgar Huisman-Kees Venema1 - 0
4Wim Meijer-Eric Wagter0 - 1
5Eric Wagter-Edgar Huisman1 - 0
6Kees Venema-Wim Meijer1 - 0


Groep E (+2,5 bonuspunt voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Jan Torenstra43013,0
2(P)Herman Zonderland43013,0
3 Adri Albregtse42022,0
4(D)Bert van der Willik41031,0
5(D)Marnix Paul41031,0


 Wit-ZwartUitslag
1Herman Zonderland-Adri Albregtse1 - 0
2Bert van der Willik-Jan Torenstra0 - 1
3Adri Albregtse-Marnix Paul0 - 1
4Adri Albregtse-Bert van der Willik1 - 0
5Jan Torenstra-Herman Zonderland1 - 0
6Bert van der Willik-Marnix Paul1 - 0
7Jan Torenstra-Adri Albregtse0 - 1
8Marnix Paul-Jan Torenstra0 - 1
9Herman Zonderland-Bert van der Willik1 - 0
10Marnix Paul-Herman Zonderland0 - 1


Groep F (+1,5 bonuspunt voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Bart van Cleef44004,0
2(P)Joop van Ham43013,0
3 Dolf Mulder41121,5
4 Hans Hendriks41031,0
5 Paul van Riet40130,5


 Wit-ZwartUitslag
1Joop van Ham-Hans Hendriks1 - 0
2Paul van Riet-Dolf Mulder˝ - ˝
3Bart van Cleef-Joop van Ham1 - 0
4Paul van Riet-Hans Hendriks0 - 1
5Dolf Mulder-Bart van Cleef0 - 1
6Joop van Ham-Paul van Riet1 - 0
7Hans Hendriks-Dolf Mulder0 - 1
8Hans Hendriks-Bart van Cleef0 - 1
9Bart van Cleef-Paul van Riet1 - 0
10Dolf Mulder-Joop van Ham0 - 1


Aanmeldingen – Lichess gebruikersnamen

 NaamLichess gebruikersnaam
1Tjerk AlbregtseCherkov9
2Simon Brooskania789
3Ed EveleensEdEveleens
4Shyam Balasubramanianthelittlekoning
5Sander van GennipMolurus
6Jan van de Donkjanvdonk
7Gerard Bilarsgeertb
8Vincent Goversevgoverse
9Kees KorvingKorving
10René PootsDelft1955
11Simon Dirksesimondirkseziggo
12Louis Trautweinpittrax
13Edgar HuismanPh1lh1ppoS
14Kees VenemaVenemacp
15Eric WagterSam1966
16Wim Meijerwimmeijer
17Adri Albregtseadrialbregtse
18Jan TorenstraJan_Torenstra
19Herman Zonderlandhzfd
20Bert van der Willikpinkelman
21Marnix Paulmarni0
22Bart van CleefBartjedelft
23Paul van Rietgijs12
24Hans Hendrikshansh249
25Joop van HamJoopvanHam
26Dolf MulderDolfius


Uitgebreide instructies

1. Maak een account aan op Lichess.org
Als je al een account hebt kun je gewoon inloggen op https://lichess.org/ . Heb je nog geen account, dan kun je dit doen door deze link te volgen: https://lichess.org/signup . Rechtsboven kun je desgewenst de taal veranderen in Nederlands door op het op het tandwiel te klikken. Kies een gebruikersnaam en wachtwoord, geef je emailadres op en ga akkoord met de voorwaarden en bevestig door op de knop registreren te klikken. Jouw account is nu actief, en je kan inloggen. Deelname is gratis.

2. Meld je op lichess aan bij het Team "Delftse Schaakclub"
Doe dit via https://lichess.org/team/delftse-schaakclub . Dit maakt het gemakkelijker om elkaar te vinden en uit te dagen. De aanmelding moet goedgekeurd worden, dus dit kan enige tijd duren.

3. Aan-/afmelden online voorjaarscompetitie
Meld je indien nodig uiterlijk op vrijdag om 19:00 uur aan of af voor de eerstvolgende vierkamp. Doe dit door een email te sturen naar tjerkalbregtse@gmail.com.

4. Indeling en afspraak maken
Speel de partij op de ingedeelde dag om 19:45 uur of spreek onderling een andere datum en tijd af. Het is aan te raden om dat zo snel mogelijk af te spreken, zodat de partij binnen een week afgerond is.

5. Uitdagen voor een partij
De witspeler daagt de zwartspeler op de volgende manier uit.

a.) Ga naar https://lichess.org/ en log in met je gebruikersnaam en wachtwoord.

b.) Klik op de zoekfunctie (het vergrootglas) rechts bovenin.

c.) Typ de gebruikersnaam van de zwartspeler in het tekstvak en druk op Enter.

d.) Klik op het symbool ("Uitdagen voor een partij") met de gekruiste degens.
LET OP: Er zijn twee knoppen met gekruiste degens: een algemene "uitdagingenknop" rechtsboven en een kleiner knopje om specifiek je tegenstander uit te dagen. Het kleinere knopje dat je moet hebben staat tussen 5 andere symbooltjes in. Zie afbeelding:


 


e.) Selecteer onderstaande instellingen. Uiteraard kunnen er in onderling overleg ook andere instellingen besloten worden.
Variant: Standaard
Speelduur: Live
Minuten per speler: 75
Seconden extra per zet: 20
Met rating
Kleur: Wit

6. Uitslag doorgeven
Geef de uitslag door door een email te sturen naar tjerkalbregtse@gmail.com of door op dit bericht te reageren.

