Delftse SchaakSite

Ed Eveleens aan kop in online Voorjaarscompetitie: uitslagen en eindstanden tweede vierkampen

Ook de tweede vierkampen zijn weer succesvol verlopen en volledig afgerond. En ook dit keer waren er weer een aantal verrassende wendingen in de laatste ronde.

Groep A (+7 bonuspunten voor voorjaarsstand)

In groep A gebeurde weinig boeiends meer. Ed Eveleens pakt de groepswinst door met de zwarte stukken Simon Broos op remise te houden. Tjerk Albregtse won de strijd tegen de laatste plaats van Shyam Balasubramanian, al stond van tevoren al vast dat beide heren naar groep B zouden degraderen.

PosP/DNaamParWRVPt
1 Ed Eveleens32102,5
2 Simon Broos32102,5
3(D)Tjerk Albregtse31021,0
4(D)Shyam Balasubramanian30030,0


 Wit-ZwartUitslag
1Shyam Balasubramanian-Ed Eveleens0 - 1
2Simon Broos-Tjerk Albregtse1 - 0
3Shyam Balasubramanian-Simon Broos0 - 1
4Ed Eveleens-Tjerk Albregtse1 - 0
5Simon Broos-Ed Eveleens˝ - ˝
6Tjerk Albregtse-Shyam Balasubramanian1 - 0


Groep B (+6 bonuspunten voor voorjaarsstand)

Vincent Goverse boekte ten koste van Jan van de Donk zijn zesde overwinning uit evenzovele partijen in de voorjaarscompetitie. Dit betekent zijn tweede achtereenvolgende promotie, waardoor hij zich als een raket van groep C naar groep A gelanceerd heeft. Vanaf volgende week mag hij proberen deze lijn door te zetten en zal duidelijk worden of hij aan de zwaartekracht van onze aarde kan ontsnappen met nogmaals 3 uit 3 of dat hij weer met beide benen op de grond gezet wordt.

De strijd om de tweede promotieplaats tussen Sander van Gennip en Gerard Bilars werd een hevige. Volgens de computer had Sander gedurende geruime tijd beslissend voordeel met een kwaliteit tegen een pion voorsprong, maar zie dat maar eens te converteren. Het lukte Gerard uiteindelijk om Sander op remise te houden (https://lichess.org/Xp2UpmHN) en omdat hij dat met de zwarte stukken voor elkaar kreeg, levert Gerard dat op onderling resultaat promotie naar groep A op.

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Vincent Goverse33003,0
2(P)Gerard Bilars31111,5
3 Sander van Gennip31111,5
4(D)Jan van de Donk30030,0


 Wit-ZwartUitslag
1Gerard Bilars-Jan van de Donk1 - 0
2Sander van Gennip-Vincent Goverse0 - 1
3Jan van de Donk-Sander van Gennip0 - 1
4Gerard Bilars-Vincent Goverse0 - 1
5Sander van Gennip-Gerard Bilars˝ - ˝
6Vincent Goverse-Jan van de Donk1 - 0


Groep C (+5 bonuspunten voor voorjaarsstand)

Louis Trautwein was ook op koers om twee keer achter elkaar te promoveren, maar werd overtuigend tot stilstand gebracht door Simon Dirkse. Na een onorthodoxe opening (zie https://lichess.org/DCssYG3R#9) domineerde Simon op creatieve wijze beide vleugels van het bord, terwijl zijn koning gedurende de gehele partij op e1 steeds meer onderdanen naar de vijand zag marcheren. Ondanks dat is hij geen moment in gevaar geweest. Simon promoveert dankzij dit kunststukje naar groep B.

Louis Trautwein en René Poots, die Kees Korving achter zich hield door in een onderling duel te remiseren, mogen het nog een keer in groep C proberen. Kees Korving is nog zoekende naar zijn digitale gaspedaal, maar is gebrand om een groepje lager orde op zaken te stellen.

