Delftse SchaakSite

Tjerk Albregtse weer koploper online Voorjaarscompetitie: uitslagen en eindstanden groepsronde 4

Het was een tijdje geleden - na groepsronde 1 - dat Tjerk Albregtse aan kop stond in de online Voorjaarscompetitie. Nadat Ed Eveleens en vervolgens Simon Broos de kop overnamen is het nu weer Tjerk die, teruggekomen van een kort uitstapje naar groep B, de leiding overneemt.

Groep A (+7 bonuspunten voor voorjaarsstand)

In een spannende pot om de groepswinst en leiding in de voorjaarsstand leek Simon Broos de betere stelling te hebben uit de opening. De computer vindt dat echter wel meevallen en na het onnauwkeurige 32. Tc5 in het eindspel, dat een pion kost, ging het mis voor Simon: https://lichess.org/KANH1TQO#63.

Sander van Gennip won relatief eenvoudig van Vincent Goverse, maar dat beide heren zouden degraderen stond al vast.

PosP/DNaamParWRVPt
1 Tjerk Albregtse33003,0
2 Simon Broos31111,5
3(D)Sander van Gennip31111,5
4(D)Vincent Goverse30030,0


 Wit-ZwartUitslag
1Tjerk Albregtse-Sander van Gennip1 - 0
2Vincent Goverse-Simon Broos0 - 1
3Sander van Gennip-Simon Broos½ - ½
4Tjerk Albregtse-Vincent Goverse1 - 0
5Vincent Goverse-Sander van Gennip0 - 1
6Simon Broos-Tjerk Albregtse0 - 1


Groep B (+6 bonuspunten voor voorjaarsstand)

Kees Voorberg speelde volgens de computer een foutloze (!) partij en won verdiend van Ed Eveleens: https://lichess.org/qAJo8VCj/black. Beide heren waren al zeker van promotie en spelen de volgende ronde dus in groep A.

Gerard Bilars moest winnen om degradatie te ontlopen en deed dat ook door het dubieuze 4. ..., b4 in de opening van Simon Dirkse kundig af te straffen: https://lichess.org/h1flhclL#8.

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Kees Voorberg33003,0
2(P)Ed Eveleens31111,5
3 Gerard Bilars31021,0
4(D)Simon Dirkse30120,5


 Wit-ZwartUitslag
1Kees Voorberg-Simon Dirkse1 - 0
2Ed Eveleens-Gerard Bilars1 - 0
3Simon Dirkse-Ed Eveleens½ - ½
4Kees Voorberg-Gerard Bilars1 - 0
5Gerard Bilars-Simon Dirkse1 - 0
6Ed Eveleens-Kees Voorberg0 - 1


Groep C (+5 bonuspunten voor voorjaarsstand)

Kees Korving begon met slechts twee halfjes uit zes partijen in de eerste twee groepsrondes van deze competitie, maar heeft inmiddels de smaak van het online schaken te pakken. In zijn laatste zes wedstrijden gaf hij namelijk slechts twee halfjes prijs en won de rest van zijn partijen. Zo ook in deze laatste ronde van Eric Wagter. Dit betekent dat hij zich als een jojo van groep B naar D en weer terug omhoog heeft gewerkt. Als hij deze vorm vasthoudt, spint hij de volgende ronde zo door naar groep A.

Louis Trautwein handhaaft zich voor de derde achtereenvolgende keer knap in groep C door een halfje tegen Shyam Balasubramanian te pakken. Shyam valt daardoor samen met Eric terug naar groep D.

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Kees Korving32102,5
2 Louis Trautwein31111,5
3(D)Eric Wagter31021,0
4(D)Shyam Balasubramanian30211,0


 Wit-ZwartUitslag
1Shyam Balasubramanian-Eric Wagter0 - 1
2Kees Korving-Louis Trautwein1 - 0
3Kees Korving-Shyam Balasubramanian½ - ½
4Louis Trautwein-Eric Wagter1 - 0
5Eric Wagter-Kees Korving0 - 1
6Shyam Balasubramanian-Louis Trautwein½ - ½


Groep D (+3,5 bonuspunten voor voorjaarsstand)

Lars Visser heeft groep D volledig naar zijn hand gezet door ook routinier Jan van de Donk te kloppen en daardoor met een score van 4 uit 4 te eindigen. Uit zijn uitvoerige analyses blijkt wel dat hij de laatste tijd niet heeft stilgezeten en als schaker reuzensprongen maakt. Het is mooi dat hij erbij is en er wordt ongetwijfeld met hoge verwachtingen uitgekeken naar zijn prestaties in groep C.