Onderwerp: Online Voorjaarscompetitie: uitslagen en eindstanden eerste vierkampen
Tjerk

Antwoorden: 1
Bekeken: 1130

Online Voorjaarscompetitie: uitslagen en eindstanden eerste vierkampen 30-01-2021 17:46 Forum: Interne competitie

De eerste vierkampen van de voorjaarscompetitie zitten erop. In de meeste groepen spande het erom in de derde en laatste ronde en werd er nog volop gestreden voor promotie en handhaving en tegen degradatie. Voor veel schakers komt het niet zo vaak voor dat zij in een situatie zitten waarin per se gewonnen moet worden, dus dan geeft dat een leuke extra dimensie aan het spel.

Groep A (+7 bonuspunten voor voorjaarsstand)

In groep A zat Tjerk in die situatie. Hij moest winnen van Simon Broos om niet te degraderen, maar het spel ging in een vrij nauwkeurige partij redelijk gelijk op. Het remiseaanbod van Simon moest afgeslagen worden, waarna beide spelers in tijdnood belandden. Foutjes over en weer, maar uiteindelijk maakte Simon een echte blunder, waarna de partij (zie https://lichess.org/GWEb4QB1H2JG) beslist was. Zo won Tjerk na een nederlaag met wit in de eerste ronde toch nog de groep.

Voor Sander betekende de overwinning van Tjerk het voorlopige afscheid van groep A, want zijn remise tegen Jan was niet genoeg om Simon Broos voor te blijven. Op onderling resultaat blijft Simon behouden voor groep A. Sander en Jan degraderen.

PosP/DNaamParWRVPt
1 Tjerk Albregtse32012,0
2 Simon Broos31111,5
3(D)Sander van Gennip31111,5
4(D)Jan van de Donk30211,0


 Wit-ZwartUitslag
1Jan van de Donk-Simon Broos˝ - ˝
2Tjerk Albregtse-Sander van Gennip0 - 1
3Simon Broos-Sander van Gennip1 - 0
4Jan van de Donk-Tjerk Albregtse0 - 1
5Tjerk Albregtse-Simon Broos1 - 0
6Sander van Gennip-Jan van de Donk˝ - ˝


Groep B (+6 bonuspunten voor voorjaarsstand)

In groep B was Ed Eveleens al zeker van de eerste plaats. Ook Kees Korving wist al waar hij aan toe was en kon niet meer ontkomen aan degradatie. Het onderlinge duel eindigde onbeslist.

Shyam Balasubramanian zou met de zwarte stukken genoeg aan remise hebben tegen Gerard Bilars. Toch koos hij dapper voor de Konings-Indische verdediging. Het werd een wilde partij met een sterk zwart paard op c5, een oprukkende witte h-pion en een tactische wending waarin het sterke zwarte paard een glansrol vervulde en de koningin van Gerard het moest bekopen: https://lichess.org/0DkLbW4F/black. Na winst in groep B van de Najaarscompetitie volgt nu dus promotie naar groep A van de Voorjaarscompetitie voor Shyam. Zouden zijn successen een vervolg krijgen op het allerhoogste podium?

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Ed Eveleens32102,5
2(P)Shyam Balasubramanian32012,0
3 Gerard Bilars31021,0
4(D)Kees Korving30120,5


 Wit-ZwartUitslag
1Ed Eveleens-Shyam Balasubramanian1 - 0
2Kees Korving-Gerard Bilars0 - 1
3Shyam Balasubramanian-Kees Korving1 - 0
4Ed Eveleens-Gerard Bilars1 - 0
5Gerard Bilars-Shyam Balasubramanian0 - 1
6Kees Korving-Ed Eveleens˝ - ˝


Groep C (+5 bonuspunten voor voorjaarsstand)

René moest winnen van Vincent om de eerste plek van hem over te nemen en te promoveren. Hij koos voor het Londense systeem, maar ging op zet 5 in de fout door Dxb2 gevolgd door Dxc3 toe te laten. Het was snel afgelopen toen hij op zet 13 ook zijn dame liet vangen. Vincent wint daardoor groep C met een maximale score van 3 uit 3!

Ook Edgar moest winnen om degradatie te voorkomen in groep C. Hij ging echter onderuit tegen Simon Dirkse, die daarmee zijn plek in groep C handhaaft.

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Vincent Goverse33003,0
2 René Poots31111,5
3 Simon Dirkse31111,5
4(D)Edgar Huisman30030,0


 Wit-ZwartUitslag
1Vincent Goverse-Edgar Huisman1 - 0
2Simon Dirkse-René Poots˝ - ˝
3Edgar Huisman-René Poots0 - 1
4Vincent Goverse-Simon Dirkse1 - 0
5Simon Dirkse-Edgar Huisman1 - 0
6René Poots-Vincent Goverse0 - 1


Groep D (+4 bonuspunten voor voorjaarsstand)

In groep D ging het nergens meer om. Groepswinnaar Louis Trautwein remiseerde tegen Eric Wagter en degradant Adri Albregtse verloor ook zijn laatste partij van Kees Venema.