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Simon Dirkse32012,0
2 Louis Trautwein32012,0
3 René Poots31111,5
4(D)Kees Korving30120,5


 Wit-ZwartUitslag
1René Poots-Simon Dirkse1 - 0
2Louis Trautwein-Kees Korving1 - 0
3Kees Korving-Simon Dirkse0 - 1
4Louis Trautwein-René Poots1 - 0
5Simon Dirkse-Louis Trautwein1 - 0
6René Poots-Kees Korving˝ - ˝


Groep D (+4 bonuspunten voor voorjaarsstand)

In groep D is over drie ronden een duidelijke hiërarchie vastgesteld met puntenaantallen van 3, 2, 1 en 0 per deelnemer.

Eric Wagter bestreed in het promotieduel het Hollands van Edgar Huisman met twee gefianchetteerde lopers: https://lichess.org/GZOKZJDQ. Zo won Eric met buitengewoon sterk spel, waardoor hij bovendien met 3 uit 3 overtuigend groepswinnaar is geworden. Edgar mag het met 2 uit 3 nogmaals proberen in groep D.

De degradatieplaatsen waren al bekend. Kees Venema won de strijd om de eer van Wim Meijer.

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Eric Wagter33003,0
2 Edgar Huisman32012,0
3(D)Kees Venema31021,0
4(D)Wim Meijer30030,0


 Wit-ZwartUitslag
1Kees Venema-Eric Wagter0 - 1
2Edgar Huisman-Wim Meijer1 - 0
3Edgar Huisman-Kees Venema1 - 0
4Wim Meijer-Eric Wagter0 - 1
5Eric Wagter-Edgar Huisman1 - 0
6Kees Venema-Wim Meijer1 - 0


Groep E (+2,5 bonuspunt voor voorjaarsstand)

In groep E is het Adri Albregtse gelukt om niet te degraderen door de tot dan toe onverslaanbare Jan Torenstra met de zwarte stukken te vloeren. Jan Torenstra krabbelde echter overeind, won vervolgens zelf met de zwarte stukken van Marnix Paul en is daardoor alsnog eerste geworden. Marnix, die deze week zijn verjaardag mocht vieren, kreeg helaas voor hem geen cadeaus van zijn tegenstanders. Herman Zonderland was hem ook de baas en pakt, door ook Bert van der Willik te verschalken, met 3 uit 4 zijn tweede achtereenvolgende promotie op rij. Voor Bert en Marnix is er vanaf volgende week weer gelegenheid om met een schone lei de weg terug naar boven te zoeken.

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Jan Torenstra43013,0
2(P)Herman Zonderland43013,0
3 Adri Albregtse42022,0
4(D)Bert van der Willik41031,0
5(D)Marnix Paul41031,0


 Wit-ZwartUitslag
1Herman Zonderland-Adri Albregtse1 - 0
2Bert van der Willik-Jan Torenstra0 - 1
3Adri Albregtse-Marnix Paul0 - 1
4Adri Albregtse-Bert van der Willik1 - 0
5Jan Torenstra-Herman Zonderland1 - 0
6Bert van der Willik-Marnix Paul1 - 0
7Jan Torenstra-Adri Albregtse0 - 1
8Marnix Paul-Jan Torenstra0 - 1
9Herman Zonderland-Bert van der Willik1 - 0
10Marnix Paul-Herman Zonderland0 - 1


Groep F (+1,5 bonuspunt voor voorjaarsstand)

Na degradatie uit groep E is het Bart van Cleef gelukt om direct weer terug te promoveren. Dat ging echter niet zo makkelijk als de 4 uit 4 score doet vermoeden, want hij werd deze week flink in het zadel geholpen door zijn tegenstanders Hans Hendriks en Paul van Riet. Voor Joop van Ham betekende dit dat hij Dolf Mulder op remise moest houden om zich zeker te stellen van promotie. Ondanks een zwakke koningsstelling, lukte het hem zelfs om met de zwarte stukken van Dolf te winnen: https://lichess.org/r0BpzfiN/black.