Herman Zonderland heeft voor een mirakel gezorgd door in de laatste ronde zijn beide partijen te winnen van Edgar Huisman en René Poots. Een nog niet eerder voorgekomen situatie, waarin zowel Jan, Herman als Edgar op 2 uit 4 zijn geëindigd, kan op basis van onderling resultaat niet beslist worden, want Edgar won van Jan, Jan won van Herman en Herman won van Edgar. De positie in de voorjaarsstand moet daarom uitsluitsel bieden. Jan wordt daardoor tweede en Herman blijft vanwege zijn iets betere positie in de voorjaarsstand, nota bene op basis van zelf gescoorde punten, Edgar net voor.

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Lars Visser44004,0
2(P)Jan van de Donk42022,0
3 Herman Zonderland42022,0
4(D)Edgar Huisman42022,0
5(D)René Poots40040,0


 Wit-ZwartUitslag
1Herman Zonderland-Lars Visser0 - 1
2Edgar Huisman-Jan van de Donk1 - 0
3Lars Visser-René Poots1 - 0
4Jan van de Donk-Herman Zonderland1 - 0
5Lars Visser-Edgar Huisman1 - 0
6Edgar Huisman-René Poots1 - 0
7René Poots-Jan van de Donk0 - 1
8Jan van de Donk-Lars Visser0 - 1
9Herman Zonderland-Edgar Huisman1 - 0
10René Poots-Herman Zonderland0 - 1


Groep E (+3 bonuspunten voor voorjaarsstand)

In groep E is een heldere 3-2-1-0-eindstand ontstaan. Kees Venema promoveert overtuigend met 3 uit 3 door in de laatste ronde Jan Torenstra opzij te schuiven. Adri Albregtse eindigt met 2 uit 3 op de tweede plaats door met zwart van Bart van Cleef te winnen, die daardoor op 1 uit 3 eindigt. Jan Torenstra heeft het even niet en degradeert voor de tweede maal op rij. Hij mag zich daardoor de volgende ronde terugknokken in groep F.

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Kees Venema33003,0
2(P)Adri Albregtse32012,0
3 Bart van Cleef31021,0
4(D)Jan Torenstra30030,0


 Wit-ZwartUitslag
1Adri Albregtse-Jan Torenstra1 - 0
2Kees Venema-Bart van Cleef1 - 0
3Adri Albregtse-Kees Venema0 - 1
4Jan Torenstra-Bart van Cleef0 - 1
5Kees Venema-Jan Torenstra1 - 0
6Bart van Cleef-Adri Albregtse0 - 1


Groep F (+2 bonuspunten voor voorjaarsstand)

Wim Meijer heeft bewezen dat dat kan, want na twee degradaties op rij heeft hij met 2,5 uit 3 de winst in groep F op zijn naam geschreven. Dit betekent dat hij weer terug promoveert naar groep E. Een pijnlijke paardvork kostte Dolf Mulder de partij en de groepswinst: https://lichess.org/LEOGCgqA#54.

Paul van Riet won met zwart van Hans Hendriks, maar beide heren waren helaas al zeker van de degradatieplaatsen.

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Wim Meijer32102,5
2 Dolf Mulder32012,0
3(D)Paul van Riet31021,0
4(D)Hans Hendriks30120,5


 Wit-ZwartUitslag
1Dolf Mulder-Paul van Riet1 - 0
2Hans Hendriks-Wim Meijer½ - ½
3Dolf Mulder-Hans Hendriks1 - 0
4Paul van Riet-Wim Meijer0 - 1
5Hans Hendriks-Paul van Riet0 - 1
6Wim Meijer-Dolf Mulder1 - 0


Groep G (+0,5 bonuspunt voor voorjaarsstand)

Varun Choudary raakt steeds meer gewend aan het klassieke speeltempo en heeft met een 100%-score de eerste plaats veiliggesteld. In de laatste ronde won hij zowel van Bert van der Willik als van Marnix Paul.

Ondanks een supersnelle winst op Marnix Paul met een fraai matje op zet 12 (https://lichess.org/Mk4lAdkt#23) wist Bert van der Willik niet te promoveren. Joop van Ham won namelijk van Kasper van den Berg en eindigt daardoor met een half puntje meer dan Bert op plek 2.