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Louis Trautwein32102,5
2 Kees Venema32012,0
3 Eric Wagter31111,5
4(D)Adri Albregtse30030,0


 Wit-ZwartUitslag
1Adri Albregtse-Louis Trautwein0 - 1
2Eric Wagter-Kees Venema0 - 1
3Louis Trautwein-Kees Venema1 - 0
4Adri Albregtse-Eric Wagter0 - 1
5Eric Wagter-Louis Trautwein˝ - ˝
6Kees Venema-Adri Albregtse1 - 0


Groep E (+3 bonuspunt voor voorjaarsstand)

In groep E is Wim Meijer naar eigen zeggen boven zichzelf uitgestegen. Hij moest Jan Torenstra met de zwarte stukken verslaan om groepswinnaar te worden en deed dat ook na een zinderend eindspel met twee torens voor beide spelers: https://lichess.org/ClQGMPnc/black.

Bart van Cleef won met zwart van Paul van Riet, maar het was van tevoren al bekend dat dit niet genoeg zou zijn om degradatie te ontlopen.

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Wim Meijer32102,5
2 Jan Torenstra32012,0
3(D)Bart van Cleef31111,5
4(D)Paul van Riet30030,0


 Wit-ZwartUitslag
1Bart van Cleef-Wim Meijer˝ - ˝
2Jan Torenstra-Paul van Riet1 - 0
3Wim Meijer-Paul van Riet1 - 0
4Bart van Cleef-Jan Torenstra0 - 1
5Jan Torenstra-Wim Meijer0 - 1
6Paul van Riet-Bart van Cleef0 - 1


Groep F (+1,5 bonuspunt voor voorjaarsstand)

In groep F won Herman Zonderland ook zijn vierde partij en is daarmee overtuigend groepswinnaar geworden met de maximale score van 4 uit 4.

Hans Hendriks had nog een sprankje hoop op promotie nadat hij Joop van Ham had verslagen en voorbij was gegaan.

Bert van der Willik had echter genoeg aan een halfje tegen Dolf Mulder. Toen Bert in betere stand ook nog een paard kon winnen koos hij toch voor de veiligere optie met zetherhaling en stelde daarmee zijn promotieplek veilig.

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Herman Zonderland44004,0
2(P)Bert van der Willik41212,0
3 Hans Hendriks42022,0
4 Joop van Ham41121,5
5 Dolf Mulder40130,5


 Wit-ZwartUitslag
1Bert van der Willik-Joop van Ham˝ - ˝
2Herman Zonderland-Hans Hendriks1 - 0
3Joop van Ham-Dolf Mulder1 - 0
4Hans Hendriks-Bert van der Willik0 - 1
5Dolf Mulder-Hans Hendriks0 - 1
6Joop van Ham-Herman Zonderland0 - 1
7Herman Zonderland-Dolf Mulder1 - 0
8Bert van der Willik-Herman Zonderland0 - 1
9Hans Hendriks-Joop van Ham1 - 0
10Dolf Mulder-Bert van der Willik˝ - ˝


Voorjaarsstand na eerste vierkampen

 NaamScoreBonusTotaal
1Tjerk Albregtse ( Cherkov9 )2,07,09,0
2Ed Eveleens ( EdEveleens )2,56,08,5
3Sander van Gennip ( Molurus )1,57,08,5
4Simon Broos ( kania789 )1,57,08,5
5Vincent Goverse ( vgoverse )3,05,08,0
6Shyam Balasubramanian ( thelittlekoning )2,06,08,0
7Jan van de Donk ( janvdonk )1,07,08,0
8Gerard Bilars ( geertb )1,06,07,0
9Louis Trautwein ( pittrax )2,54,06,5
10René Poots ( Delft1955 )1,55,06,5
11Simon Dirkse ( simondirkseziggo )1,55,06,5
12Kees Korving ( Korving )0,56,06,5
13Kees Venema ( venemacp )2,04,06,0
14Herman Zonderland ( hzfd )4,01,55,5
15Wim Meijer ( wimmeijer )2,53,05,5
16Eric Wagter ( Sam1966 )1,54,05,5
17Jan Torenstra ( Jan_Torenstra )2,03,05,0
18Edgar Huisman ( Ph1lh1ppoS )0,05,05,0
19Bart van Cleef ( Bartjedelft )1,53,04,5
20Adri Albregtse ( adrialbregtse )0,04,04,0
21Hans Hendriks ( hansh249 )2,01,53,5
22Bert van der Willik ( pinkelman )2,01,53,5
23Joop van Ham ( JoopvanHam )1,51,53,0
24Paul van Riet ( gijs12 )0,03,03,0
25Dolf Mulder ( Dolfius )0,51,52,0

Onderwerp: Online Voorjaarscompetitie (V1-V2-V3): 11 t/m 28 januari
Tjerk

Antwoorden: 5
Bekeken: 1685

Uitslagen en tussenstanden online voorjaarscompetitie (V2) 23-01-2021 13:28 Forum: Interne competitie

Groep A
Simon Broos speelde een sublieme partij met wit tegen Sander van Gennip en sleepte een vol punt binnen. Hij neemt daardoor de leiding in groep A over met 1˝ uit 2. Ook Tjerk Albregtse speelde een alleraardigste pot en won met zwart van Jan van de Donk.

