Delftse SchaakSite - eigendom van de Delftsche SchaakClub

DSC-H3 overtuigend kampioen na overwinning DD 3

DSC-H3 heeft gisteren middels een overtuigende 6-2 overwinning op DD 3 (de enige overgebleven concurrent) HSB 2B gewonnen. Met 30½ bordpunt uit 5 wedstrijden (dus 6,1 bordpunt gemiddeld per wedstrijd) was het team duidelijk een maatje te groot voor de rest.

De kampioenen van DSC-H3
De kampioenen van DSC-H3


Henk van den Bos speelde zijn tweede partij voor het derde. Hij won in het middenspel een pion, forceerde een vrijpion, en won zonder noemenswaardige problemen: 1-0.

Teamleider Corniel Nobel bracht de stand op 2-0. Hij won vroeg een kwaliteit, maar als het niet voor het missen van een mat-in-1 was, had het nog een stuk langer kunnen duren.


Jorick Laan speelde een stelling waarbij zijn tegenstander zijn koning de veiligheid dacht te vinden in het midden van het bord, terwijl Jorick lange rokade speelde. In de beschietingen die volgden bleek echter dat de pionnen storm richtings Joricks koning vrij ongevaarlijk waren, terwijl Jorick langzaam maar zeker het witte centrum openbrak. Dit was genoeg voor winst. 3-1.

Ahmad Diab Diaz speelde met wit een geweldige partij. In het middenspel overklaste hij zijn tegenstander volledig, hij liet een stuk hangen, kwam binnen op de h-lijn en zette zijn tegenstander fraai mat: 4-1.



Tom Broekhuizen stelde het kampioenschap veilig. In een voor de toeschouwer bizarre stelling met tegengestelde rokade en meerdere stukken van beide spelers op velden die op zijn minst ongebruikelijk waren, wist Tom een koningsaanval op te zetten. Helemaal nauwkeurig leek dit niet te gaan, maar zijn tegenstander wist het in ieder geval niet te pareren, waarna de 5-1 binnen was.

Als een-na-laatste was Sofya Blanter klaar. In het later middenspel van tegen stond ze een pion voor. Via een combinatie won ze nog een pion, en wikkelde af naar een loper­eindspel van ongelijke kleur. Met secuur spel wist ze dit te winnen: 6-1.


Arnt Veenstra worstelde de hele avond. Vroeg in de opening leverde hij een pion in, waarna hij bleef knokken. Zijn tegenstander echter ruilde langzaam maar zeker de meeste stukken af, snoepte nog een pion mee, en kwam een dubbel-loper eindspel uit. De twee pionnen extra kon Arnt niet meer stoppen: 6-2.

Individuele resultaten
Door de naweeŽn van de pandemie en de daarmee behorende team-samen­stellingen, speelden maar liefst 14 spelers 1 of meerdere wedstrijden voor dit team. Zeven van scoorden 100% en 10 scoorden beter dat je op basis van hun rating mocht verwachten.

 speleraan.pt%bordW-Werel.tpr
1Corniel Nobel55,0100%5,41,1240,2251934
2Jorick Laan33,0100%2,30,6640,2212055
3Henk van den Bos22,0100%2,00,3730,1862021
4Lars Visser22,0100%2,00,2650,1332140
5Sofya Blanter11,0100%2,00,2780,2782012
6Herman Zonderland11,0100%7,00,3260,3261733
7Christophe Rebreyend11,0100%8,00,2990,2991724
8Jouke van Goslinga32,583%1,00,3810,1271960
9Tom Broekhuizen32,583%4,70,7990,2661884
10Ahmad Diab Diaz43,075%5,50,7390,1851789
11Brent Dusseldorp32,067%5,3-0,109-0,0361731
12Arnt Veenstra52,550%5,8-1,249-0,2501574
13Alexander Bruschke21,050%2,5-0,551-0,2751572
14Rob Smits41,025%6,0-2,110-0,5281392

er zijn 12 reacties: lees | reageer




de Delftsche SchaakClub
de grootste, actiefste en gezelligste schaakclub van Delft

jeugd [ma 18:30-20:00]
Er is op 5 niveau's schaaktraining. Daar­na is er competitie, of een van de vele andere activiteiten.

senioren [ma 19:45-01:00]
De grote interne competitie heeft schakers van elk niveau. Ook zijn er veel andere activiteiten.

copyright
© 2002-2022 Delftsche SchaakClub

powered by
WoltLab GbR, Tjip BV & 2B Insite

software
FirstClassWebsite v1.6.1124.1
DSS v2.9.0701.1
WoltLab Burning Board
GNU WebChess

statistieken
Nedstat Basic  nedstat

disclaimer, privacy politiek, sitemap