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Varun Choudary44004,0
2(P)Joop van Ham42112,5
3 Bert van der Willik42022,0
4 Marnix Paul41121,5
5 Kasper van den Berg40040,0


 Wit-ZwartUitslag
1Varun Choudary-Kasper van den Berg1 - 0
2Joop van Ham-Bert van der Willik1 - 0
3Bert van der Willik-Kasper van den Berg1 - 0
4Joop van Ham-Varun Choudary0 - 1
5Marnix Paul-Joop van Ham½ - ½
6Kasper van den Berg-Marnix Paul0 - 1
7Varun Choudary-Bert van der Willik1 - 0
8Kasper van den Berg-Joop van Ham0 - 1
9Bert van der Willik-Marnix Paul1 - 0
10Marnix Paul-Varun Choudary0 - 1


Voorjaarsstand na groepsronde 4

Tjerk Albregtse heeft op basis van gescoorde punten de koppositie overgenomen van Simon Broos, maar de nummers 1 t/m 5 staan nog steeds zeer dicht bij elkaar. Ook Kees Voorberg is bezig aan een opmars en zal er de volgende ronde met terugwerkende kracht twee bonuspunten bijkrijgen. Bij een goed resultaat in groep A doet hij dus ook helemaal mee voor de knikkers.

S1, S2, etc. = Score ronde 1, 2, etc.
B1, B2, etc. = Bonuspunten ronde 1, 2, etc.
Score = Totaal aantal gescoorde punten
Totaal = Gescoorde punten + bonuspunten

NB: De positie in de voorjaarsstand wordt bepaald door achtereenvolgens:
- Totaal = Gescoorde punten + bonuspunten
- Score = Totaal aantal gescoorde punten
- Play-off (indien gelijke eindstand)

NB2: Spelers die bepaalde groepsrondes niet mee hebben gespeeld krijgen voor die rondes geen scorepunten, maar wel (met terugwerkende kracht) het aantal bonuspunten van de groep waarin ze voor het laatst gespeeld hebben.

 NaamS1B1S2B2S3B3S4B4ScoreTotaal
1Tjerk Albregtse2,07,01,07,02,56,03,07,08,535,5
2Simon Broos1,57,02,57,02,07,01,57,07,535,5
3Ed Eveleens2,56,02,57,01,07,01,56,07,533,5
4Vincent Goverse3,05,03,06,02,07,00,07,08,033,0
5Sander van Gennip1,57,01,56,02,56,01,57,07,033,0
6Gerard Bilars1,06,01,56,01,07,01,06,04,529,5
7Kees Voorberg0,06,00,06,03,05,03,06,06,029,0
8Simon Dirkse1,55,02,05,01,06,00,56,05,027,0
9Shyam Balasubramanian2,06,00,07,00,06,01,05,03,027,0
10Louis Trautwein2,54,02,05,01,05,01,55,07,026,0
11Kees Korving0,56,00,55,02,54,02,55,06,026,0
12Jan van de Donk1,07,00,06,01,05,02,03,54,025,5
13Eric Wagter1,54,03,04,01,05,01,05,06,524,5
14Herman Zonderland4,01,53,02,53,03,02,03,512,022,5
15Edgar Huisman0,05,02,04,02,04,02,03,56,022,5
16René Poots1,55,01,55,01,54,00,03,54,522,0
17Kees Venema2,04,01,04,01,03,03,03,07,021,0
18Bart van Cleef1,53,04,01,52,03,01,03,08,519,0
19Adri Albregtse0,04,02,02,53,02,02,03,07,018,5
20Lars Visser0,03,50,03,50,03,54,03,54,018,0
21Jan Torenstra2,03,03,02,50,04,00,03,05,017,5
22Wim Meijer2,53,00,04,00,03,02,52,05,017,0
23Joop van Ham1,51,53,01,51,02,02,50,58,013,5
24Dolf Mulder0,51,51,51,51,02,02,02,05,012,0
25Hans Hendriks2,01,51,01,52,01,00,52,05,511,5
26Bert van der Willik2,01,51,02,50,51,02,00,55,511,0
27Paul van Riet0,03,00,51,52,01,01,02,03,511,0
28Varun Choudary0,00,50,00,51,02,04,00,55,08,5
29Marnix Paul0,00,51,02,51,51,01,50,54,08,5
30Kasper van den Berg0,00,50,00,50,00,50,00,50,02,0

er zijn geen reacties: reageer




de Delftsche SchaakClub
de grootste, actiefste en gezelligste schaakclub van Delft

jeugd [ma 18:30-20:00]
Er is op 5 niveau's schaaktraining. Daar­na is er competitie, of een van de vele andere activiteiten.

senioren [ma 19:45-01:00]
De grote interne competitie heeft schakers van elk niveau. Ook zijn er veel andere activiteiten.

copyright
© 2002-2021 Delftsche SchaakClub

powered by
WoltLab GbR, Tjip BV & 2B Insite

software
FirstClassWebsite v1.6.1124.1
DSS v2.9.0701.1
WoltLab Burning Board
GNU WebChess

statistieken
Nedstat Basic  nedstat

disclaimer, privacy politiek, sitemap