Iedereen kan nog degraderen in groep A, dus de laatste ronde zal spannend worden!
Voor Jans enige kans op handhaving is winst op Sander noodzakelijk en moet Simon van Tjerk winnen.
Tjerk heeft het nog in eigen hand, maar moet dan wel van Simon winnen om zeker te zijn van handhaving in groep A.
Ook Sander moet nog uitkijken en moet winnen van Jan om helemaal zeker te zijn van handhaving.
Zelfs Simon kan nog degraderen als het tegenzit, maar is bij remise tegen Tjerk wel zeker van groepswinst.

Groep B
Shyam Balasubramanian won met wit van Kees Korving en Ed Eveleens won ook zijn tweede partij met wit door Gerard Bilars te verslaan.

Ed is al zeker van promotie en de strijd om de andere promotieplek zal beslecht worden in de partij Gerard - Shyam, waarbij remise dus genoeg is voor Shyam, omdat het onderlinge resultaat in dat geval in het voordeel van de zwartspeler is.
Voor Kees Korving is er helaas geen mogelijkheid om degradatie te ontlopen. Hij kan qua puntenaantal nog op gelijke hoogte komen met Shyam of Gerard, maar omdat beiden tweemaal met zwart spelen in deze groep hebben zij het voordeel ten opzichte van de twee witpartijen van Kees.

Groep C
In de "groep des doods" - aldus Herman Zonderland - won René Poots met zwart van Edgar Huisman en won Vincent Goverse opnieuw met wit, dit keer van Simon Dirkse.

Edgar en Simon strijden onderling tegen degradatie, waarbij Simon genoeg heeft aan remise.
René en Vincent strijden onderling om de eerste plaats en dus promotie, waarbij René moet winnen, maar wel het voordeel van de witte stukken heeft.

Groep D
In groep D won Louis Trautwein van Kees Venema in de strijd om de leiding. Eric Wagter knokte zich terug in de groep door Adri Albregtse met zwart te verslaan.

Louis is al groepswinnaar, want met zijn twee zwartpartijen en winst op Kees is hij niet meer in te halen. Curieus is dat ook de degradant al vaststaat. Adri kan door zijn twee witpartijen en verlies van Eric niet meer van de laatste plaats vandaan komen. In de laatste ronde zal er dus alleen nog om punten voor de totale voorjaarsstand gespeeld worden.

Groep E
Wim Meijer won van Paul van Riet en Jan Torenstra pakte opnieuw een punt, dit keer tegen Bart van Cleef.
Daarmee is al zeker dat Paul van Riet en Bart van Cleef degraderen, want Wim Meijer is met zijn twee zwartpartijen veilig. Wim kan dus onbezorgd strijden voor groepswinst en dus promotie. Daarvoor zal hij wel Jan Torenstra met zwart moeten verslaan.

Groep F
In de groep van 5 won kersverse Opa Zonderland ook zijn tweede en derde partij. Joop van Ham en Dolf Mulder waren niet in staat hem van zijn roze wolk te stoten. Bert van der Willik won van Hans Hendriks, maar Hans won op zijn beurt wel van Dolf.

Herman is met 3 uit 3 zeker van promotie en kan alleen nog voorbijgestreefd worden door Bert van der Willik, die er dus het beste voorstaat om de andere promotieplaats in te nemen. Joop van Ham heeft ook nog een goede kans op promotie, want hij zou bij gelijke stand met Bert het voordeel hebben doordat hij met zwart remise speelde tegen Bert. Ook Hans heeft nog een kansje op promotie. Daarvoor moet hij wel winnen van Joop en duimen dat Bert tweemaal verliest.

Groep A (+5 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1 Simon Broos21101,5
2 Sander van Gennip21011,0
3(D)Tjerk Albregtse21011,0
4(D)Jan van de Donk20110,5


 Wit-ZwartUitslag
1Jan van de Donk-Simon Broos˝ - ˝
2Tjerk Albregtse-Sander van Gennip0 - 1
3Simon Broos-Sander van Gennip1 - 0
4Jan van de Donk-Tjerk Albregtse0 - 1
5Tjerk Albregtse-Simon Brooswo 27-01
6Sander van Gennip-Jan van de Donkma 25-01


Groep B (+4 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Ed Eveleens22002,0
2(P)Shyam Balasubramanian21011,0
2 Gerard Bilars21011,0
4(D)Kees Korving20020,0


 Wit-ZwartUitslag
1Ed Eveleens-Shyam Balasubramanian1 - 0
2Kees Korving-Gerard Bilars0 - 1
3Shyam Balasubramanian-Kees Korving1 - 0
4Ed Eveleens-Gerard Bilars1 - 0
5Gerard Bilars-Shyam Balasubramanianma 25-01
6Kees Korving-Ed Eveleenswo 27-01


Groep C (+3 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Vincent Goverse22002,0
2 René Poots21101,5
3 Simon Dirkse20110,5
4(D)Edgar Huisman20020,0


 Wit-ZwartUitslag
1Vincent Goverse-Edgar Huisman1 - 0
2Simon Dirkse-René Poots˝ - ˝
3Edgar Huisman-René Poots0 - 1
4Vincent Goverse-Simon Dirkse1 - 0
5Simon Dirkse-Edgar Huismanma 25-01
6René Poots-Vincent Goversewo 27-01


Groep D (+2 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Louis Trautwein22002,0
2 Kees Venema21011,0
3 Eric Wagter21011,0
4(D)Adri Albregtse20020,0