PosP/DNaamParWRVPt
1(P)Bart van Cleef44004,0
2(P)Joop van Ham43013,0
3 Dolf Mulder41121,5
4 Hans Hendriks41031,0
5 Paul van Riet40130,5


 Wit-ZwartUitslag
1Joop van Ham-Hans Hendriks1 - 0
2Paul van Riet-Dolf Mulder˝ - ˝
3Bart van Cleef-Joop van Ham1 - 0
4Paul van Riet-Hans Hendriks0 - 1
5Dolf Mulder-Bart van Cleef0 - 1
6Joop van Ham-Paul van Riet1 - 0
7Hans Hendriks-Dolf Mulder0 - 1
8Hans Hendriks-Bart van Cleef0 - 1
9Bart van Cleef-Paul van Riet1 - 0
10Dolf Mulder-Joop van Ham0 - 1


Voorjaarsstand na eerste vierkampen

Ed Eveleens gaat aan kop in de voorjaarsstand, omdat hij 18 punten heeft verzameld. Simon Broos staat met hetzelfde aantal punten tweede omdat er bij gelijke stand gekeken wordt naar het totaal aantal zelf gescoorde punten in de een-na-laatste kolom. Vincent Goverse en Tjerk Albregtse staan op 1 punt achterstand en Sander van Gennip zal met twee punten achterstand in groep B nu echt gas moeten geven om de koplopers bij te halen.

De bonuspunten zijn met terugwerkende kracht verhoogd naar 7 punten voor groep A, 6 punten voor groep B, et cetera om een uitbreiding van het aantal groepen mogelijk te maken.

In een groep van vijf spelers is er 0,5 bonuspunt minder toegekend om het maximumaantal te behalen punten per groep ongeveer gelijk te houden. In een eventuele groep van drie zal om dezelfde reden 0,5 bonuspunt meer worden toegekend.

 NaamS1B1S2B2ScoreTotaal
1Ed Eveleens2,56,02,57,05,018,0
2Simon Broos1,57,02,57,04,018,0
3Vincent Goverse3,05,03,06,06,017,0
4Tjerk Albregtse2,07,01,07,03,017,0
5Sander van Gennip1,57,01,56,03,016,0
6Shyam Balasubramanian2,06,00,07,02,015,0
7Gerard Bilars1,06,01,56,02,514,5
8Jan van de Donk1,07,00,06,01,014,0
9Louis Trautwein2,54,02,05,04,513,5
10Simon Dirkse1,55,02,05,03,513,5
11René Poots1,55,01,55,03,013,0
12Eric Wagter1,54,03,04,04,512,5
13Kees Korving0,56,00,55,01,012,0
14Herman Zonderland4,01,53,02,57,011,0
15Kees Venema2,04,01,04,03,011,0
16Edgar Huisman0,05,02,04,02,011,0
17Jan Torenstra2,03,03,02,55,010,5
18Bart van Cleef1,53,04,01,55,510,0
19Wim Meijer2,53,00,04,02,59,5
20Adri Albregtse0,04,02,02,52,08,5
21Joop van Ham1,51,53,01,54,57,5
22Bert van der Willik2,01,51,02,53,07,0
23Marnix Paul0,03,01,02,51,06,5
24Hans Hendriks2,01,51,01,53,06,0
25Dolf Mulder0,51,51,51,52,05,0
26Paul van Riet0,03,00,51,50,55,0

er zijn geen reacties: reageer




de Delftsche SchaakClub
de grootste, actiefste en gezelligste schaakclub van Delft

jeugd [ma 18:30-20:00]
Er is op 5 niveau's schaaktraining. Daar­na is er competitie, of een van de vele andere activiteiten.

senioren [ma 19:45-01:00]
De grote interne competitie heeft schakers van elk niveau. Ook zijn er veel andere activiteiten.

copyright
© 2002-2021 Delftsche SchaakClub

powered by
WoltLab GbR, Tjip BV & 2B Insite

software
FirstClassWebsite v1.6.1124.1
DSS v2.9.0701.1
WoltLab Burning Board
GNU WebChess

statistieken
Nedstat Basic  nedstat

disclaimer, privacy politiek, sitemap