 Wit-ZwartUitslag
1Adri Albregtse-Louis Trautwein0 - 1
2Eric Wagter-Kees Venema0 - 1
3Louis Trautwein-Kees Venema1 - 0
4Adri Albregtse-Eric Wagter0 - 1
5Eric Wagter-Louis Trautweindi 26-01
6Kees Venema-Adri Albregtsema 25-01


Groep E (+1 bonuspunt voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Jan Torenstra22002,0
2 Wim Meijer21101,5
3(D)Bart van Cleef20110,5
4(D)Paul van Riet20020,0


 Wit-ZwartUitslag
1Bart van Cleef-Wim Meijer˝ - ˝
2Jan Torenstra-Paul van Riet1 - 0
3Wim Meijer-Paul van Riet1 - 0
4Bart van Cleef-Jan Torenstra0 - 1
5Jan Torenstra-Wim Meijerdi 26-01
6Paul van Riet-Bart van Cleefwo 27-01


Groep F

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Herman Zonderland33003,0
2(P)Bert van der Willik21101,5
3 Joop van Ham31111,5
4 Hans Hendriks31021,0
5 Dolf Mulder30030,0


 Wit-ZwartUitslag
1Bert van der Willik-Joop van Ham˝ - ˝
2Herman Zonderland-Hans Hendriks1 - 0
3Joop van Ham-Dolf Mulder1 - 0
4Hans Hendriks-Bert van der Willik0 - 1
5Dolf Mulder-Hans Hendriks0 - 1
6Joop van Ham-Herman Zonderland0 - 1
7Herman Zonderland-Dolf Mulder1 - 0
8Bert van der Willik-Herman Zonderlandma 25-01
9Hans Hendriks-Joop van Hamma 25-01
10Dolf Mulder-Bert van der Willikwo 27-01

Onderwerp: Online Voorjaarscompetitie (V1-V2-V3): 11 t/m 28 januari
Tjerk

Antwoorden: 5
Bekeken: 1685

Uitslagen en tussenstanden online voorjaarscompetitie (V1) 17-01-2021 10:45 Forum: Interne competitie

Groep A
Sander van Gennip, tot nu toe altijd dominant in de online competities tijdens de lockdown, ging ook in de eerste ronde van de voorjaarscompetitie voortvarend van start door met zwart van Tjerk Albregtse te winnen. Jan van de Donk en Simon Broos deden wat de bookmakers al voorspelden en deelden het punt.

Groep B
Ervaren nieuwelingen Kees Korving en Gerard Bilars speelden hun eerste online klassieke partij tegen elkaar. Laatstgenoemde won met zwart na een blunder van Kees. Ed Eveleens won met wat geluk van Shyam Balasubramanian, kersverse najaarskampioen van de B-groep.

Groep C
In de "groep des doods" - aldus Herman Zonderland - kan alles gebeuren. Het werd niets voor Edgar Huisman, die met zijn alles-of-niets-mentaliteit verloor van Vincent Goverse. Simon Dirkse en René Poots deelden in een DSC-6-onderonsje het punt, maar of dat er zo vredelievend aan toe ging als het klinkt valt te betwijfelen.

Groep D
In groep D waren het de zwartspelers die meteen de groep naar hun hand zetten. Louis Trautwein won van Adri Albregtse en Kees Venema zette in een spannend eindspel Eric Wagter opzij.

Groep E
Jan Torenstra won met wit van Paul van Riet. Met twee degradatieplaatsen in deze groep zal het voor Paul zaak zijn om minimaal 1˝ punt te scoren in de twee resterende partijen. Bart van Cleef en Wim Meijer deelden het punt.

Groep F
In de groep van 5 moest Joop van Ham twee keer aantreden deze week. Hij zal niet ontevreden zijn over het resultaat, want met een halfje tegen Bert en een overwinning op Dolf heeft hij een goede uitgangspositie voor een van de twee promotieplaatsen verworven. Herman Zonderland ging ook goed van start door met wit van Hans Hendriks te winnen.

Groep A (+5 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1 Sander van Gennip11001,0
2 Simon Broos10100,5
3(D)Jan van de Donk10100,5
4(D)Tjerk Albregtse10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Jan van de Donk-Simon Broos˝ - ˝
2Tjerk Albregtse-Sander van Gennip0 - 1
3Simon Broos-Sander van Gennipma 18-01
4Jan van de Donk-Tjerk Albregtsema 18-01
5Tjerk Albregtse-Simon Broosma 25-01
6Sander van Gennip-Jan van de Donkma 25-01


Groep B (+4 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Gerard Bilars11001,0
2(P)Ed Eveleens11001,0
3 Shyam Balasubramanian10010,0
4(D)Kees Korving10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Ed Eveleens-Shyam Balasubramanian1 - 0
2Kees Korving-Gerard Bilars0 - 1
3Shyam Balasubramanian-Kees Korvingma 18-01
4Ed Eveleens-Gerard Bilarsdi 19-01
5Gerard Bilars-Shyam Balasubramanianma 25-01
6Kees Korving-Ed Eveleenswo 27-01


Groep C (+3 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Vincent Goverse11001,0
2 René Poots10100,5
3 Simon Dirkse10100,5
4(D)Edgar Huisman10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Vincent Goverse-Edgar Huisman1 - 0
2Simon Dirkse-René Poots˝ - ˝
3Edgar Huisman-René Pootsdi 19-01
4Vincent Goverse-Simon Dirksedi 19-01
5Simon Dirkse-Edgar Huismanma 25-01
6René Poots-Vincent Goversewo 27-01


Groep D (+2 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Kees Venema11001,0
2 Louis Trautwein11001,0
3 Adri Albregtse10010,0
4(D)Eric Wagter10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Adri Albregtse-Louis Trautwein0 - 1
2Eric Wagter-Kees Venema0 - 1
3Louis Trautwein-Kees Venemadi 19-01
4Adri Albregtse-Eric Wagterma 18-01
5Eric Wagter-Louis Trautweindi 26-01
6Kees Venema-Adri Albregtsema 25-01


Groep E (+1 bonuspunt voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Jan Torenstra11001,0
2 Wim Meijer10100,5
3(D)Bart van Cleef10100,5
4(D)Paul van Riet10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Bart van Cleef-Wim Meijer˝ - ˝
2Jan Torenstra-Paul van Riet1 - 0
3Wim Meijer-Paul van Rietdi 19-01
4Bart van Cleef-Jan Torenstradi 19-01
5Jan Torenstra-Wim Meijerdi 26-01
6Paul van Riet-Bart van Cleefwo 27-01


Groep F

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Joop van Ham21101,5
2(P)Herman Zonderland11001,0
3 Bert van der Willik10100,5
4 Hans Hendriks10010,0
5 Dolf Mulder10010,0


 Wit-ZwartUitslag
1Bert van der Willik-Joop van Ham˝ - ˝
2Herman Zonderland-Hans Hendriks1 - 0
3Joop van Ham-Dolf Mulder1 - 0
4Hans Hendriks-Bert van der Willikma 18-01
5Dolf Mulder-Hans Hendriksdi 19-01
6Joop van Ham-Herman Zonderlandwo 20-01
7Herman Zonderland-Dolf Muldervr 22-01
8Bert van der Willik-Herman Zonderlandma 25-01
9Hans Hendriks-Joop van Hamma 25-01
10Dolf Mulder-Bert van der Willikwo 27-01

Onderwerp: Henk Stipdonk en Gert Legemaat rollen als Oliebollenkampioenen het nieuwe jaar in
Tjerk

Antwoorden: 0
Bekeken: 760

Henk Stipdonk en Gert Legemaat rollen als Oliebollenkampioenen het nieuwe jaar in 17-01-2021 10:16 Forum: Toernooien & activiteiten

Het was leuk om elkaar weer eens te zien, weliswaar achter de webcam, tijdens de goed bezochte nieuwjaarstoost via Zoom die werd uitgebracht door voorzitter Ted Barendse. Aansluitend volgden twee Oliebollentoernooien.

Gert Legemaat blitzende Oliebol van DSC
Bij de blitz-versie was Joost Michielsen helaas iets te laat, waardoor hij in ronde 1 een bye kreeg die een halve punt waard was. Gert Legemaat won alle partijen en hield Joost van zich af door hem in hun onderlinge partij op remise te houden. Toen het toernooi na de zesde ronde abrupt tot een einde kwam omdat er geen indeling meer mogelijk was, betekende dit een eerste plaats voor Gert met 5˝ uit 6, gevolgd door Joost met 5 uit 6 en derde werd Jouke van Gosliga met 4 uit 6. De volledige eindstand is te vinden op https://lichess.org/swiss/SmmpRKqM.

Henk Stipdonk rappe Oliebol van DSC
De rapid-versie kon gelukkig wel volledig uitgespeeld worden. Henk Stipdonk kwam ook te laat binnen voor ronde 1, maar scoorde drie overwinningen op rij, waardoor hij met 3˝ uit 4 de laatste ronde inging. Sander van Gennip (Molurus) en Ed Eveleens hadden op dat moment 3 uit 4. Sander was namelijk verslagen door Ed, die op zijn beurt weer verloren had van Henk Stipdonk. Victor van der Kloet stond op 2˝ uit 4 en deed dus ook nog mee voor de podiumplaatsen. De laatste ronde beloofde dus een spannende te worden met Henk - Sander en Ed - Victor op het programma. Victor won knap van Ed en werd daarmee derde. Henk hield Sander op remise en stelde zijn titel rappe Oliebol van DSC daarmee veilig. De volledige eindstand is te vinden op https://lichess.org/swiss/z8YhxBLt.

Onderwerp: Online Voorjaarscompetitie (V1-V2-V3): 11 t/m 28 januari
Tjerk

Antwoorden: 5
Bekeken: 1685

Online Voorjaarscompetitie (V1-V2-V3): 11 t/m 28 januari 07-01-2021 22:24 Forum: Interne competitie

Als alternatief voor de interne competitie wordt er van januari t/m juni wekelijks een ronde in de Online Voorjaarscompetitie gespeeld.

Meedoen!? Welkom!
Meld je aan door een mail te sturen naar tjerkalbregtse@gmail.com met de speeldag van jouw voorkeur en de dagen in de week (ma t/m do) waarop je beschikbaar bent (minimaal 2!). De indeling vindt zo veel mogelijk op de speeldag van jouw voorkeur plaats, maar is ook afhankelijk van de beschikbaarheid van je tegenstander in die week. Je ontvangt elk weekend een mail met indeling en instructies. Deze zijn ook op het forum te vinden.

Format
• Wekelijkse partij
• Enkelrondige vierkampen (drie partijen verdeeld over drie weken)
• Promotie-/degradatieregeling
• Indeling: op basis van doorgegeven voorkeursdagen (onderling andere afspraken mogelijk)
• Speeldagen: maandag t/m donderdag (op basis van beschikbaarheid)
• Starttijd: 19:45 uur
• Speeltempo: 75 minuten + 20 seconden
• Elkaar uitdagen via Lichess

Toelichting
Het promotie-/degradatiesysteem is zo ingericht dat iedereen op korte termijn ergens voor speelt, namelijk voor promotie of tegen degradatie! Ook wordt op deze manier gegarandeerd dat iedereen minimaal twee nieuwe tegenstanders treft in de vierkamp daarna.

Drie partijen betekent dat per groep twee spelers twee keer met zwart spelen en twee spelers twee keer met wit spelen. In de volgende vierkamp zal dit zo veel mogelijk andersom ingedeeld worden, zodat uiteindelijk iedereen ongeveer evenveel wit- als zwartpartijen speelt. De zwartspelers krijgen wat voordeeltjes bij het bepalen van de eindstand.

De eindstand in een groep wordt bepaald door achtereenvolgens:
- totaal aantal behaalde punten
- indien gelijk: aantal gespeelde zwartpartijen
- indien gelijk: onderling resultaat
- indien remise: zwartspeler

Voorjaarsstand
Aan het eind van het seizoen moet er natuurlijk een eindstand en dus ook een kampioen bepaald worden. Voor de kampioen en voor andere goede presteerders liggen aan het einde van het seizoen kleine prijzen zoals consumptiebonnen klaar.
In elke vierkamp zijn punten te verdienen die meegenomen worden naar de eindstand. Dit is het aantal behaalde bordpunten plus de bonuspunten die bij de groep horen waarin de deelnemer speelde. Hoe hoger de groep, hoe hoger het aantal bonuspunten.
(Voorbeeld: Een score van 3 uit 3 in groep B levert 3 + 4 bonuspunten = 7 punten op. Dit is evenveel als een score van 2 uit 3 in groep A, dat 2 + 5 bonuspunten = 7 punten oplevert.)

NB: Bij een aantal deelnemers dat niet deelbaar is door 4 zal de laatste groep (of zullen de laatste twee of drie groepen) uit 5 personen bestaan, waaruit twee spelers promoveren (en twee degraderen indien mogelijk). Er worden dan vier partijen gespeeld door de deelnemers in drie weken.

NB2: Als het aantal deelnemers na een vierkamp wijzigt doordat er deelnemers bijkomen of stoppen moet er een herindeling plaatsvinden, waardoor het kan voorkomen dat nummers 2 alsnog promoveren of nummers 3 alsnog degraderen.

Inlichtingen
tjerkalbregtse@gmail.com

Groep A (+5 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1 Tjerk Albregtse32012,0
2 Simon Broos31111,5
3(D)Sander van Gennip31111,5
4(D)Jan van de Donk30211,0


 Wit-ZwartUitslag
1Jan van de Donk-Simon Broos˝ - ˝
2Tjerk Albregtse-Sander van Gennip0 - 1
3Simon Broos-Sander van Gennip1 - 0
4Jan van de Donk-Tjerk Albregtse0 - 1
5Tjerk Albregtse-Simon Broos1 - 0
6Sander van Gennip-Jan van de Donk˝ - ˝


Groep B (+4 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Ed Eveleens32102,5
2(P)Shyam Balasubramanian32012,0
3 Gerard Bilars31021,0
4(D)Kees Korving30120,5


 Wit-ZwartUitslag
1Ed Eveleens-Shyam Balasubramanian1 - 0
2Kees Korving-Gerard Bilars0 - 1
3Shyam Balasubramanian-Kees Korving1 - 0
4Ed Eveleens-Gerard Bilars1 - 0
5Gerard Bilars-Shyam Balasubramanian0 - 1
6Kees Korving-Ed Eveleens˝ - ˝


Groep C (+3 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Vincent Goverse33003,0
2 René Poots31111,5
3 Simon Dirkse31111,5
4(D)Edgar Huisman30030,0


 Wit-ZwartUitslag
1Vincent Goverse-Edgar Huisman1 - 0
2Simon Dirkse-René Poots˝ - ˝
3Edgar Huisman-René Poots0 - 1
4Vincent Goverse-Simon Dirkse1 - 0
5Simon Dirkse-Edgar Huisman1 - 0
6René Poots-Vincent Goverse0 - 1


Groep D (+2 bonuspunten voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Louis Trautwein32102,5
2 Kees Venema32012,0
3 Eric Wagter31111,5
4(D)Adri Albregtse30030,0


 Wit-ZwartUitslag
1Adri Albregtse-Louis Trautwein0 - 1
2Eric Wagter-Kees Venema0 - 1
3Louis Trautwein-Kees Venema1 - 0
4Adri Albregtse-Eric Wagter0 - 1
5Eric Wagter-Louis Trautwein˝ - ˝
6Kees Venema-Adri Albregtse1 - 0


Groep E (+1 bonuspunt voor voorjaarsstand)

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Wim Meijer32102,5
2 Jan Torenstra32012,0
3(D)Bart van Cleef31111,5
4(D)Paul van Riet30030,0


 Wit-ZwartUitslag
1Bart van Cleef-Wim Meijer˝ - ˝
2Jan Torenstra-Paul van Riet1 - 0
3Wim Meijer-Paul van Riet1 - 0
4Bart van Cleef-Jan Torenstra0 - 1
5Jan Torenstra-Wim Meijer0 - 1
6Paul van Riet-Bart van Cleef0 - 1


Groep F

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Herman Zonderland44004,0
2(P)Bert van der Willik41212,0
3 Hans Hendriks42022,0
4 Joop van Ham41121,5
5 Dolf Mulder40130,5


 Wit-ZwartUitslag
1Bert van der Willik-Joop van Ham˝ - ˝
2Herman Zonderland-Hans Hendriks1 - 0
3Joop van Ham-Dolf Mulder1 - 0
4Hans Hendriks-Bert van der Willik0 - 1
5Dolf Mulder-Hans Hendriks0 - 1
6Joop van Ham-Herman Zonderland0 - 1
7Herman Zonderland-Dolf Mulder1 - 0
8Bert van der Willik-Herman Zonderland0 - 1
9Hans Hendriks-Joop van Ham1 - 0
10Dolf Mulder-Bert van der Willik˝ - ˝


Aanmeldingen – Lichess gebruikersnamen
1. Sander van Gennip ( Molurus )
2. Simon Broos ( kania789 )
3. Jan van de Donk ( janvdonk )
4. Tjerk Albregtse ( Cherkov9 )
5. Ed Eveleens ( EdEveleens )
6. Kees Korving ( Korving )
7. Gerard Bilars ( geertb )
8. Shyam Balasubramanian ( thelittlekoning )
9. René Poots ( Delft1955 )
10. Simon Dirkse ( simondirkseziggo )
11. Vincent Goverse ( vgoverse )
12. Edgar Huisman ( Ph1lh1ppoS )
13. Kees Venema ( venemacp )
14. Louis Trautwein ( pittrax )
15. Adri Albregtse ( adrialbregtse )
16. Eric Wagter ( Sam1966 )
17. Jan Torenstra ( Jan_Torenstra )
18. Bart van Cleef ( Bartjedelft )
19. Paul van Riet ( gijs12 )
20. Wim Meijer ( wimmeijer )
21. Hans Hendriks ( hansh249 )
22. Dolf Mulder ( Dolfius )
23. Herman Zonderland ( hzfd )
24. Joop van Ham ( JoopvanHam )
25. Bert van der Willik ( pinkelman )


Uitgebreide instructies

1. Maak een account aan op Lichess.org
Als je al een account hebt kun je gewoon inloggen op https://lichess.org/ . Heb je nog geen account, dan kun je dit doen door deze link te volgen: https://lichess.org/signup . Rechtsboven kun je desgewenst de taal veranderen in Nederlands door op het op het tandwiel te klikken. Kies een gebruikersnaam en wachtwoord, geef je emailadres op en ga akkoord met de voorwaarden en bevestig door op de knop registreren te klikken. Jouw account is nu actief, en je kan inloggen. Deelname is gratis.

2. Meld je op lichess aan bij het Team "Delftse Schaakclub"
Doe dit via https://lichess.org/team/delftse-schaakclub . Dit maakt het gemakkelijker om elkaar te vinden en uit te dagen. De aanmelding moet goedgekeurd worden, dus dit kan enige tijd duren.

3. Aan-/afmelden online voorjaarscompetitie
Meld je indien nodig uiterlijk op vrijdag om 19:00 uur aan of af voor de eerstvolgende vierkamp. Doe dit door een email te sturen naar tjerkalbregtse@gmail.com.

4. Indeling en afspraak maken
Speel de partij op de ingedeelde dag om 19:45 uur of spreek onderling een andere datum en tijd af. Het is aan te raden om dat zo snel mogelijk af te spreken, zodat de partij binnen een week afgerond is.

5. Uitdagen voor een partij
De witspeler daagt de zwartspeler op de volgende manier uit.

a.) Ga naar https://lichess.org/ en log in met je gebruikersnaam en wachtwoord.

b.) Klik op de zoekfunctie (het vergrootglas) rechts bovenin.

c.) Typ de gebruikersnaam van de zwartspeler in het tekstvak en druk op Enter.

d.) Klik op het symbool ("Uitdagen voor een partij") met de gekruiste degens.
LET OP: Er zijn twee knoppen met gekruiste degens: een algemene "uitdagingenknop" rechtsboven en een kleiner knopje om specifiek je tegenstander uit te dagen. Het kleinere knopje dat je moet hebben staat tussen 5 andere symbooltjes in. Zie afbeelding:


 


e.) Selecteer onderstaande instellingen. Uiteraard kunnen er in onderling overleg ook andere instellingen besloten worden.
Variant: Standaard
Speelduur: Live
Minuten per speler: 75
Seconden extra per zet: 20
Met rating
Kleur: Wit

6. Uitslag doorgeven
Geef de uitslag door door een email te sturen naar tjerkalbregtse@gmail.com of door op dit bericht te reageren.

Overzicht van 1 tot 20 van 141 resultaten Pages (8): [1] 2 3 next » ... last »

Powered by Burning Board Lite 1.0.1 © 2001-2004 WoltLab GmbH Nedstat Basic - Gratis web site statistieken. Eigen homepage website teller